REKLAMI GEÇ

Zolan’dan suçlamalara yanıt

Zolan’dan suçlamalara yanıt

Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Dr. Sema Ramazanoğlu’na yönelik söylenen sözlerin ardından düzenlenen basın açıklamasına katılmasıyla ilgili eleştirilere cevap verdi. Siyasi değil ahlaki bir duruş sergilediğini söyleyen Başkan Zolan, “Bizi biz yapan milli ve manevi değerlerimize karşı kim dil uzatırsa uzatsın tabi ki bu şehrin başkanı olarak gereken cevabı verecek ve gereken duruşu göstereceğim” dedi.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 8 Nisan 2016 Cuma, 15:39

Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, çarşamba günü Delikliçınar Meydanı’nda gerçekleştirilen basın açıklamasına katılması nedeniyle ana muhalefet partisinin kendisine yönelttiği eleştirilere cevap verdi.

Bunun siyasi değil ahlaki bir duruş olduğunu söyleyen Başkan Zolan, “Bizi biz yapan milli ve manevi değerlerimiz vardır. Vatan gibi, bayrak gibi, anamız, kadınımız, namusumuz gibi değerler olmazsa olmazımızdır. Kim olursa olsun eğer bir kişi ‘genel başkan dahi olsa’ her şeyden önce şehrimdeki bir kadına, bir anaya, Denizli’nin Bakanı’na, ‘Birilerinin önüne yatıyor’ gibi çok çirkin, ahlak dışı, mesnetsiz bir ifade kullanıyorsa, buna bu şehrin Belediye Başkanı olarak sessiz kalmam beklenemez. Bizi biz yapan milli ve manevi değerlerimize karşı kim dil uzatırsa uzatsın tabi ki bu şehrin Başkanı olarak gereken cevabı verecek ve gereken duruşu göstereceğim” dedi.

“KUTSAL DEĞERLERİMİZE HİÇ KİMSENİN DİL UZATMASINA İZİN VERMEM”
Denizli halkının kendisini uzun yıllardır tanıdığını belirten Başkan Zolan, “Tabi ki AK Parti’ye mensubum ve siyasi bir kimliğim var. Ama bu hiç bir zaman şehrimdeki herkese karşı tarafsız ve adaletli şekilde hizmet etmemin önüne geçmedi. Bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da şehrimdeki 1 milyon kişiye aynı tarafsızlık ve adaletle hizmet etmeye devam edeceğim. Ancak Denizli’nin Belediye Başkanı olarak şehrimdeki bir bayana yönelik yapılan bu çirkin ithama kayıtsız ve tepkisiz kalmam beklenemezdi. Aynı çirkin itham şehrimde kime söylenirse söylensin, yine bu ahlaki duruşumu sergileyeceğimden kimsenin şüphesi olmasın. Bizi biz yapan vatan, bayrak, anamız, kadınımız gibi kutsal değerlerimize hiç kimsenin dil uzatmasına izin vermem” diye konuştu.

DEMOKRATİK TEPKİYE SAYGI DUYULMALI
Sivil toplum kuruluşlarının düzenlediği basın açıklamasının ardından muhalefet partisinin il binasına siyah çelenk konulmak istenmesinin demokratik bir tepki olduğunu dile getiren Başkan Zolan, yapılanın ne bir provoke ne de kenti germek olduğunu, kutsal bir değere yapılan hakarete karşı düzenlenen demokratik tepkiye de saygı duyulması gerektiğini kaydetti. Etkinliğin olaysız bir şekilde sonra ermesi için gereken tüm hassasiyeti sergilediğini vurgulayan Başkan Zolan, “O gün Delikliçınar Meydanı’nda yaptığım konuşmanın şiddeti şehrimdeki bir kadına, bir anaya söylenen sözlerin çirkinliğindendir” diye konuştu.

GEREKEN HASSASİYET GÖSTERİLDİ
Ana muhalefet partisinin kendisine yönelttiği CHP Denizli Milletvekili Kazım Arslan’ın ağabeyi Ali Arslan’ın cenazesine katılmadığı eleştirisine de değinen Başkan Zolan, “O gün Yeni Cami’de öğle namazına müteakip Türkiye Harp Malulü Gaziler, Şehit, Dul ve Yetimleri Derneği Denizli Şube Başkanı Mehmet Emin Öztürk’ün cenazesine katıldığımdan dolayı Sayın Arslan’ın yanında olamadım. Ancak gereken hassasiyeti göstererek Denizli Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Ali Değirmenci’yi de Sayın Arslan’ın ağabeyinin cenazesine görevlendirdim” dedi.

Bugüne kadar aynı hassasiyetle hareket ettiğini kaydeden Başkan Zolan, bundan sonra da bu hassasiyetinin devam edeceğini vurguladı.

Yorumlar

EKREM   -  Bağlantı 9 Nisan 2016, 13:26

çocuklar tecavüze uğrasın ama bunlara bir şey söyleme sizin duruşunuz bu birde avukat olacaksın

taylan ödemiş   -  Bağlantı 9 Nisan 2016, 08:22

Keşke bu tepkinizi 45 çocuk tecavüze uğradığı zaman da ensar vakfı için gösterebilseydiniz. siyasetin bu ikiyüzlü tavrı midemi bulandırıyor.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı
 

Hava Durumu

DenizliSıcaklık (°C)Durum
En
Düşük
En
Yüksek
16 Haziran 2024 Pazar 20 39Sıcak
17 Haziran 2024 Pazartesi 22 40Sıcak
18 Haziran 2024 Salı 23 41Gökgürültülü Sağanak Yağışlı
19 Haziran 2024 Çarşamba 23 41Sıcak
20 Haziran 2024 Perşembe 24 41Sıcak