REKLAMI GEÇ

Vali Kocatepe’den yağışla ilgili uyarılar

Vali Kocatepe’den yağışla ilgili uyarılar

İl genelinde 23 Ekim Cuma günü beklenen kuvvetli sağanak yağış nedeniyle alarm verildi. Kuvvetli yağışın özellikle Çameli, Beyağaç, Acıpayam, Kale, Tavas ve Serinhisar ilçelerinde etkili olacağına dikkat çeken Vali Yükrü Kocatepe, “Servis kullanmayan çocuklara veliler okula kadar eşlik etsin, zorunlu olmadıkça çocuklar dışarıya çıkmasın” uyarısında bulundu.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 21 Ekim 2015 Çarşamba, 18:15

 

Meteoroloji Genel Müdürlüğü Analiz ve Tahminler Şubesi’nin, haftalık hava tahmin raporlarında 23 Ekim Cuma günü Denizli için “çok kuvvetli yağış” uyarısında bulunmasının ardından Vali Şükrü Kocatepe, yazılı açıklama yaptı.

Yağış nedeniyle “ani sel, su baskını, yıldırım, heyelan” gibi olumsuzlukların yaşanabileceğine dikkat çeken Kocatepe, vatandaşların dikkatli ve tedbirli olmaları istedi. Hava tahmin raporlarında metrekareye 50-75 mm yağış düşeceğinin kaydedildiğine işaret eden Kocatepe, “Yağışların özellikle Çameli, Beyağaç, Acıpayam, Kale, Tavas ve Serinhisar ilçelerimizin de içinde bulunduğu güney kesimlerinde etkili olacağı, vatandaşlarımızın yaşanabilecek olumsuz hava koşullarına karşı hazırlıklı ve dikkatli olmaları isteniyor” ifadelerini kullandı.

Ani sel ve su baskını, yıldırım, heyelan, dolu, çatı uçması ve soba zehirlenmesi gibi muhtemel risklere karşı tedbirli davranılmasını isteyen Kocatepe, öğrenci, öğretmen, okul idarecileri ile velileri de yaşanabilecek olumsuz durumlara karşı dikkatli olmaları konusunda uyararak şunları kaydetti:

“Velilerimiz çocuklarını okula kendileri getiriyorsa bina girişine kadar eşlik etsinler. Önemli bir durum olmadığı sürece de çocuklarımız dışarıya çıkmasın. Velilerimiz ve öğrencilerimiz, okul idaresinin alacağı tedbirlere uysunlar, herhangi bir olumsuz olaya mahal vermesinler. Okul idaresi tarafından alınan tedbirlere, okula servis araçları ile gelip giden öğrencilerimiz ve onların ulaşımını sağlayan servis şoför ve görevlilerinin de uymalarını istiyoruz.”

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı
 

Hava Durumu

DenizliSıcaklık (°C)Durum
En
Düşük
En
Yüksek
12 Temmuz 2024 Cuma 24 39Parçalı Bulutlu
13 Temmuz 2024 Cumartesi 24 39Gökgürültülü Sağanak Yağışlı
14 Temmuz 2024 Pazar 24 38Sıcak
15 Temmuz 2024 Pazartesi 25 39Sıcak
16 Temmuz 2024 Salı 25 40Sıcak