REKLAMI GEÇ

Yolumuzu aydınlatmaya devam ediyor

Yolumuzu aydınlatmaya devam ediyor

Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ü aramızdan ayrılışının 79. yılında her özlem, saygı ve minnetle anarken, Denizli protokolü de yayımladıkları mesajlarla duygularını paylaştı.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 10 Kasım 2017 Cuma, 07:00

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü ulusundan ayrılışının 79. yılında Denizli protokolü yayınladıkları mesajlarla andı.

HASAN KARAHAN (DENİZLİ VALİSİ)
Cumhuriyetimizin kurucusu, büyük komutan ve müstesna devlet adamı Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, ebediyete intikalinin 79. yıldönümünde minnet ve şükranla yad ediyoruz. Milletimiz, Gazi Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde Kurtuluş Savaşı ile yeniden ve daha güçlü bir şekilde tarih sahnesine çıkmış, bağımsızlığını ilelebet yaşatma azim ve kararlılığını tüm dünyaya göstermiştir. Türk milletine, hak ettiği onuru geri almasında yol gösteren, fikir ve eserleriyle yaşadığı dönemin ötesinde yaşadığı yüzyıla damgasını vuran Gazi Mustafa Kemal Atatürk, bugün de ileri görüşlülüğü ve söylevleriyle Türk Milletinin yolunu aydınlatmaya devam etmektedir. 10 Kasım, sadece Mustafa Kemal Atatürk’ü anma değil, onun en büyük eseri olan Türkiye Cumhuriyeti’ni geliştirip koruyarak geleceğe taşıma azmimizi tazelediğimiz gündür. Kısa bir süre önce 94. yıldönümünü kutladığımız ve Atatürk’ün genç nesillere emanet ettiği Cumhuriyetimiz, bugün kuruluş idealine uygun olarak dünyanın en güçlü devletleri arasına girme yolunda hızla ilerlemektedir. Tarihin her evresinde kendisini parçalamaya, yok etmeye çalışanlar karşısında birlik olmayı başarmış bir milletin mensupları olduğumuz ve bugün de hiçbir güce boyun eğmeyeceğimiz çok iyi bilinmelidir. Gelecek nesillerimizin de aynı şuur ve inançla bayrağı bizden devralacaklarına, Cumhuriyetimizi çok daha müreffeh bir devlet haline getireceklerine inancım tamdır. Bu duygu ve düşüncelerle, Türkiye Cumhuriyetinin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, onun şahsında dava ve silah arkadaşlarını, İstiklal Mücadelemizin tüm Kahramanlarını, vatanın birliği ve bütünlüğü için canlarını feda eden tüm Şehitlerimizi ve ebediyete intikal etmiş Gazilerimizi bir kez daha saygı, rahmet ve şükranla anıyorum.

SEMA RAMAZANOĞLU (AK PARTİ MİLLETVEKİLİ)
“Gazi Mustafa Kemal, gücünü milletten alarak başlattığı istiklal mücadelemizi, silah arkadaşları ile birlikte elde ettikleri muhteşem zaferler ve milletimizi ortak bir idealde birleştirerek kurduğu Cumhuriyetimiz ile taçlandırmıştır. Aziz milletimiz, Gazi Mustafa Kemal’in liderliğinde 1919’da başlattığı bu çetin mücadeleyi Cumhuriyetin ilanıyla neticelendirmiş ve her dönemde olduğu gibi üstün fedakârlıklarıyla kendi kaderini başkalarına asla bırakmamış, yine kendisi tayin etmiştir. Özgürlük ateşini yakan Gazi Mustafa Kemal ve silah arkadaşları, yalnızca bu toprakların değil, bu kadim medeniyet coğrafyasının da kaderine milletimizle birlikte yön vermiştir. Gazi Mustafa Kemal’in hedef olarak gösterdiği “muasır medeniyetler seviyesine” ulaşmak için hükümetimiz, her alanda yaptığı çalışmaları ve gerçekleştirdiği devrimleri sürdürmektedir. Cumhuriyetimizin 100. Yılında da bu hedeflere ulaşmak için var gücümüzle çalışacağız. Biliyoruz ki, inanç ve kararlılık bizim 2023 hedeflerine ulaşma noktasında en büyük rehberimizdir. Bizlere miras olarak bıraktığı Türkiye Cumhuriyeti’ni en iyi şekilde geleceğe taşıyabilmenin mücadelesini vermeye, demokrasimizin standartlarını her geçen gün yükseltmeye ve Cumhuriyetimizin kazanımlarını korumaya devam edeceğiz.”

