160 standın açıldığı El Emeği ve Girişimci Kadınlar Festivali’ne yoğun katılım sürüyor - denizlihaber.com - Denizli Haber, Denizli'nin en çok okunan gazetesi
REKLAMI GEÇ

160 standın açıldığı El Emeği ve Girişimci Kadınlar Festivali’ne yoğun katılım sürüyor

160 standın açıldığı El Emeği ve Girişimci Kadınlar Festivali’ne yoğun katılım sürüyor

Merkezefendi Belediyesi’nin 160 standın kurularak kadınların ürünlerini sergileme fırsatı bulduğu El Emeği ve Girişimci Kadınlar Festivali, ilgi gördü. Stant açan kadın girişimciler festival için teşekkür etti.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 18 Aralık 2021 Cumartesi, 16:12

Merkezefendi Belediyesi El Emeği ve Kadın Girişimci Kadınlar Festivali’nde stant açan kadın girişimci Derya Günendi, bu festivalin Merkezefendi’ye çok yakıştığını belirtti. Günendi, “Merkezefendi belediye başkanımız Şeniz Doğan Hanıma çok teşekkür ediyorum. Dün kendisiyle tanışma fırsatımız oldu. Evimde yaptığım ürünleri burada tüm Denizli’ye sunmak benim için inanılmaz derecede gurur verici. Tüm girişimci kadınlar burada ürettiklerini sergiliyorlar, gerçekten çok güzel bir ortam” dedi.

Genç girişimci Büşra Türkyılmaz, “Bu festivalden dolayı çok memnunuz. Benim şu an dükkânım da var. Kendi markamı hep tanıtmak istiyordum Denizli’de. Bizim için çok iyi oldu. Teşekkür ederiz başkanımıza. Dün çok yoğundu, bugün de aynı şekilde çok yoğun başladı. Devamının da geleceğini düşünüyorum. Çünkü gelenler de çok memnun şu an” diye konuştu.

Güliz Kelle Atcalı, “Gerçekten çok güzel bir şey bu. Ben evde hobi olarak başladım. Arkadaşlarıma hediye ederek başladığım bir şeydi. Dedim ki neden ben hobimi bir işe çevirmeyeyim. Bence bir kadına verilebilecek en güzel şey iş imkânıdır. Çuvalla para vermek yerine, çuvalla altın, mücevher vermek yerine bir kadına iş vermek, işini sergileyebileceği bir alan vermek bence en güzel şey. Bu konuda ben gerçekten Şeniz Başkana çok teşekkür ediyorum. Çok mutluyum burada olmaktan” diye konuştu.

Girişimci kadınlardan Ümran Mersin, “Merkezefendi Belediye Başkanımız Şeniz Doğan’a kadına yönelik böyle bir pozitif ayrımcılık yaptığı, özellikle kadınların ve girişimcilerin ürünlerini sergilemesine ve satışa sunmaya destek verdiği için kendisini çok çok teşekkür ediyorum. Bu organizasyonu yaptıkları için bir Şeniz hanıma ve bütün ekibine çok teşekkür ediyoruz” diye konuştu.

VATANDAŞ ÇOK MEMNUN

Stantları gezerek ürünleri inceleyen Derya Kaya, “Festivali çok beğendim. Sosyal medyada takip ettiğim üreticiler vardı. Onları burada canlı görmek ve istediğim ürünleri görerek satın alabilmek çok hoşuma gitti. Ayrıca kadınlara özel olan festival ile kadınların desteklenmesi çok hoşuma gitti. Çok memnun kaldık” dedi.

Vatandaş Ümmü Tuncer, “Kadınlarımızı iyi yerlerde görmek ve onları bir girişimci olmaları çok güzel bir şey. Başkanımız da bu konuda bize destek olduğu için kendisine çok teşekkür ediyoruz. Hanımlarımızı bu şekilde sosyalleştirip hayata katılmalarını sağladığı için de çok teşekkür ediyoruz Hepsi birbirinden değerli çok güzel ürünler var. Ben de şu an gezmeye geldim” dedi.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı
 

Hava Durumu

MerkezefendiSıcaklık (°C)Durum
En
Düşük
En
Yüksek
27 Ocak 2022 Perşembe -6 1Parçalı Bulutlu
28 Ocak 2022 Cuma -6 3Parçalı Bulutlu
29 Ocak 2022 Cumartesi -5 6Çok Bulutlu
30 Ocak 2022 Pazar 1 9Karla Karışık Yağmurlu
31 Ocak 2022 Pazartesi 3 7Karla Karışık Yağmurlu