REKLAMI GEÇ

Zolan Kaleiçi esnafını dinledi

Zolan Kaleiçi esnafını dinledi

Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, Kaleiçi esnafı ile biraraya geldi. Başkan Zolan, Kaleiçi Güzelleştirme ve Kültür Derneği Yönetimi tarafından organize edilen kahvaltı programında esnafın Kaleiçi ile ilgili taleplerini dinledi.

/ DENİZLİHABER / 11 Nisan 2014 Cuma, 15:24

Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, Kaleiçi Güzelleştirme ve Kültür Derneği Yönetimi tarafından organize edilen kahvaltı programında esnaf ile bir araya geldi. Kaleiçi Güzelleştirme ve Kültür Derneği Başkanı Soner Yılmaz bugüne kadar Kaleiçi için yapılan çalışmalar için Başkan Zolan’a esnaf adına teşekkür etti.

Kaleiçi ile ilgili tüm beklentilerin tespit edildiğini dile getiren Başkan Zolan, Kaleiçi’nin Denizli’nin göz bebeği olduğunu söyledi. Denizli’nin tarihi dokusunun yaşadığı Kaleiçi’nin yeni dönemde yapılacak düzenlemeler ile bir cazibe merkezi olmasını sağlayacaklarını dile getiren Başkan Zolan, “Burayla ilgili geçmişte çok önemli adımlar attık. Kaleiçi Güzelleştirme ve Kültür Derneği Yönetimi ile birlikte bir çok ortak çalışma gerçekleştirdik. Yapacak çok işimiz olduğunu esnafımızın beklentilerini biliyoruz. Buranın hareketlenmesi için ne gerekiyorsa yapmaya hazırız. Burada eski bir binayı nezih bir mekan haline getirerek daha bir kaç hafta önce kullanıma açtık. Çayhane olarak adlandırdığımız bu mekan buraya bir hareketlilik kattı. Bu gibi dokunuşları biz iyi huylu virüs olarak nitelendiriyoruz. O mekanın çevresinde bulunan esnafımızda zamanla kendi işyerini iyileştirme yoluna gidecektir. Bu kaçınılmaz. İnsanlar bu mekana geldikçe diğer esnaflarımız da bu hareketlilikten elbette ki karlı çıkacaktır” dedi.

“KALEİÇİ DENİZLİ’NİN KALBİDİR”
Bir sohbet havasında geçen kahvaltı programında aynı zamanda kentin ihtiyaçlarını karşılayacak fikirlerin de konuşulduğunu dile getiren Başkan Zolan sözlerini şöyle sürdürdü: “Kaleiçi Denizli’nin kalbidir. Bu buluşmada bu tarihi mekanda bulunan esnafımızla sadece Kaleiçi’nin sorunlarını değil tüm şehrin ihtiyaçlarını giderecek fikirleri de konuştuk. Kaleiçi tüm bu şehre kan veren bir konumda ise tüm bu şehirde yaşayan önemli bir yer ise burada bulunan esnafımız da şehrin herhangi bir yerinde yapılacak işlere bu sohbetlerde katkı koyuyor. Çünkü bu mekanda bulunan esnafımız şehrin nabzını en iyi bilendir. Şehrin beklentilerini kendi aralarında gerçekleştirdikleri sohbetlerde dile getiren esnafımızın yaptıklarımıza fikirleri ile katkı koymasından daha doğal bir şey olamaz. Bizim istediğimiz de bu zaten. Denizli insanının ihtiyaçlarını en iyi bilen esnafımız bu fikirler ile yönetime katkı koyarak katılımcı yönetimimize destek vermiş oluyor. Ortaya çıkan fikirler bize yol gösteriyor. Bundan sonraki süreçte daha çok birlikte olacağız.”

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı
 

Hava Durumu

DenizliSıcaklık (°C)Durum
En
Düşük
En
Yüksek
18 Haziran 2024 Salı 24 41Gökgürültülü Sağanak Yağışlı
19 Haziran 2024 Çarşamba 25 41Gökgürültülü Sağanak Yağışlı
20 Haziran 2024 Perşembe 24 42Sıcak
21 Haziran 2024 Cuma 23 41Sıcak
22 Haziran 2024 Cumartesi 24 40Sıcak