ŞAHİN TİN (AK PARTİ MİLLETVEKİLİ)
“Atatürk’ün benim en büyük idealim dediği, Türkiye’yi muasır medeniyet seviyesinin üzerine çıkarma hayalini bugün demokratik hedefler ışığında AK Parti iktidarı olarak bir bir hayata geçiriyoruz. Özellikle son dönemde istikrarlı bir büyüme gösteren ülkemiz, hemen her alanda gücüne güç katarak Dünya’da adından söz ettirir ve parmakla gösterilir hale gelmiştir. Ülkemizin geleceğine dair koyduğumuz tüm hedefleri yakalamak için var gücümüzle çalışmak ve mücadele etmek Atatürk’ün mirasına sahip çıkmak ve onun izinden ayrılmamak anlamına gelir. Bugün ülkemizde tesis edilen milletimizin oluşturduğu gücün korunması, birlik, beraberlik ve kardeşliğin daha kuvvetli olarak yaşatılmasıyla mümkün olacaktır. Bu vesileyle ebediyete irtihalinin 79. yıl dönümünde Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, silah arkadaşlarını, şehitlerimizi, gazilerimizi saygı, şükran ve minnetle yad ediyorum.”

OSMAN ZOLAN (BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI)
“Aziz Türk milleti geçmişte olduğu gibi birliğimizi ve kardeşliğimizi hedef almaya çalışanlar karşısında Atatürk’ün emaneti olan cumhuriyete ve milli iradeye sahip çıkmaya devam ediyor. Bizler de bu kutsal vatanı korumak, gelecek nesillere güçlü, müreffeh ve dünyada söz sahibi bir Türkiye bırakmak için tüm gayretimizle çalışıyoruz. Bu duygularla bu cennet vatan uğruna canını feda etmiş tüm şehitlerimizi yad ediyor, bağımsızlığımızın mimarı Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü rahmet, minnet ve özlemle anıyoruz.”

