REKLAMI GEÇ

Vali Demir’e veda

Vali Demir’e veda

Merkeze alınan Denizli Valisi Abdülkadir Demir için Denizli protokolü yemekte buluştu. Ekonomi Bakanı Zeybekci, Demir’e tüm Denizli adına teşekkür etti.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 20 Eylül 2014 Cumartesi, 11:29

Ferah IŞIK-Ramazan ÇETİN/ DENİZLİ, (DHA)

Denizli Valisi Abdülkadir Demir’in son yayınlanan Valiler Kararnemesi’nde merkez valisi olarak adının açıklanması nedeniyle, Denizli’de son günlerini geçiren Vali Demir’in onuruna Denizli Büyükşehir Belediyesi, Garnizon Komutanlığı, Pamukkale Üniversitesi Rektörlüğü ve Denizli Ticaret Borsası, Pamukkale Colossae Otel’de veda yemeği verdi.

Yemeğe katılan Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, “Tüm Denizli adına Vali Bey’e Allah razı olsun diyorum. Biz hakkımızı helal ediyoruz. Vali Beyde hakkını helal etsin. Denizli onun ikinci memleketi oldu” dedi.

Vali Abdülkadir Demir ve eşi Nurtaç Demir onuruna verilen yemeğe Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci ile kent protokolü katılırken, veda konuşması yapan Vali Demir, “İnsanlığı, dostluğu, idareciliği bu kentte öğrendim. Denizli’de var olan birliktelikten güç alarak çalıştık. Biz Denizli’yi çok sevdik” dedi.

Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan da, “Valimiz Denizli’de birçok işlere imzasını attı. Denizli’de birçok işlerin önünü açtı ve takipçisi oldu. Hem yerelde hem Ankara’da takipçisi oldu. Ankara’da ne mücadele, ne kavgalar verdiğini gören bir kişi olarak söylüyorum. Onun için ben Sayın Valimize çok çok teşekkür ediyorum. Sayın Valimiz haklarını helal etsinler” dedi.

Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci ise, eşinin Vali Demir’in eşi birlikte geçen hafta Cumartesi günü Pamukkale’de kaza geçirip yaralandığını hatırlattı. Bakan Zeybekci, “Kazadan sonra ilk kez bugün Denizli’ye geliyorum. Vali Bey ile Denizli’de üç yıl birlikte çalıştık. Birlikte taş üstüne taş koyduk. Biz kendisine destek olduk, Vali Bey arkasına bakmadan hizmet yaptı. Çok gözü kara bir insan. Makamlar gelip geçicidir. Önemli olan Denizli ve memlekettir. Makamlar millete aittir. Allah şahit olsun, sadece Allah rızası için millete hizmet ediyoruz. Lüks arabalar, makam, mevki için değil. Millete hizmet eden Allah’ın şanslı kullarındanız. Yüzbinlerce insan, Vali Bey’in ardından ‘Allah razı olsun’ diyecektir” ifadelerini kullandı.

Bakan Zeybekci, konuşmasını şöyle tamamladı: “Sevgili Valim, Allah senden razı olsun. Denizli’ye hizmetler yaptın. Hayatının bundan sonraki bölümünde başarılı olmanı diliyorum. Hakkımız geçti ise, hakkımızı helal ediyoruz, siz de hem bize hem Denizli’ye hakkınızı helal edin. Denizli seni unutmayacak.” Vali Demir ile eşi Nurtaç Demir’e veda yemeğinde çeşitli hediyeler verildi.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı
 

Hava Durumu

DenizliSıcaklık (°C)Durum
En
Düşük
En
Yüksek
22 Temmuz 2024 Pazartesi 27 42Sıcak
23 Temmuz 2024 Salı 27 42Sıcak
24 Temmuz 2024 Çarşamba 26 40Sıcak
25 Temmuz 2024 Perşembe 25 39Sıcak
26 Temmuz 2024 Cuma 25 38Sıcak