REKLAMI GEÇ

Bu kurslar hayat kurtarıyor

Bu kurslar hayat kurtarıyor

Merkezefendi Halk Eğitim Merkezi ve Akşam Sanat Okulu Müdür Yılmaz Gürses, Soma’da yaşanan ve 301 işçinin ölümüyle sonuçlanan kömür ocağı faciasının ardından İş Güvenliği ve İşçi Sağlığı eğitimlerine ağırlık verdiklerini açıkladı. Gürses, kursların işyerlerinde düzenlendiğini belirterek, 8 saatlik kursun yüzlerce işçinin hayatını kurtaracağını dikkat çekti.

Şengül Boz / DENİZLİHABER / 23 Haziran 2014 Pazartesi, 12:13

Büyükşehir Yasası ile kurulan Merkezefendi Halk Eğitim Merkezi ve Akşam Sanat Okulu, Pamukkale Belediyesi sınırları içerisinde hizmet vermeye başladı.  Dönem dönem eğitimci sayısının 200’ün üzerine çıktığı Halk Eğitim Merkezi’nde 70 personelin sürekli olarak çalıştığını söyleyen Merkezefendi Halk Eğitim Merkezi ve Akşam Sanat Okulu Müdürü Yılmaz Gürses, Aile Eğitim Programlarından, Adli Kalem İşlemlerine,  Aerobik Fitness kurslarından Avcı Eğitimi’ne kadar 118 kurs açtıklarını söyledi.

Gürsel, Soma’da yaşanan kömür faciasının ardından Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’nın da talimatı ile İş Güvenliği ve İşçi Sağlığı eğitimleri üzerinde yoğunlaştıklarını açıkladı.

Ağır ve tehlikeli işlerde çalışan personele yönelik düzenlenen kursların, işyerlerinde verildiğini vurgulayan Gürses, “Çok sayıda işçi çalıştıran işyerlerine eğitimcilerimizi gönderiyoruz ve 8 saat kurs veriyoruz. Verilen 8 saatlik eğitim yüzlerce işçinin hayatını kurtarıyor” diyerek işverenlere çağrıda bulundu.

HİJYEN EĞİTİM SERTİFASI ŞART
Halk Eğitim Merkezi’nde açılan kurslar arasında en az İş Güvenliği ve İşçi Sağlığı eğitimleri kadar önemli bir diğer kurs ise hijyen eğitimi.

denizli-merkezefendi-halk-egitim-merkezi-ic

Özellikle gıda sektörü ile ilgili iş kollarında çalışan tüm personelin hijyen eğitim sertifikası alması gerektiğini vurgulayan Gürses, “Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü ile Belediye Zabıta ekipleri ve sağlık müdürlüğü denetimlerini  artırdı. Hijyen Eğitim sertifikası olmayan işyerlerine ağır para cezaları geliyor. O nedenle, gıda sektörü her hangi bir dalında hizmet veren tüm işyerlerinin çalışanları, hijyen eğitimi almalıdır” dedi.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı
 

Hava Durumu

MerkezefendiSıcaklık (°C)Durum
En
Düşük
En
Yüksek
25 Haziran 2024 Salı 27 43Sıcak
26 Haziran 2024 Çarşamba 25 41Sıcak
27 Haziran 2024 Perşembe 25 42Sıcak
28 Haziran 2024 Cuma 25 39Sıcak
29 Haziran 2024 Cumartesi 22 39Sıcak