PROF. DR. HÜSEYİN BAĞ (PAMUKKALE ÜNİVERSİTESİ REKTÖRÜ)
“Kurtuluş Savaşımızın Başkomutanı, Cumhuriyetimizin kurucusu ve ilk Cumhurbaşkanımız Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü sadece ulu bir önder olarak anmak değil önemli olan O’nun vatanperverliği ile ilme, bilime, eğitime, sanata, spora bakışını kısacası her yönüyle O’nu anlamak ve gelecek nesillere de O’nu doğru anlatabilmektir. Dört bir yandan düşman işgaline uğramış Aziz Milletimiz, bağımsızlığını ve vatanını düşmana teslim etmemek, tek karış toprağını düşmana kaptırmamak adına yedisinden yetmişine giriştiği kurtuluş mücadelesinde, kendisine yol gösterici olan bir dahi yetiştirmiş olmanın da gururunu yaşamıştır. Ülkemizin bilimde, sanatta ve diğer alanlarda Dünya’nın ileri gelen ülkelerinden biri olmasını hedefleyen Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk, Cumhuriyetimizin kuruluşunun ilk yıllarından itibaren bilim, sanayi, sanat ve kültür alanlarında çalışmalarına vakit kaybetmeden başlamıştır. Aziz Türk Milleti, Gazi Mustafa Kemal’in ileri görüşlü kişiliği ve yaptığı atılımlarla açtığı muhasır medeniyetler seviyesine giden açtığı bu yolda gösterdiği hedefe hiç durmadan yürümeye devam etmektedir. Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün ‘Bir ulus, sımsıkı birbirine bağlı olmayı bildikçe yeryüzünde onu dağıtabilecek bir güç düşünülemez’ sözü ile bu vatanın bölünmez bütünlüğünü ve bağımsızlığını ilelebet yaşatacak olan bizlere milletçe tek yumruk olabilmenin, birlik ve dirlik içinde yaşamanın önemini hatırlatmaktadır. Geçmişte milletimizin birliğini ve beraberliğini bozmaya kast eden iç ve dış düşmanlarla karşı yılmadan türlü mücadeleler eden aziz milletimiz, bundan sonra da vatanımız ve milletimizin birliğini ve dirliğini bozmaya yönelik düşmanlar karşısında tek vücut olarak, bu güçle Dünya’nın önde gelen ülkelerden biri olma hedefinden asla sapmayacaktır. Aramızdan ayrılışının 79. yıldönümünde Kurtuluş Savaşımızın Başkomutanı, Cumhuriyetimizin kurucusu, ilk Cumhurbaşkanımız Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü saygı ve rahmetle yâd ediyorum. Gazi Mustafa Kemal Atatürk ile birlikte, merhum tüm şehitlerimizi ve gazilerimizi şahsım ve tüm Pamukkale Üniversitesi Ailesi adına rahmetle anıyor, sonsuz minnettarlığımı sunuyorum.”

NECİP FİLİZ (AK PARTİ İL BAŞKANI)
“Bugün, Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu, büyük devlet adamı Mustafa Kemal ATATÜRK’ü; sonsuzluğa uğurladığımız günün yıl dönümünde; saygı, rahmet ve minnet duygularımızla anıyoruz. Gazi Mustafa Kemal; Türk milletinin kudret ve haşmetinden aldığı güçle, emperyalist mihraklara karşı verilen istiklal mücadelesinin hazırlayıcısı ve uygulayıcısı olarak, Türk tarihinin şahit olduğu en mümtaz kişilerden birisidir. En güç koşullar altında bile insanımıza güvenilmesi, umudun hiçbir zaman yitirilmemesi gerektiğini bizlere öğretmiş ve milletimizin neleri başarabileceğini herkese göstermiştir. Yalnızca Türkiye’nin kaderini tayin etmekle iktifa etmemiş, mazlum milletlere ve emperyalizme karşı direnen toplumlara da heyecan ve ilham kaynağı haline gelmiştir. O’nun aziz hatırasının ortak hislerle yad edildiği bugün; herkese düşen en büyük görev; ”O’nun ideallerini, en ileri bir demokrasi bilinciyle hayata geçirmek ve böylece ülkemizi aydınlık yarınlara taşımaktır. 10 Kasımlar, O’nun bize bıraktığı eserlerin zenginleştirilmesine ve yeni nesillere daha iyi anlatılmasına vesile olmaktadır. 10 Kasımların Atatürk’ün 57 yıllık hayatını, mücadelesini, milletimize kazandırdıkları ve kazandırmak istediklerini doğru anlama bakımından önemi büyüktür. Atatürk, yeteneklerini ve dehâsını milleti için kullanmış, komutan, inkılâpçı, lider ve devlet adamı olarak kendisini büyük Türk milletinin bekasına adamış; askerî ve siyasî hamleleri ile Türkiye Cumhuriyeti’ne şekil veren temel düşünce ve görüşlerin mimarı olmuştur. Ezelden ebede yaşayacak olan büyük Türk milletini, bir milli doğruluş ve milli duruş etrafında birleştirerek, Cumhuriyetimizin 100.yıldönümünü kutlayacağımız 2023 yılında “lider ülke Türkiye” vizyonu etrafında yola çıkmak, başarı için yegâne seçeneğimizdir. Ancak böylesi bir yüksek hedef, Atatürk’ün emanetinin ve mirasının layıkıyla taşındığını işaret edebilir. Ülkemiz Gazi’nin gösterdiği hedef doğrultusunda, muasır medeniyetler seviyesine ulaşma yolunda çok önemli mesafeler kat etmiştir. Gazi’nin en büyük ideali, Türkiye’yi muasır medeniyetler seviyesinin üzerine çıkarmak olduğu kadar milli iradenin, millet egemenliğinin her şart altında korunması ve savunulması olmuştur. ‘Bağımsızlık benim karakterimdir’ diyen  Atatürk’ün mirasına; ‘Bağımsız Türkiye’ idealiyle, ülkemizi ‘Muasır medeniyetler seviyesi’ne çıkarma hedefiyle ‘Başaramayacaksınız, milletimizi bölemeyeceksiniz, bayrağımızı indiremeyeceksiniz, vatanımızı parçalayamayacaksınız, devletimizi yıkamayacaksınız. Bu ülkeye diz çöktüremeyeceksiniz, bu halka boyunduruk vuramayacaksınız’ diyen Kurucu Genel Başkanımız ve Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan ve AK Partimiz’in icraatlarıyla; Gazi Mustafa Kemal’in aramızdan ayrılışının seneyi devriyesinde, O’nun ideal ve arzuları doğrultusunda; muasır medeniyetler seviyesinin üzerine çıkmış bir Türkiye’ye doğru emin adımlarla ilerlemekteyiz. Bu duygu ve düşüncelerle vefatının 79. yıl dönümünde Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü ve dava arkadaşlarını, vatanı uğruna canlarını feda etmiş şehitlerimizi, gazilerimizi şükranla, minnetle ve saygıyla anıyorum.”

