Merkezefendi’ye akıllı tabelalar - denizlihaber.com - Denizli Haber, Denizli'nin en çok okunan gazetesi
REKLAMI GEÇ

Merkezefendi’ye akıllı tabelalar

Merkezefendi’ye akıllı tabelalar

Merkezefendi Belediyesi, mahalle tabelalarını yenileyerek dijital sisteme dahil edecek. Bu uygulamayla kullanıcılar, cep telefonları ile mahalle hakkındaki tüm bilgileri görebilecek, adres sorma ortadan kalkacak.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 23 Temmuz 2015 Perşembe, 15:55

Merkezefendi Belediyesi’nin 3 metrelik tabelaları değişiyor. Cep telefonları ile uyumlu dijital sisteme geçiliyor. Belediye sınırları içindeki 50 mahallenin tabelalarının değişimi için düğmeye basıldı. Yeni sistem adres sorma durumunu da ortadan kaldıracak.

Merkezefendi Belediyesi’nin uygulamaya sokacağı ‘akıllı tabela’lar, İOS ya da Android işletim sistemine sahip cep telefonları ile entegre çalışacak. Önce bir uygulama indirecek olan kullanıcılar, daha sonra mahalle tabelasının yanına gelerek üzerindeki kodu okutacak. Dijital kodun okunmasından sonra ise mahalle hakkındaki tüm bilgiler telefon ekranında belirecek. Genel bilgilerin yanı sıra mahalle krokisi de bu veriler arasında olacak.

Merkezefendi Belediye Başkanı Muhammet Subaşıoğlu, sokakların çehresini değiştiren tabelaların korunacağını yeni tabelaların yine Merkezefendi Belediyesi logosunu taşıyacağını kaydetti. Subaşıoğlu, “Teknolojiyi ve bilgiye kolay ulaşımı, belediye hizmetlerimizin her alanında kullanmaya çalışıyoruz. Mahalle tabelalarımıza ekleyeceğimiz yeni özellik sayesinde, vatandaşımız akıllı telefonları vasıtasıyla o mahalle hakkında tüm bilgilere ulaşabilecek” diye konuştu.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı
 

Hava Durumu

MerkezefendiSıcaklık (°C)Durum
En
Düşük
En
Yüksek
3 Aralık 2020 Perşembe 5 16Parçalı Bulutlu
4 Aralık 2020 Cuma 5 17Parçalı Bulutlu
5 Aralık 2020 Cumartesi 6 17Parçalı Bulutlu
6 Aralık 2020 Pazar 6 17Parçalı Bulutlu
7 Aralık 2020 Pazartesi 8 17Sağanak Yağışlı