REKLAMI GEÇ

Vali Karahan; Çanakkale Deniz Zaferi “YA HEP, YA HİÇ” mücadelesidir

Vali Karahan; Çanakkale Deniz Zaferi “YA HEP, YA HİÇ” mücadelesidir

18 Mart Çanakkale Deniz Zaferi’nin 104. Yıldönümü, Denizli Valiliği tarafından hazırlanan programla kutlandı.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 18 Mart 2019 Pazartesi, 17:26

Denizli Valiliği’nin hazırladığı programla 18 Mart Şehitleri Anma ve Çanakkale Deniz Zaferi’nin 104. Yılında bir dizi etkinlikler yapıldı. Protokol üyelerinin hazır bulunduğu etkinlikler Asri Mezarlıktaki Şehitlik Anıtı’na çelenk konulmasıyla başladı. Şehitlikteki törende duygu dolu anlar yaşandı.

Denizli Valisi Hasan Karahan Şehitlik Şeref Defteri’ne duygu ve düşüncelerini yazarak imzaladı. Karahan; “Aziz Şehitlerimiz” diye başladığı mesajında şunlara yer verdi:

Bugün vatan ve bağımsızlık sevdalısı Kahraman Türk Milletinin “ya hep, ya hiç” diyerek varlık ve yokluk mücadelesi verdiği, tarihe altın harflerle yazılan Çanakkale Zaferinin 104. yılını kutlamanın gururu ve onurunu yaşıyoruz.

Milletimizin birliği, ülkemizin bölünmez bütünlüğü uğruna göğsünü siper eden siz Aziz Şehitlerimize en derin minnet, şükran ve tazim hislerimizi arz etmek için bir kez daha huzurunuza geldik.

Vatan, vazife ve bayrak uğruna en değerli varlıklarınız olan canlarınızı vererek şahadet mertebesine ulaştınız. Yazdığınız eşsiz kahramanlık destanıyla birlik ve beraberliğimize kasteden her türlü tehdide karşı vereceğimiz mücadelede; sarsılmaz inancımıza ve tükenmez gücümüze ilham kaynağı oldunuz.

Aziz Şehitlerimiz, Türk tarihi, ebediyen iftihar edeceğimiz nice destan ve zaferlerle doludur. Bizler, millî menfaatlerini daima şahsî menfaatlerinden üstün tutmuş; vatanı ve bayrağı uğruna bütün varlığını feda etmiş bir milletin mensupları olmanın şeref ve gururunu, sizlerin sayesinde yaşamaktayız.

Sizlerden aldığımız güç ve azimle, Türk Bayrağı sonsuza kadar özgürce dalgalanacak ve sonraki nesillere teslim edilecektir.

Peygamber kucağına uğurladığımız şehitlerimizin hatırasını tarihimizin ve gönüllerimizin en müstesna köşesinde şerefle yaşatırken, şehitlerimizin bize emanetleri olan ailelerini ve gazilerimizi de asla ihmal etmiyoruz, etmeyeceğiz. Kahraman şehitlerimizin, hakkı hiçbir surette ödenemeyecek fedakârlıklarını ve yakınlarının metanetini, bu millet daima minnetle hatırlayacaktır. Müsterih olunuz ki şehitlerimizin aziz kanlarıyla müdafaa ettiği vatanımızı, onlardan tevarüs ettiğimiz azim ve şuurla korumaya devam edeceğiz.

Bu toprakları bize mukaddes bir vatan kılan, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere, vatanını canından aziz bilen tüm Şehitlerimizi ve Kahraman Gazilerimizi rahmet, şükran ve minnetle anıyoruz.
Ruhunuz şad olsun.

Diğer taraftan şehitlik ziyareti ile devam eden törende, okunan Kur’an-ı Kerim ve duaların ardından şehit mezarlarına karanfil bırakılarak şehit yakınlarına başsağlığı ve taziyeler iletildi. Askeri Şehitliğin ardından Polis Şehitliği ziyaret edildi. Vali Hasan Karahan burada da Şehitlik Şeref Defteri’ne duygu ve düşüncelerini yazarak imzaladı.

Daha sonra protokol üyeleri Türkiye Harp Malulü Gaziler, Şehit Dul ve Yetimleri Derneği ile Türkiye Muharip Gaziler Denizli Şube Başkanlığı’nı ziyaret ederek burada gazi ve şehit yakınları ile biraraya geldi. Ziyaretin ardından protokol üyeleri 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi’nin 104. yıldönümüne ilişkin Denizli Lisesi öğrencilerinin hazırladığı programa katıldı.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı
 

Hava Durumu

DenizliSıcaklık (°C)Durum
En
Düşük
En
Yüksek
26 Temmuz 2024 Cuma 21 34Parçalı Bulutlu
27 Temmuz 2024 Cumartesi 20 35Sıcak
28 Temmuz 2024 Pazar 22 37Sıcak
29 Temmuz 2024 Pazartesi 25 38Sıcak
30 Temmuz 2024 Salı 25 39Sıcak