REKLAMI GEÇ

Yeni Otogar 15 gün sonra açılıyor

Yeni Otogar 15 gün sonra açılıyor

Denizli Belediye Başkanı Osman Zolan, Şehirlerarası Otobüs Terminali’nin Mart ayının ilk haftasında hizmete açılacağı müjdesini verdi. Başkan Zolan, “Denizlimizin geleceğine damga vuracak Şehirlerarası Otobüs Terminali’ni tamamladık. Bize yakışanı yaptık ve kent için çok önemli ve büyük bir projeyi hayata geçirdik” dedi.

/ DENİZLİHABER / 19 Şubat 2014 Çarşamba, 18:06

Denizli Şehirlerarası Otobüs Terminali tamamlandı. Artık son düzenlemelerin yapıldığı terminalde ekibiyle birlikte incelemelerde bulunan Denizli Belediye Başkanı Osman Zolan Şehirlerarası Otobüs Terminali’nin Mart ayının ilk haftasında hizmete açılacağının müjdesini verdi. 

Büyüyen Denizli’nin büyük projelere ihtiyaç duyduğunu ve bu amaçla Denizli tarihinin gelmiş geçmiş en büyük projelerinden biri olan Şehirlerarası Otobüs Terminali Projesini tamamlamanın mutluluğunu yaşadıklarını dile getiren Başkan Zolan, “Bize yakışanı yaptık ve kent için çok önemli ve büyük bir projeyi hayata geçirdik. Denizlimizin geleceğine damga vuracak Şehirlerarası Otobüs Terminali Türkiye’nin en büyük ulaşım komplekslerinden biri konumunda. Burası Denizli’nin kabuğuna sığmadığının bir göstergesi. Gelecekte bu terminalle birlikte Denizli’nin kazanımlarını hep birlikte göreceğiz” dedi.

ic-2

“DENİZLİ’NİN KALBİ BURADA ATACAK”
Denizli’nin aynı zamanda hem yeni bir yaşam alanına hem de ticari bir merkeze kavuştuğuna dikkat çeken Başkan Zolan, ” Burada 24 saat hayat akacak. Burası Denizli’nin en hareketli mekanlarından biri olacak. Günlük binlerce insanın uğrak noktası olacak bu mekanda insanların tüm ihtiyaçları, talepleri giderilecek. Bu projeyi planlarken her şeyi düşündük. Burada da hayat hiç durmayacak. Denizli ticaretinin kalbi de burada atacak” diye konuştu.

MART AYININ İLK HAFTASINDA HİZMETE GİRECEK
Son hazırlıkların yapıldığını dile getiren Başkan Zolan ” İki yıllık hummalı bir çalışmanın nihayet sonuna yaklaştık. Böylesi önemli bir projeyi planlanan zaman diliminde bitirmek Denizli Belediyesi’nin gücünün bir göstergesi. Bulunduğu bölgede inanılmaz bir değişim yaşatacak olan Şehirlerarası Otobüs Terminali zamanla istasyon ile de entegre edilerek ulaşımda bir bütünlük sağlanacak. Denizli’nin önceki otogarı Denizli’ ye yakışmayan Denizli’nin güzelliğini temsil etmeyen bir yapıya sahipti. Terminal yapıları bir şehir için çok önemlidir. İnsanların şehirlere ilk adım attığı yer de vedalaştığı en son yer de bu mekanlardır. Şehirlerin prestiji için önemli olan terminal binamızı nihayet Denizli’ye yakışır hale getirdik. Ayrıca burası ilçelerimizden köylerimizden beldelerimizden gelen vatandaşlarımızın ulaşımlarını rahat bir şekilde yapmalarını sağlayacak. Burası Denizli tarihindeki bugüne kadar yapılmış olan en büyük yapı olma özelliğini taşıyor. 600 araçlık bir otoparkımız ile de bölgenin otopark ihtiyacını gidermiş olacağız. İnşallah terminalimiz Denizli’ ye, insanımıza çok güzel hizmetler verecek. Mart ayının ilk haftasında hizmete açmayı planlıyoruz. Bu proje Türkiye’ye örnek olacak” dedi.

ic-1

16 BİN METREKARE YEŞİL ALAN
Terminal 30 bin metrekare alana, yerin altına 3 kat olacak şekilde inşa edildi. Komplekste çeşitli amaçlarda kullanılmak üzere 15 katlı bir de iş merkezi yer alıyor. Terminalin 1.bodrum katında il içi gelen – giden yolcu peronları ve şehirlerarası gelen yolcu peronları, zemin katta şehirler arası gelen-giden yolcu peronları ile bilet satış yerleri ve büfeler bulunuyor. 1. kat ise yeme içme ve peyzaj alanı olarak tasarlandı. Denizli Şehirlerarası Otobüs Terminali 16 bin metrekare yeşil alana sahip.

Yorumlar

Vatandaş.   -  Bağlantı 21 Şubat 2014, 08:29

Karıştırmayın,oya ihtiyacımız var. Bir an önce açılsın aynen yolumuza bakalım.

Volkan   -  Bağlantı 21 Şubat 2014, 00:24

Helal olsun (!) şehrin göbeğine diktiniz otogarı.Sizde biraz vizyon olsa oraya otogar yapılmayacağını bilirsiniz.Melih Gökçek AŞTİ’yi şehir içinde kaldı diye taşıyacak yer arıyor.Biz şehrin merkezine otogar yapıyoruz.10 sene sonra milyon liralar boşa gitmiş olacak…

mühendis   -  Bağlantı 20 Şubat 2014, 12:00

yarım yamalak açılacak ne bekliyorsunuz ki sizce mümkün mü bu vakitte açılması?

İBRAHİM ALA   -  Bağlantı 20 Şubat 2014, 08:53

işte yine seçim öününe yetişsin bize oy getirsin mantığıyla tam bitmeden açılacak bir yer daha. çileyi yine halk yaşayacak ve garajın yanlış yere yapıldığını anlamamız uzun zaman almayacak.

gazi k.   -  Bağlantı 19 Şubat 2014, 18:29

umarım sadece seçim öncesine yetişssin açılış diye yarım yamalak açıp da halkı ve otobüsçüleri mağdur etmezler.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı
 

Hava Durumu

DenizliSıcaklık (°C)Durum
En
Düşük
En
Yüksek
17 Haziran 2024 Pazartesi 23 40Sıcak
18 Haziran 2024 Salı 24 41Gökgürültülü Sağanak Yağışlı
19 Haziran 2024 Çarşamba 25 41Gökgürültülü Sağanak Yağışlı
20 Haziran 2024 Perşembe 24 42Sıcak
21 Haziran 2024 Cuma 23 41Sıcak