REKLAMI GEÇ

Vali Karahan’dan 15 Temmuz mesajı

Vali Karahan’dan 15 Temmuz mesajı

Vali Hasan Karahan, kahraman Türk halkının 3 yıl önce 15 Temmuz gecesi canı pahasına ülkesine sahip çıktığını söyledi.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 15 Temmuz 2019 Pazartesi, 09:42

15 Temmuz hain darbe girişiminin 3. yılı nedeniyle açıklama yapan Vali Hasan Karahan, ülkenin 2016 yılının 15 Temmuz’unda FETÖ’nün alçak darbe girişimine uğradığını belirterek, bin yıldır Aziz şehitlerimizin kanlarıyla can bulan Türk ve Müslüman coğrafyanın parçalanmak istendiğini söyledi.

Vali Karahan, “Bin yıldır üzerinde yaşadığımız bu topraklar ecdadımızın canları pahasına gösterdiği olağanüstü ve onurlu mücadele ile vatan olmuştur. 15 Temmuz’da bu onurlu mücadelenin en önemli yansımalarından bir tanesi ve son halkasıdır. Aziz milletimiz, 15 Temmuz gecesi Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın çağrısıyla çıktıkları sokaklarda, yurdun dört bir köşesinde tanklara, bombalara, kurşunlara göğsünü siper etmiş, bu hain girişimi vatansever güvenlik güçlerimizle birlikte canı pahasına engelleyerek ülkesine, devletine, demokrasisine, geleceğine ve egemenliğine sahip çıkmıştır” dedi.

Bu zorlu coğrafyada var olabilmenin, büyümenin ve güçlü olabilmenin temel koşulunun maziyi ve istikbali doğru okumak olduğunun asla unutulmaması gerektiğini kaydeden Vali Karahan, “Zira bölgemizde ve ülkemizde yaşanan gelişmeler, vatanımızın bütünlüğüne ve milletimizin birliğine yönelik bazı emellerden ve beyhude gayretlerden vazgeçilmediğini göstermektedir. Atalarımızdan emanet aldığımız bu güzel vatanımızı onurla korumanın yolu milletçe kenetlenmektir. Milletimizin cesaretini, kahramanlığını, ülkesine, milletine ve demokrasisine bağlılığını gösterdiği ve tarihimizin en önemli dönüm noktalarından biri olan 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü’nün üçüncü yıldönümünde, başta alçak darbe girişimini engelleyen kahraman şehitlerimiz olmak üzere tüm Şehitlerimize ve ebediyete intikal eden Gazilerimize Allah’tan rahmet, hayatta olan gazilerimize ise sağlık ve esenlikler dilerim” dedi.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı
 

Hava Durumu

DenizliSıcaklık (°C)Durum
En
Düşük
En
Yüksek
22 Haziran 2024 Cumartesi 25 41Sıcak
23 Haziran 2024 Pazar 25 42Sıcak
24 Haziran 2024 Pazartesi 26 43Sıcak
25 Haziran 2024 Salı 26 43Sıcak
26 Haziran 2024 Çarşamba 25 43Sıcak