Girişimci kadınlar bu festivalde buluştu - denizlihaber.com - Denizli Haber, Denizli'nin en çok okunan gazetesi
REKLAMI GEÇ

Girişimci kadınlar bu festivalde buluştu

Girişimci kadınlar bu festivalde buluştu

Merkezefendi Belediyesince düzenlenen ve üç gün süren El Emeği ve Girişimci Kadınlar Festivali sona erdi. Girişimci kadınlar, açılan 160 stantta el emeği ürünlerini sergiledi, etkinlikler beğeni ile takip edildi.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 20 Aralık 2021 Pazartesi, 15:43

Yoğun katılımın olduğu festivalde Zeynep Casalini, Zuhal Feray Şenkibar ile Merkezefendi Belediye Orkestrası, RollBack Grubu sahne alarak katılımcılara keyifli anlar yaşattı.

Ünlü yazarlar İclal Aydın ve Şermin Yaşar da festival kapsamında okuyucularıyla bir araya geldi.

160 standın kurulduğu festivalde el emeği üreten kadınlar, kadın girişimciler ve kadın kooperatifleri ürünlerini stantlarında sergilediler. Festival boyunca birbirinden farklı atölye çalışmaları ve sürpriz etkinlikler gerçekleştirildi.

Festivalin son bölümünde zumba dansı etkinliği yapıldı. Festival sonunda katılım sağlayan el emeği üreten kadınlar, kadın girişimciler ve kadın kooperatiflerine sertifikaları takdim edildi.

Kadınların üretimde, ekonomide ve sosyal hayatta her zaman söz sahibi olması gerektiğini belirten Merkezefendi Belediye Başkanı Şeniz Doğan, “İlçemizde ilk kez düzenlediğimiz El Emeği ve Girişimci Kadınlar Festivali’ne ekip arkadaşlarımızla birlikte en iyi şekilde hazırlandık. Gerek stant açan kadınlarımızın gerek festivalimize gelen hemşehrilerimizin mutluluğunu ve memnuniyetini görmek bizleri son derece mutlu etti. Kadınlarımıza destek olmak, onların hem sosyal hem de ekonomik anlamda hayatın içinde olmalarını sağlamamız geleceğimiz ve ülkemiz için çok önemli. Bizler Merkezefendi Belediyesi olarak kadınlarımızın her zaman yanındayız, onların her zaman destekçisiyiz. İlçemizde kadın istihdamının artması bizleri mutlu ediyor. Kadınlarımızdan aldığımız destek ile yarınlar için büyük bir güç ve hevesle çalışmaya devam edeceğiz. Festivalimizde konserden söyleşiye, imza gününden atölye çalışmalarına kadar birçok etkinlik gerçekleştirdik. Hemşehrilerimizin yoğun ilgi ile festivalimize katılması doğru yolda olduğumuzu gösteriyor. Bu düşünce ile festivalimizi ilçemizde geleneksel hale getireceğiz. En başta üreten, emek veren, girişimci kadınlarımıza, bizleri yalnız bırakmayan hemşehrilerimize ve emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı
 

Hava Durumu

MerkezefendiSıcaklık (°C)Durum
En
Düşük
En
Yüksek
27 Ocak 2022 Perşembe -6 1Parçalı Bulutlu
28 Ocak 2022 Cuma -6 3Parçalı Bulutlu
29 Ocak 2022 Cumartesi -5 6Çok Bulutlu
30 Ocak 2022 Pazar 1 9Karla Karışık Yağmurlu
31 Ocak 2022 Pazartesi 3 7Karla Karışık Yağmurlu