MÜJDAT İLHAN (DENİZLİ BAROSU BAŞKANI)
“Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu, Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü sonsuzluğa uğurlayışımızın 79’ncu yıl dönümünde minnetle ve şükranla anıyoruz. Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk, başarılı bir asker, ileri görüşlü bir devlet ve siyaset adamı olarak koşulları analiz yeteneği, çözüm üretmedeki muktedirliği, cesareti ve tartışılmaz liderliği ile aydınlık Türkiye’mizin sembolüdür. Milletçe büyük şükran borçlu olduğumuz büyük önderin “Benim naçiz vücudum elbet bir gün toprak olacaktır ancak Türkiye Cumhuriyeti ilelebet payidar kalacaktır” sözüyle vurguladığı gibi; kurduğu Cumhuriyetimizi sonsuza dek yaşatacak, bıraktığı emanete sahip çıkmaya devam edeceğiz. Ulusumuzun ışık kaynağı Atamızı gururla, şükranla, saygıyla ve sevgiyle anarken; ilke ve devrimleriyle fikirlerini yaşatacağımıza, ışığıyla yürüyeceğimize söz veriyoruz.”

AHMET NECATİ ÖZBAŞ (SARAYKÖY BELEDİYE BAŞKANI)
“Geleceğe ışık tutan fikirlerin, çağdaşlığın ve ölümsüz eserlerin sahibi; sadece ülkemizi değil bütün dünyayı derinden etkileyen ve tarihe yön veren Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün aramızdan ayrılışının 79’uncu yıl dönümü. Demokratik, laik, sosyal hukuk devletinin mimarı olan Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün bizlere emanet ettiği ülkemizi hep birlikte kardeşlikle, sevgi ve saygıyla kenetlenen güvenli ellerle çağdaş uygarlık düzeyinin üzerine çıkaracağız Demokratik iradesi daha çok güçlenen Türkiye, güvenle geleceğe yürüyen bir ülke olma yolunda büyük mesafeler almaktadır. Dünyanın en saygın ülkeleri arasında yer alan Türkiye Cumhuriyeti’ni bizlere armağan eden Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ebediyete intikalinin 79. yıldönümünde şükranla anıyor, O’nun şahsında dava ve silah arkadaşlarını, bir kez daha minnet ve rahmetle anıyorum.”

