REKLAMI GEÇ

Merkezefendi’ye akıllı tabelalar

Merkezefendi’ye akıllı tabelalar

Merkezefendi Belediyesi, mahalle tabelalarını yenileyerek dijital sisteme dahil edecek. Bu uygulamayla kullanıcılar, cep telefonları ile mahalle hakkındaki tüm bilgileri görebilecek, adres sorma ortadan kalkacak.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 23 Temmuz 2015 Perşembe, 15:55

Merkezefendi Belediyesi’nin 3 metrelik tabelaları değişiyor. Cep telefonları ile uyumlu dijital sisteme geçiliyor. Belediye sınırları içindeki 50 mahallenin tabelalarının değişimi için düğmeye basıldı. Yeni sistem adres sorma durumunu da ortadan kaldıracak.

Merkezefendi Belediyesi’nin uygulamaya sokacağı ‘akıllı tabela’lar, İOS ya da Android işletim sistemine sahip cep telefonları ile entegre çalışacak. Önce bir uygulama indirecek olan kullanıcılar, daha sonra mahalle tabelasının yanına gelerek üzerindeki kodu okutacak. Dijital kodun okunmasından sonra ise mahalle hakkındaki tüm bilgiler telefon ekranında belirecek. Genel bilgilerin yanı sıra mahalle krokisi de bu veriler arasında olacak.

Merkezefendi Belediye Başkanı Muhammet Subaşıoğlu, sokakların çehresini değiştiren tabelaların korunacağını yeni tabelaların yine Merkezefendi Belediyesi logosunu taşıyacağını kaydetti. Subaşıoğlu, “Teknolojiyi ve bilgiye kolay ulaşımı, belediye hizmetlerimizin her alanında kullanmaya çalışıyoruz. Mahalle tabelalarımıza ekleyeceğimiz yeni özellik sayesinde, vatandaşımız akıllı telefonları vasıtasıyla o mahalle hakkında tüm bilgilere ulaşabilecek” diye konuştu.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı
 

Hava Durumu

MerkezefendiSıcaklık (°C)Durum
En
Düşük
En
Yüksek
13 Temmuz 2024 Cumartesi 23 39Gökgürültülü Sağanak Yağışlı
14 Temmuz 2024 Pazar 23 38Sıcak
15 Temmuz 2024 Pazartesi 24 39Sıcak
16 Temmuz 2024 Salı 24 40Sıcak
17 Temmuz 2024 Çarşamba 24 41Sıcak