Denizi’nin ilk üretici pazarı Merkezefendi’de açılıyor - denizlihaber.com - Denizli Haber, Denizli'nin en çok okunan gazetesi
REKLAMI GEÇ

Denizi’nin ilk üretici pazarı Merkezefendi’de açılıyor

Denizi’nin ilk üretici pazarı Merkezefendi’de açılıyor

Denizli’de kent genelinden üretici kadınların, kooperatifler ve birliklerin ürünlerini satabileceği ‘Üretici Pazarı’ 22 Mart’ta Servergazi’de açılıyor. Üretici ile tüketiciyi buluşturacak olan ‘Üretici Pazarı’nın protokolü, Merkezefendi Belediyesi ile Denizli Ziraat Odası arasında imzalandı.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 21 Şubat 2020 Cuma, 13:01

Denizli’de üretici ile tüketiciyi buluşturacak ‘Üretici Pazarı’ Merkezefendi’de açılıyor. Merkezefendi Belediyesi Servergazi Pazar Yeri’nde açılacak ve her Pazar günü Denizli’nin dört bir yanından gelen köylü ve çiftçiyi kentliyle aracısız buluşturacak üretici pazarı için, Merkezefendi Belediyesi ve Denizli Ziraat Odası (DZO) arasında protokol imzalandı.

İmza törenine, Merkezefendi Belediye Başkanı Şeniz Doğan, Merkez Ziraat Odası Başkanı Hamdi Gemici, ilçe ziraat odaları başkanları ve kadın üreticiler katıldı.

“AİLELER RAHAKCA ALIŞVERİŞ YAPABİLECEK”

Pazarda üretici ve tüketiciyi aracısız buluşturacaklarını belirten Merkezefendi Belediye Başkanı Şeniz Doğan, “Bu pazarlarla üreticimiz ile tüketicimiz buluşacak, çocuklarımız daha doğru beslenecek. Aileler bu pazara gelip rahat rahat alışveriş yapabilecek. Pazarımız kadınlarımıza, birliklerimize ve kooperatiflerimize açık olacak. İlerleyen dönemlerde daha karma üretici pazarları da yapmak istiyoruz” dedi.

“ÜRETİCİDE REFAH VE TÜKETİMDE KALİTE ARTACAK”

Merkez Ziraat Odası Başkanı Hamdi Gemici ise, pazarların üreticinin refah seviyesini yükselteceğini ve tüketicinin de daha kaliteli daha uygun fiyata ürünlere ulaşmasını sağlayacağını aktardı.

Ayrıca, pazarda satış yapabilecek üreticilerin satış yaptığı ürünle uyumlu bakanlık ilgili kayıt sistemine kayıtlı olması, üretici kayıt defterinin de bulunması gerekiyor.

Pazarın başvuruları, 21 Şubat- 13 Mart tarihinde Merkezefendi Belediyesi Emlak İstimlak Müdürlüğü tarafından alınacak, kura çekimi ise 18 Mart günü Merkezefendi Belediyesi İmar Müdürlüğü Toplantı Salonu’nda yapılacak.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı
 

Hava Durumu

MerkezefendiSıcaklık (°C)Durum
En
Düşük
En
Yüksek
29 Ocak 2022 Cumartesi -4 7Çok Bulutlu
30 Ocak 2022 Pazar 1 9Çok Bulutlu
31 Ocak 2022 Pazartesi 0 6Karla Karışık Yağmurlu
1 Şubat 2022 Salı -4 10Yağmurlu
2 Şubat 2022 Çarşamba 5 9Yağmurlu