CENGİZ ARSLAN (ÇAMELİ BELEDİYE BAŞKANI)
“Ayrıca Atatürk’ün dediği gibi ‘Hayatta en hakiki mürşit ilimdir fendir’ sözünün gereği olarak, milli ve manevi değerlerimize sahip çıkacak genç nesiller yetiştiriyoruz. Ecdadımızdan miras aldığımız mukaddes değerlerimizi gelecek nesillerimize aktararak, Güçlü ve Büyük Türkiye’yi muasır medeniyet seviyesinin üzerine çıkarmak için durmadan çalışacağız. Güçlü bir Türkiye olarak hiçbir dil, din, ırk ayrımı gözetmeksizin mazlum coğrafyaların sesi olmaktayız ve olmaya da devam edeceğiz. Daha güzel Türkiye için birlik, beraberlik ve kardeşlik ruhunun ilelebet devam etmesini diliyorum. Bu duygu ve düşüncelerle Mustafa Kemal Atatürk’ü aramızdan ayrılışının 79’ncu yılında bir kez daha saygı, minnet, rahmet ve şükranla anıyorum.”

YÜCEL GÜNGÖR (AK PARTİ MERKEZEFENDİ İLÇE BAŞKANI)
“Gazi Mustafa Kemal Atatürk, silah arkadaşları ve tüm şehitlere Allah’tan rahmet dilerken, Türk milletinin de Kurtuluş Savaşı’nın verildiği o zor günleri unutmamasını ve gelecek nesillere iyi anlatılmasını istedi. Benim naciz vücudum elbet bir gün toprak olacaktır; fakat Türkiye Cumhuriyeti ilelebet payidar kalacaktır” sözlerini de konuşmasına ekleyerek, “Gençler olarak; bizlere düşen, ülkemizi Atatürk’ün hedef gösterdiği gelişmiş medeniyetler seviyesinden daha yukarılara çıkarma hedefimize ulaşmak için canla başla çalışmaya devam edeceğiz.”

MÜJDAT KEÇECİ (SANAYİ ODASI BAŞKANI)
“Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu, büyük devlet adamı ulu önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ü, sonsuzluğa uğurladığımız günün 79. yıldönümünde onu bir kez daha özlemle, saygıyla, minnetle ve rahmetle anıyoruz. Atatürk, umutların yok olduğu bir dönemde, halkımızı bir araya toplayarak, milli birliği gerçekleştirmiş; Türk milleti ile birlikte yürüttüğü Kurtuluş Savaşı’yla büyük bir zafer kazanmış ve bizlere bir olunca, beraber olunca ne kadar güzel zaferler kazandığımızı göstermiştir. Atatürk, sadece Türk Milletinin değil bağımsızlık yolunda yaktığı ışıkla tüm ulusların hayranlığını kazanmış büyük bir liderdir. Öngörülerinden bugün dahi faydalandığımızı Atamızın aramızdan ayrılışının 79. yılında Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü ve tüm silah arkadaşlarını bir kez daha özlem, saygı, minnet ve rahmetle anıyorum.”

UĞUR ERDOĞAN (TİCARET ODASI BAŞKANI)
“Denizli Ticaret Odası Başkanı Uğur Erdoğan, 10 Kasım Atatürk’ü anma günü dolayısıyla mesajında şu görüşlere yer verdi. Atamızın ebediyete intikalinin 79. yıl dönümünde O’nu sevgi ve saygı içerisinde anıyoruz. Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk yaşamı boyunca, vatanı ve milleti için zor şartlarda mücadele etmiştir. Bizler de Ulu Önderimizin izinden giderek Türkiye Cumhuriyeti’nin varlığını, birlik ve beraberliği, milletimizin bütünlüğünü hiçbir zaman hiçbir kuvvete böldürmeyeceğiz. Denizli Ticaret Odası olarak bu uğurda, üzerimize düşen görevi yerine getirerek, her zamankinden daha çok çalışıp vatanımız ve milletimiz için büyük işler yapmanın gayreti içinde olacağız. Bu duygu ve düşüncelerle başta Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm şehitlerimizi rahmetle ve minnetle anıyoruz.”

