REKLAMI GEÇ

Ak Parti Merkezefendi İlçe Başkanı Durmaz’dan belediyenin borçlanması ile ilgili açıklama

Ak Parti Merkezefendi İlçe Başkanı Durmaz’dan belediyenin borçlanması ile ilgili açıklama

Merkezefendi Belediyesi, uzun süredir Sümer ve Sevindik Mahallelerinde çözüm bekleyen üst yapı sorununu borçlanmayla çözme yoluna gitti. Bugün yapılan Belediye Meclisi toplantısında, iki mahallenin üst yapısının tamamlanması için İller Bankası’ndan borçlanma kararı alındı. Ak Parti İlçe Başkanı Fatih Durmaz, değerlendirme yaptı.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 10 Mayıs 2022 Salı, 21:03

Meclis toplantısı sonrası yazılı açıklama yapan Durmaz, Denizli Büyükşehir Belediyesi’nin Sümer ve Sevindik mahallelerindeki altyapı çalışmalarının tamamlandığını hatırlattı. Üstyapı çalışmalarının ilçe belediyesi tarafından yapılması gerektiğini belirten Durmaz, “Vatandaşımızın mağduriyet yaşamaması ve bu üst yapı hizmetlerinin bir an önce tamamlanması için Merkezefendi Belediyesinin borçlanmasına yönelik cumhur ittifakı bileşenleri olan Ak Parti ve Milliyetçi Hareket Partisi meclis grubu olarak olumlu yönde oy kullandık” dedi.

BORÇSUZ BIRAKTIĞIMIZ BELEDİYE, CHP DÖNEMİNDE BORÇLANDI
Ak Parti’nin Merkezefendi Belediyesi’ni borçsuz devrettiğini belirten Durmaz şunları söyledi:
“Merkezefendi Belediyesi gibi maddi olarak çok güçlü olması gereken bir belediyenin bütçesini çok daha verimli ve akıllıca kullanması gerekir. Ama maalesef ki göreve geldiği günden itibaren geçen 3 yıllık süre içinde Merkezefendi ilçemizin sorunlarını çözecek yapısal hiçbir projenin hayata geçirilmemesi bir tarafa tam aksine gereksiz harcamalar, bir çocuk parkına yakışmayacak estetik bakımından facia denilebilecek heykeller gibi lüzumsuz birçok maddi yük ve bunun üzerine beceriksizlik ve iş bilmezlik nedeni ile borçsuz olarak devrettiğimiz belediyemiz maalesef ki CHP yönetiminde borçlanmak zorunda kalmıştır. Ayrıca Büyükşehir Belediyemizce çok önceden yapılan bir parkın ismini değiştirerek sanki kendileri yapmış gibi açılış düzenleyip yeniden açan bir zihniyetin beceriksizliği ortadadır.”

ÇALIŞMALARIN TAKİPÇİSİ OLACAĞIZ
Durmaz, çalışmaların takipçisi olacaklarını da belirtirken, “Cumhur ittifakı olarak özellikle Sevindik ve Sümer mahallelerimizdeki vatandaşlarımızın konforlu bir yaşam sürmesi adına, Merkezefendi Belediyesinin üst yapı çalışmalarına derhal başlamasını ve bir an önce bu sorunun giderilmesini istediğimiz için borçlanma konusunda olumlu yönde tutum takındık. Bundan sonra da söz konusu mahallelerimizdeki üst yapı çalışmalarının takipçisi olacağız. Adalet ve Kalkınma Partisi Merkezefendi Teşkilatı olarak bizler; Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın önderliğinde 2023 yılında yapılacak seçimlerden Allah’ın izni ile zaferle çıkıp 2024 yılında da Merkezefendi Belediyemize yeniden Ak Parti bayrağını dikecek, iş bilmez ve beceriksiz yönetim yerine “Halka hizmet hakka hizmet” odaklı bir anlayışı yeniden Merkezefendi ilçemize kazandıracağız” dedi.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı
 

Hava Durumu

MerkezefendiSıcaklık (°C)Durum
En
Düşük
En
Yüksek
17 Temmuz 2024 Çarşamba 26 39Sıcak
18 Temmuz 2024 Perşembe 25 41Sıcak
19 Temmuz 2024 Cuma 26 40Sıcak
20 Temmuz 2024 Cumartesi 26 41Sıcak
21 Temmuz 2024 Pazar 27 42Sıcak