REKLAMI GEÇ

VALİ ERKMEN’DEN BAYRAM GEZİSİ

VALİ ERKMEN’DEN BAYRAM GEZİSİ

Vali Yavuz Erkmen ve protokol üyeleri Ramazan Bayramı nedeniyle Yetiştirme Yurdu, Çocuk Yuvası, Huzurevi ve Şehitliği ziyaret ettiler.

/ DENİZLİHABER / 19 Eylül 2009 Cumartesi, 16:57

Bayram ziyaretlerine Vali Yavuz Erkmen ve eşi Nevhilal Erkmen, Denizli Milletvekilleri Mehmet Salih Erdoğan ve Mithat Ekici, Belediye Başkanı Nihat Zeybekci ve eşi Ayşen Zeybekci, 11 Motorlu Piyade Tugay Komutanı Tuğgeneral Mustafa Özsoy, Cumhuriyet Başsavcısı Kazım Arapoğlu, Pamukkale Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof.Dr.Halil Kumsar,Emniyet Müdürü Atilla Çınar ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Ahmet Altın katıldı.

Vali Yavuz Erkmen ve protokol üyeleri ilk olarak Yetiştirme Yurduna giderek yurtta kalan çocukların bayramını kutladı. Vali Yavuz Erkmen ve eşi Nevhilal Erkmen çocuklarla yakından ilgilenerek sohbet ettiler. Vali Yavuz Erkmen ve eşi Nevhilal Erkmen çocuklara bayram harçlığı verirken diğer protokol üyeleri de çeşitli hediyeler verdiler.

Vali Yavuz Erkmen burada yaptığı konuşmada, milletimiz için Milli ve Dini bayramların çok önemli olduğunu ifade ederek, “ Bayramlar insanların sevinçle dolduğu birlik ve beraberliğin en yoğun yaşandığı günlerdir. Bizim isteğimiz gelecekte sizlerin en iyi yerlere gelmesidir. Eğitiminizde başarı grafiğini her yıl arttırmalısınız. Bu konuda her türlü desteği veriyoruz” dedi.

Yetiştirme Yurdunda kalmakta olan çocukların Huzur Evi bahçesinde yaptırılan yeni binalarına yakında taşınacaklarını belirten Vali Erkmen, “Yeni binaya taşındığınızda fiziksel ortamınız daha iyi olacak ve sizler bu ortamı daha iyi değerlendirmelisiniz. Tek bir şeye ihtiyacınız var, çalışmak, çalışmak, çalışmak. Hepinizin bayramını kutluyorum” dedi.

Yetiştirme Yurdu ziyaretinin ardından Vali Yavuz Erkmen ve beraberindeki heyet 0-6 Yaş Çocuk Yuvasını ziyaret ettiler. Burada çocukların bayramını kutlayan Vali Yavuz Erkmen ve protokol üyeleri çocuklara çeşitli hediyeler verdiler.

Heyet daha sonra Huzurevini ziyaret etti. Burada Huzurevi sakinleri ile yakından ilgilenen Vali Erkmen, ve protokol üyeleri yaşlılarla sohbet ederek Ramazan Bayramlarını kutladılar.

Sosyal Hizmetler İl Müdürü Ahmet Altın, Huzurevinin fiziki ortamının iyileştirilmesi konusunda her türlü desteği veren Vali Yavuz Erkmen ve Belediye Başkanı Nihat Zeybekci’ye teşekkür etti.

Belediye Başkanı Nihat Zeybekci de, milletimizin en önemli değeri olan yaşlılarımıza hizmet etmekten mutluluk duyduğunu ifade ederek, “Sosyal Hizmetler Müdürlüğü gibi kurumların yerel idareye devredilmesinde büyük fayda vardır. Yerel idareler eliyle daha iyi hizmet verilebilir. Ayrıca, çocuklarımızın yurt ortamlarından alınarak sevgi evlerine yerleştirilme projesini de sonuna kadar destekliyoruz” dedi.

Vali Yavuz Erkmen, Huzurevi sakinlerinin Huzurevi ortamından memnun olmalarının kendilerini de memnun ettiğini ifade ederek, “Bizi diğer milletlerden ayıran özelliklerimizin başında küçüklerimize sevgi büyüklerimize saygı duyma anlayışı gelmektedir. Huzurevindeki insanlarımızın her türlü ihtiyaçları devlet tarafından karşılanmaktadır. Eğer vatandaşlarımızda onları ziyaret ederek sevgilerini gösterirse onlara büyük destek vermiş olurlar” dedi. Vali Erkmen ayrıca Yetiştirme Yurdunda kalmakta olan çocukların Huzurevi bahçesindeki yeni binalarına gelince bölgenin sosyal bir kampüs haline geleceğini sözlerine ekledi.

Vali Yavuz Erkmen ve diğer protokol üyeleri son olarak Şehitlikleri ziyaret ettiler. İlk olarak Askeri Şehitliği ziyaret eden protokol üyeleri burada okunan duanın ardından şehit mezarlarına karanfil bıraktılar. Vali Erkmen ve beraberindeki heyet son olarak Polis Şehitliğini ziyaret etti. Burada da okunan duanın

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı
 

Hava Durumu

DenizliSıcaklık (°C)Durum
En
Düşük
En
Yüksek
21 Mayıs 2024 Salı 19 34Az Bulutlu
22 Mayıs 2024 Çarşamba 19 35Gökgürültülü Sağanak Yağışlı
23 Mayıs 2024 Perşembe 18 34Parçalı Bulutlu
24 Mayıs 2024 Cuma 15 28Parçalı Bulutlu
25 Mayıs 2024 Cumartesi 13 28Parçalı Bulutlu