NAMIK KEMAL AYDOĞAN (EĞİTİM-İŞ DENİZLİ ŞUBE BAŞKANI)
“Kurtuluş Savaşı’nın mimarı, bağımsızlık savaşında dünyada bir ilk olmuş, devrimleriyle ulusa kimlik kazandırmış Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ü aramızdan ayrılışının 79. yılında sevgi, saygı ve büyük bir özlemle anıyoruz. Devrimci ruhu bugün de o günkü gibi diri, ilerici ve aydınlık olan Mustafa Kemal’in açtığı yol, çağdaş uygarlık yoludur. Atatürk’ün dünya liderliği, ileri görüşlülüğü, askeri ve siyasi dehası ve ışık saçan devrimleri bugün, gerici, bölücü zihniyetleri rahatsız etmekte ancak, Türk ulusunun Ata’sına olan sevgisini giderek perçinlemektedir. Mustafa Kemal Atatürk dün olduğu gibi bugün de, yarın da aydınlığa, çağdaşlığa, özgürlüğe götürecek bir idealin adıdır. Büyük devrimcinin kurmuş olduğu, laik, demokratik, tam bağımsız Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşundan bugüne 94 yıl geçti. Fakat AKP, iktidarı süresince Mustafa Kemal Atatürk ve yol arkadaşlarını, Cumhuriyet’imizin ilkelerini itibarsızlaştırma politikalarından vazgeçmedi. Bu politikaların bir sonucu olarak bilimsellikten uzak bir şekilde tamamen siyasi hamlelerle değişiklik yapılan müfredatta Atatürkçülük kavramını gölgeye itilmeye çalışıldı. Ancak çağdaş, bilimsel, laik ve ulusal eğitimin savunucusu Eğitim-İş, Cumhuriyet’in değerlerini, Atatürk ilke ve devrimlerini, çocuklara öğretmeye devam edecektir. Ata’sını kaybettiği 10 Kasım gününü ebedi matem günü ilan ederek, her 10 Kasım’da saat 9.05’te dünyanın gözlerini kamaştıracak bir vefa örneği göstererek ülkeyi sokak sokak ölüm sessizliğine büründüren halkımız, elbette Büyük Önderini silmek isteyenleri inşa ettikleri kör karanlığa hapsedecektir. Eğitim-İş olarak bir kez daha altını çiziyoruz ki; Türkiye Cumhuriyeti dervişler, şeyhler, müritler memleketi olmayacaktır. Bu ülkede özgür ve insanca yaşayabilmemiz yalnızca laik Cumhuriyeti yaşatmakla mümkün olacaktır. Bugün ulus olarak yapmamız gereken, Büyük Önder’in yaşamını, düşüncelerini, ilke ve devrimlerini tüm yönleriyle gelecek kuşaklara öğretmektir. Atatürk’ü anmanın ve anlamanın en güzel yolu budur. Devrimci ruhu yaşayan, devrimleri aydınlatan Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ü saygı ve minnetle anıyoruz.”

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı
 

Hava Durumu

DenizliSıcaklık (°C)Durum
En
Düşük
En
Yüksek
13 Haziran 2024 Perşembe 26 43Sıcak
14 Haziran 2024 Cuma 26 41Sıcak
15 Haziran 2024 Cumartesi 23 37Sıcak
16 Haziran 2024 Pazar 20 39Sıcak
17 Haziran 2024 Pazartesi 22 40Sıcak