REKLAMI GEÇ

Zeybekci, alkol kararını yargıya taşıyacakları konusuna açıklık getirdi

Zeybekci, alkol kararını yargıya taşıyacakları konusuna açıklık getirdi

Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Nihat Zeybekci, Büyükşehir Belediye Meclisi’nin belediyeye ait 5 işletmede alkol satışı yapılacağı kararını yargıya taşıyacakları yönündeki açıklamalarının bazı vatandaşlar tarafından yanlış anlaşıldığını belirterek, konuya açıklık getirecek bir açıklama yayımladı.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 20 Haziran 2024 Perşembe, 10:28

Zeybekci yaptığı yazılı açıklamada, samimiyetle ve iyi niyetle durumu yanlış anlayan vatandaşlar için konuyu açıkça izah etmek istediğini ifade ederek şunları söyledi:

Denizli’mizde özel şahıslara ait yüzlerce her türlü alkolün alınabildiği işletme bizim belediye başkanlığımız zamanında olduğu gibi bugün de mevcuttur ve bunlarla geçmişte olduğu gibi şimdi de hiçbir problemimiz yoktur.

Ucuz ve güvenilir olması nedeniyle vatandaşlarımızın çocukları ile geldiği belediyeye ait bu halka açık tesislerin 5’i için ‘içkili yer bölgesi’ kararı alındı. Bunlardan biri okulun ve öğrenci yurdunun karşısında, biri spor tesisi ile iç içe, biri ise mezarlık ve cami ile yan yanadır.

Biz bu kararın kanuna aykırı olduğunu düşünüyoruz. Kaldı ki belediyenin görevi işlettiği tesislerde alkol tüketimini artırıcı gayret içinde olmak mıdır, sizce bu normal midir? İçenlerin kişisel tercihidir ancak alkol sağlığa faydalı ve teşvik edilmesi gereken bir şey midir? Ayrıca Denizli’miz için ilk çözülmesi gereken konu, Belediye Meclisimizin ilk oylaması gereken karar bu muydu gerçekten, Allah aşkına!

Ne olur artık bazı şeyleri siyasi ve ideolojik kalıpların dışında, toplum menfaatini öne alarak tartışalım.

31 Mart seçimlerinde halkımızın ortaya koyduğu iradeyi saygıyla selamlıyoruz ancak konu burada farklı. Bu karar, herkesin makul akıl ile değerlendirme yapması gereken bir konudur. Belediye Başkanımız ve Belediye Meclisimizden isteğim, bu kararı tekrar müzakere etmeleridir.

2019 yılında İzmir’de söylediklerimiz de aynıydı, insanımızın özel hayatına müdahale etmek hiç kimsenin haddine değildir. Hadi hep birlikte akıl ile ‘söz konusu milletin menfaati ise gerisi teferruattır’ diyelim.”

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı
 

Hava Durumu

DenizliSıcaklık (°C)Durum
En
Düşük
En
Yüksek
19 Temmuz 2024 Cuma 27 40Sıcak
20 Temmuz 2024 Cumartesi 26 40Sıcak
21 Temmuz 2024 Pazar 27 41Sıcak
22 Temmuz 2024 Pazartesi 27 41Sıcak
23 Temmuz 2024 Salı 26 39Sıcak