REKLAMI GEÇ

ZOLAN’A JET YETKİ

ZOLAN’A JET YETKİ

Dokuzkavaklar Mahallesi’nde Sağlık Bakanlığı, Büyükşehir Belediyesi ve Pamukkale Belediyesi işbirliği ile yapılacak olan Semt Hastanesi için olağanüstü toplanan Büyükşehir Belediye Meclisi, Başkan Zolan’a belediyeye ait 2 bin 700 metrekarelik arsayı 25 yıllığına Sağlık Bakanlığı’na kiralama yetkisi verdi.

Şengül Boz / DENİZLİHABER / 27 Şubat 2015 Cuma, 17:01

Büyükşehir Belediye Meclisi, ilk kez olağanüstü toplandı. Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan’ın başkanlık ettiği toplantıda tek gündem maddesi görüşüldü.

Başkan Zolan, Pamukkale’nin Karşıyaka, Aktepe, Sümer, Sevindik, Deliktaş, Fatih, Akhan ve Pınarkent mahallelerinde yaşayan vatandaşlara sağlık hizmeti sunacak Semt Hastanesi’nin yapımı için belediyeye ait 2 bin 700 metrekarelik arsasın 25 yıllığına Sağlık Bakanlığı’na kiralanması için meclisten yetki istedi.

Arsası Büyükşehir Belediyesi’ne ait olan Semt Hastanesi binasını Pamukkale Belediyesi yapacak. İç tefrişatını ve işletmesini Sağlık Bakanlığı’nın üsteleneceği Semt Hastanesi, Dokuzkavaklar Mahallesi’nde yapılacak. Başkan Zolan, “Semt Hastanesi, Sağlık Bakanlığı, Pamukkale Belediyesi ve Büyükşehir Belediyesi işbirliği ile yapılacak tek eser olacak. Aslında böyle hayırlı bir iş için olağanüstü toplanmak çok güzel bir duygu. Hastanemiz artık bölge insanımızın yanı başında olacak. Bölgede yaşayan vatandaşlarımız birçok uzman doktor ve çeşitli branşlarda hastanemizden hizmet alacak. Bölgedeki vatandaşlarımız uzaklarda hastane hastane gezmek yerine yanı başındaki sağlık kuruluşundan faydalanacak” dedi.

denizli-buyuksehir-meclisi-semt-hastanesi-ic

10 DAKİKA ARA
Tek gündem maddesinin görüşüldüğü olağanüstü toplantının ilk oturumunda, gündem maddesi meclis üyeleri, görüşerek oy birliği ile Plan ve Bütçe Komisyonuna havale etti. 10 dakikalık aradan sonra Plan ve Bütçe Komisyonu’nun raporu oylandı. Meclis üyelerinin oybirliği ile kabul ettiği komisyon raporuna göre, Başkan Zolan’a Dokuzkavaklar’daki 2 bin 700 metrekarelik arsanın 25 yıllığına kiralanması ile ilgili Sağlık Bakanlığı ile protokol imzalama yetkisi verildi.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı
 

Hava Durumu

DenizliSıcaklık (°C)Durum
En
Düşük
En
Yüksek
19 Temmuz 2024 Cuma 27 40Sıcak
20 Temmuz 2024 Cumartesi 26 40Sıcak
21 Temmuz 2024 Pazar 27 41Sıcak
22 Temmuz 2024 Pazartesi 27 41Sıcak
23 Temmuz 2024 Salı 26 39Sıcak