REKLAMI GEÇ

Merkezefendi’de geri dönüşüm atağı

Merkezefendi’de geri dönüşüm atağı

Merkezefendi Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü, katı atık haricindeki ambalaj atıklarının ayrışmış olarak toplanması için ilçenin farklı bölgelerine yeni üniteler yerleştiriyor.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 2 Ocak 2017 Pazartesi, 17:06

Merkezefendi Belediyesi, ambalaj atıkları ve geri dönüşümün daha sağlıklı yapılabilmesi için çalışmalarını sürdürüyor. Daha önce mavi poşetlerde toplanan ambalaj atıkları için yeni uygulamalar getiren Merkezefendi Belediyesi, bu kapsamda üzerinde ‘Biz Çöp Değiliz’ sloganları bulunan ambalaj atıkları toplama ünitelerini ilçenin farklı bölgelerine yerleştirilecek. Özellikle ilçe genelindeki okullara yerleştirilecek olan üniteler sayesinde çocukların da küçük yaşlardan itibaren geri dönüşüm konusunda bilinçlendirilmesi sağlanacak.

Merkezefendi Belediye Başkanı Muhammet Subaşıoğlu, “Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğümüzün geçtiğimiz 2 yıldan beri sürdürmüş olduğu bu ambalaj atıklarının toplanması, geri dönüşümün bilinçlenme anlamında artırılması noktasında yapmış olduğu çalışmaların farklı bir noktasına gelmiş bulunuyoruz. Merkezefendi Belediyesi olarak ambalaj atıklarını ayrı toplama noktasında bugüne kadar çok önemli bir gayretin içerisinde olduk. Şuana kadar binlerce mavi poşet dağıttık. Katı atık haricindeki ambalaj atıklarını ayrı toplayıp bunları ekonomiye kazandırmak için bir çalışma içerisindeydik. Bugün de 80 tane özel olarak dizayn edilmiş ve üzerinde ağırlıklı olarak ‘Biz Çöp Değiliz’ şeklinde bir sloganı, bir mantığı barındıran bu kutularımızı Merkezefendimizin bütün bölgelerine, özellikle okullara bilinçlenme anlamında dağıtımını yapacağız. İnşallah önümüzdeki yıllarda Türkiye’de refah artışı ile birlikte ambalaj atıklarını ayrı toplama konusundaki bilincimizi daha da artıracağız. Doğrudan ekonomiye katkı sağlaması anlamında bir sektörel ayrımın içerisinde olacağız. Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğümüze bu güzel ve yeni adımlar için teşekkür ediyorum. İnşallah temiz bir Merkezefendi için, temiz bir çevre için ve daha etkin bir geri dönüşüm için hayırlı olsun diyorum” dedi.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı
 

Hava Durumu

MerkezefendiSıcaklık (°C)Durum
En
Düşük
En
Yüksek
17 Haziran 2024 Pazartesi 22 40Sıcak
18 Haziran 2024 Salı 23 41Gökgürültülü Sağanak Yağışlı
19 Haziran 2024 Çarşamba 24 41Sıcak
20 Haziran 2024 Perşembe 24 42Sıcak
21 Haziran 2024 Cuma 24 41Sıcak