REKLAMI GEÇ

Bu viraj artık daha güvenli

Bu viraj artık daha güvenli

Akhan virajı düzenleme çalışmaları tamamlandı. Düzenlemeyle bölge trafiğinin daha güvenli hale geldiğini kaydeden Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, “Maddi hasarlar bir şekilde karşılanır ancak can kaybının telafisi yok” dedi.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 25 Ekim 2016 Salı, 14:11

Denizli Büyükşehir Belediyesi’nin projeleri arasında bulunan Akhan virajı genişletme çalışmaları tamamlandı. Bölgedeki trafiği rahatlatacak ve yol güvenliğini daha da artıracak proje kaza riskini en aza indirecek. Denizli-Ankara Karayolu’ndaki trafik güvenliğini artırmak için başlatılan proje kapsamında tamamlanan Akhan virajı daha güvenli bir hale geldi.

akhan-viraji-calisma-1

Akhan virajındaki çalışmalar kapsamında 5 bin metreküp kazı yapılırken, bölgeye 6 bin 900 ton sıcak asfalt döküldü. Üst yapı düzenleme işlemleri dahilinde ise 2 bin 500 metrekare kilit parke kaplama ve kaldırım yapıldı. Daha konforlu bir yolla güvenli bir ulaşım sağlamak amacıyla hayata geçirilen projede yolun kurb çapı artırılarak viraj 14 metre genişletildi.

DENİZLİ MOTİFLERİ
Alandaki yol ve üst yapı çalışmaları bitirilirken peyzaj çalışmalarında da son aşamaya gelindi. Genişletilen alanda yapılan yeşil alan düzenlemesi büyük beğeni topladı. Çimlendirme çalışması yapılan bölgeye yerleştirilen “Denizli” yazısı kente girenleri karşılarken, Denizli ile özdeşleşen çınar ağacı motifleri ise büyük beğeni topladı. Çevre düzenlemelerinin ardından Akhan virajı modern, konforlu ve güvenli standartlarıyla Denizli halkının beğenisine sunulacak.

akhan-viraji-calisma-2

RAHAT, GÜVENLİ VE KONFORLU ULAŞIM
Akhan virajının düzenlenmesiyle bölge trafiğinin daha güvenli hale geldiğini kaydeden Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, “Maddi hasarlar bir şekilde karşılanır ancak can kaybının telafisi yok. Gerek Akhan yolunda gerek diğer yollarımızda trafik kazaları nedeniyle bir insanımızın dahi burnunun kanamaması, vatandaşlarımızın daha rahat, güvenli ve konforlu bir ulaşıma kavuşması için çalışıyoruz. Denizlimize hayırlı ve uğurlu olsun” diye konuştu.

Yorumlar

ahmet   -  Bağlantı 26 Ekim 2016, 08:58

artık şehir içi asfalt işlemlerine başlayın. akkonak 29 ekim bulvarı yollar berbat durumda yeter artık bu çile işe gidecek yol bulamıyoruz

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı
 

Hava Durumu

DenizliSıcaklık (°C)Durum
En
Düşük
En
Yüksek
23 Temmuz 2024 Salı 28 42Sıcak
24 Temmuz 2024 Çarşamba 25 39Sıcak
25 Temmuz 2024 Perşembe 24 39Gökgürültülü Sağanak Yağışlı
26 Temmuz 2024 Cuma 24 37Sıcak
27 Temmuz 2024 Cumartesi 21 35Sıcak