REKLAMI GEÇ

Apartman boşluğundaki yangın kapıyı tutuşturdu, 4 kişilik aile ölümden döndü

Apartman boşluğundaki yangın kapıyı tutuşturdu, 4 kişilik aile ölümden döndü

Denizli’de duvara yaslanan yatak, lambayla temas edince yangına neden oldu. Evin tahta giriş kapısının da tutuşması sonucu mahsur kalan 4 kişilik aile, itfaiye erlerinin gayretleri sonucu kurtarıldı.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 5 Haziran 2024 Çarşamba, 10:24

Olay, Merkezefendi ilçesine bağlı Gültepe Mahallesi’nde meydana geldi. Edinilen bilgilere göre; 2 katlı binanın ikinci katında yer alan dairede yangın çıktı.

Yangının çıktığı katta yaşayan 4 kişilik aile, tahta kapının da tutuşması nedeniyle evden dışarıya çıkamadı. Yangın ihbarı üzerine bölgeye sevk edilen itfaiye ekipleri bir yandan alevlere müdahale ederken; diğer yandan ise bina içerisinde mahsur kalan aileyi kurtarabilmek için ölüm kalım savaşı verdi. Dumandan boğulmak üzere olan 1’i yaşlı ve 1’i çocuk olmak üzere 4 kişi, itfaiye ekiplerinin yoğun gayretleri sonucu güçlükle kurtarıldı. Dumandan etkilenen aile fertleri, sağlık ekipleri tarafından olay yerinde yapılan ilk müdahalelerinin ardından ambulanslarla hastanelere sevk edildi.

Yangının kontrol altına alınmasının ardından harabeye dönen evde yapılan incelemede, yangının çıkış nedeninin duvara yaslandırılan yatak olduğu tespit edildi. Kullanılmadığı için dairenin giriş kapısına bırakılan yatağın, duvardaki lambayla bir süre temas etmesi sonucu tutuştuğu, yatağın ardından ayakkabılığın ve sonrasında ise tahta kapının yanmaya başladığı belirlendi.

Yangınla ilgili soruşturma başlatıldı.   DENİZLİ (İHA)

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı
 

Hava Durumu

MerkezefendiSıcaklık (°C)Durum
En
Düşük
En
Yüksek
24 Haziran 2024 Pazartesi 26 43Sıcak
25 Haziran 2024 Salı 26 43Sıcak
26 Haziran 2024 Çarşamba 24 41Sıcak
27 Haziran 2024 Perşembe 23 42Sıcak
28 Haziran 2024 Cuma 26 42Sıcak