REKLAMI GEÇ

Zeybekci, muhtarlarla buluştu

Zeybekci, muhtarlarla buluştu

Denizli Belediye Başkanı Nihat Zeybekci, muhtarların sorunlarını ve taleplerini dinledi. Mahalle muhtarlarıyla bir araya gelen Başkan Zeybekci, muhtarları mahallelerde yerel yönetimin temsilcileri olarak gördüklerini söyledi.

/ DENİZLİHABER / 12 Aralık 2009 Cumartesi, 16:53

Denizli Belediye Başkanı Nihat Zeybekci, belediye yönetiminin sürdürdüğü katılımcı yerel yönetim mekanizmasının daha fazla işlerlik kazanması için mahalle muhtarlarına ihtiyaç duyduklarını söyledi. Başkan Nihat Zeybekci, Çamlık Ofis’de düzenlenen kahvaltıda 20 mahalle muhtarı ile bir araya geldi. Başkan yardımcılarının da hazır bulunduğu toplantıda tek tek muhtarların sorunlarını ve taleplerini dinleyen Zeybekci, “Bulunduğunuz bölgelerde sorunları en yakından bilen, takip eden sizler, bizim yürüttüğümüz kenti kentlilerle birlikte yönetme anlayışımızın olmazsa olmazlarısınız. Siz her hangi bir sorun karşısında vatandaşların ilk ulaştıkları kişilersiniz. Dolayısı ile çözümün üretilmesinde önemli bir konumdasınız. Muhtarlarımızı biz belediyenin bir kolu olarak görüyoruz” dedi.

Muhtarlardan, mahallelerindeki aksaklıkları en kısa sürede, hiç çekinmeden belediye yetkililerine iletmelerinin son derece önemli olduğuna söyleyen Başkan Zeybekci, “Bizim işimiz hizmet üretmek. İnsanlar bizden hizmet bekliyorlar. Denizli’nin daha yaşanabilir bir kent olması için birlikte çalışacağız. Biz sizlerle iç içe olmak zorundayız. Siz bizim gözümüz, kulağımız, sesimiz ve elimizsiniz. Bizim sorunlar karşısında duymadık, görmedik bilmiyoruz deme şansımız yok. Siz karşılaştığınız sorunları bize aktaracaksınız ki biz çözüm üretebilelim yatırımlarımızı ona göre planlayalım. Süreç içinde mutlaka bizim de eksiğimiz vardır. Aksaklıklar olabilir. Bunu aşmak ise sizlerin vereceği katkı ile mümkün. Doğru bilgi akışı hepimizin işini kolaylaştırır. Gözünüz kulağınız açık olsun. El birliği ile vatandaşa Denizli’ye hizmet edeceğiz. Vatandaşların taleplerini bizlere iletin. Vatandaşlara kızmak, darılmak, gücenmek gibi bir tavrımız olamaz. Bu sebeple sizlerle bir araya geldik. Sorunları bilmek, sorunları çözmek zorundayız. Daha katılımcı bir yönetim için sizlerinde desteğine ihtiyacımız var” diye konuştu. Bundan sonra da benzer toplantıları tüm mahalle muhtarlarıyla gerçekleştireceğini belirten Başkan Zeybekci, daha sonra tek tek muhtarların sorunlarını ve taleplerini dinledi.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı
 

Hava Durumu

DenizliSıcaklık (°C)Durum
En
Düşük
En
Yüksek
29 Mayıs 2024 Çarşamba 15 29Çok Bulutlu
30 Mayıs 2024 Perşembe 15 28Çok Bulutlu
31 Mayıs 2024 Cuma 15 30Az Bulutlu
1 Haziran 2024 Cumartesi 18 33Az Bulutlu
2 Haziran 2024 Pazar 21 36Az Bulutlu