REKLAMI GEÇ

Çocuk parkına trafoya mahalleli engeli

Çocuk parkına trafoya mahalleli engeli

Merkezefendi’deki bir çocuk parkına trafo konulmak istenmesi, mahallenin tepkisine yol açtı. 10 gündür parkta nöbet tutarak trafoya karşı direnen mahalle halkı, kazılan temeli ise suyla doldurdu. Trafoyu yerleştirmek üzere gelen ekipler, mahallelinin tepkisi üzerine bölgeden ayrıldı.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 6 Ekim 2017 Cuma, 17:36

Ramazan ÇETİN / DENİZLİ, (DHA)
Akkonak Mahallesi 1672 Sokak’ta 300 metrekare alanda yer alan, içinde salıncak ve kaydırak bulunan çocuk parkının içine elektirik dağıtım şirketi AYDEM tarafından elektrik trafosu yerleştirilmek istenmesine mahalle halkı tepki gösterdi.

Yaklaşık 10 gündür, geceli gündüzlü parkta nöbet tutan mahalleli, elektrik trafosunu parka koymak isteyen ekiplere karşı adeta direniş başlattı. İlk olarak trafo için parka kazılan temel, trafonun yerleştirilmesini engellemek için her gün suyla dolduruldu. Bugün ise parka iş makineleri vinç ve kamyon kasasında dev elektrik trafosuyla gelen AYDEM ekiplerine tepki gösterildi. Bunun üzerine olay yerine başta asayiş ve çevik kuvvet ekipleri sevk edildi. Parkın çevresinde oturan vatandaşlar, trafoyu parka koydurmamak için direniş başlattıklarını söyledi.

Parkın içinde trafo için kazılan temeli suyla doldurduklarını belirten vatandaşlar, “Biz trafoya karşı değiliz ama çocuk parkına yapılmasın. Trafoyu yapacaklarsa, çocuk parkını kaldırsınlar. Mahalle arasında tek nefes aldığımız yer burası. Çocuklarımız burada oynuyor, eğleniyor. 10 gündür parkta nöbet tutuyoruz. Amacımız trafonun bu parka yapılmasını engellemek. Trafo için başka yer de bulunabilir” dedi.

MÜDÜR YARDIMCISI İKNA ETTİ
Parka gelen İl Emniyet Müdür Yardımcısı Ahmet Özçelik, parkta toplanan vatandaşlarla bir süre görüştü. Trafonun Merkezefendi Belediyesi’yle yapılacak görüşmeler sonrası yapılıp yapılmayacağını karar verileceğini mahalle halkına söyleyen Özçelik, vatandaşları ikna edip dağılmalarını sağladı.

Yapılan görüşmeler sonrası AYDEM ekipleri de parktan ayrıldı.

CHP Merkezefendi İlçe Başkanı Sedat Demirci de parka gelerek vatandaşlara destek verdi.

Yorumlar

Semih   -  Bağlantı 6 Ekim 2017, 22:16

Bu rezilliğin aynısından Siteler mahallesindeki bir çocuk parkına da yaptılar. Mahalleli tınnnn! acayip ses çıkardı(!) Helal olsun şu Akkonak sakinlerine. Siteler sakinleri bi bakıverin gari. Millet nasıl birlik oluyor.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı
 

Hava Durumu

MerkezefendiSıcaklık (°C)Durum
En
Düşük
En
Yüksek
13 Temmuz 2024 Cumartesi 23 39Gökgürültülü Sağanak Yağışlı
14 Temmuz 2024 Pazar 23 38Sıcak
15 Temmuz 2024 Pazartesi 24 39Sıcak
16 Temmuz 2024 Salı 24 40Sıcak
17 Temmuz 2024 Çarşamba 24 41Sıcak