REKLAMI GEÇ

Hayırsever Osman Aydınlı’nın yaptıracağı 3 kreş, kasıtlı başka bir tartışmaya konu edildi

Hayırsever Osman Aydınlı’nın yaptıracağı 3 kreş, kasıtlı başka bir tartışmaya konu edildi

Denizli’ye 3 kreş birden kazandıracak hayırsever Osman Aydınlı’nın hayrı, başka amaçlar güdülerek, başka bir yöne çekilmeye çalışılınca tartışma çıktı. İş insanı Osman Aydınlı olaya çok sert tepki gösterdi.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 25 Ocak 2021 Pazartesi, 15:49

Denizli’nin köklü tekstil firmalarından Gamateks’in sahibi, hayırsever iş insanı Osman Aydınlı, Denizli’de belki de en çok ihtiyacı duyulan eğitim yatırımı olan kreş yaptırmak için düğmeye bastı. Kentte en çok ihtiyaç duyulacak noktaları tespit eden Aydınlı, Organize Sanayi Bölgesi, Karakurt ve Muratdede Mahallesinde 3 kreş yaptırmak için hazırlığını yaptı.

İlki Merkezefendi Belediyesi sınırları içindeki Muratdede Mahallesinde yapılacak kreş için 12 Aralık’ta Merkezefendi Belediyesi ile Osman Aydınlı arasında protokol imzalandı.

İnşaat sürerken, ortaya atılan bir iddia kent gündemini etkiledi. İddiaya göre, Merkezefendi Belediyesi kreşin projesini CHP’li Belediye Meclis Üyesi Cihan Saraçoğlu’nun şirketine çizdirmişti. Ancak kısa sürede olayın ‘iftira boyutunda’ bir yalan olduğu ortaya çıktı.

Çünkü hem hayırsever Osman Aydınlı’dan, hem de Aydınlı’nın kreşlerin projesini çizme işini verdiği mimar Serdar Alayont’tan açıklama geldi.
Açıklamalar bu iki isimden gelince, konunun Merkezefendi Belediyesi ve Cihan Saraçoğlu ile ilgisi olmadığı ortaya çıktı. İddiaya kanıt olarak facebook paylaşımı sunulmuştu.

“PROJEYİ BENİM ŞİRKETİM ÇİZDİ”
Ancak projeyi kendi şirketinin hazırladığını söyleyen Mimar Serdar Alayont, asıl belgelerin muhatabına gönderilmesine karşın yayınlanmadığını ileri sürdü. Alayont, “Protokole göre (madde 3.1) proje bedeli ve anahtar teslimi yapım işi Gamateks tarafından karşılanmaktadır. Kreş projesi ve yapımı için sahibi olduğum Alayont Yapı ve Tasarım ile Gamateks arasında imzalanan sözleşmeye istinaden de yapım işinin tamamı ve proje bedellerinin ödemesi firmamıza aittir” dedi.

Projeyi hazırladığı ileri sürülen Cihan Saraçoğlu’nun konu ile ilgisinin olmadığını vurgulayan Alayont, şunları söyledi:
“İddia edildiği gibi Merkezefendi Belediyesi meclis üyesi meslektaşım mimar Cihan Saraçoğlu’nun ortağı olduğu proje müellifi firma ile belediye arasında herhangi bir ticari ilişki bulunmamaktadır.”

AYDINLI’DAN ÇOK SERT TEPKİ
Bugüne kadar eğitim, spor ve sağlığa sayısız katkı koyan, kente 3 kreş birden kazandırmak için kolları tekrar sıvayan iş insanı Osman Aydınlı da kasıtlı tartışmaya çok sert tepki gösterdi.

“Açıkça iftira atıyorsunuz” diyen Aydınlı, neden kreş yaptırdığını bile açıklamak zorunda kaldı:
“Denizli’nin tekstil yoğun sektör oluşu, tekstilde ve diğer iş alanlarında kadın işgücünün fazla oluşu beni ve şirketimi kreş yapmaya yöneltmiştir. Çalışan anneler çocuklarını güvenli ve faydalı bir eğitim yuvasına emanet etsinler, çalışırken gözlerinin arkada kalmaması, rahat rahat çalışabilmeleri için kreş yapma kararı almış bulunmaktayım.
Kreş yapma kararı bir tane ile sınırlı olmadığı gibi Merkezefendi Belediyesi alanları ile de sınırlı değildir. Toplamda 3 adet kreş yaptırmak için karar almış bulunmaktayım. Bir tanesi Pamukkale Belediyesi sınırları dahilinde Cumhuriyet Mahallesi’nde bulunan fabrikamızın yakında olacak olup, burası ile ilgili olarak Pamukkale Belediyesi ile görüşülmüş olup projesi hazırlanmaktadır. Üçüncüsü ise Honaz Belediyesi’ne ait Organize Sanayi Bölgesi’nde düşünülmekte olup Honaz Belediye Başkanı ile görüşülmeye devam edilmektedir.

HAYRA GÖLGE DÜŞÜRECEK SOYSUZ VE YALAN…
Bu şekilde iyi niyetle yapmış olduğum ve sadece kendi imkanlarımızla girişimde bulunduğum ve karşılığında hiç bir menfaat beklentisi içinde olmama rağmen şahsımla ilgili ve yaptığım hayra gölge düşürecek soysuz ve yalan haberlerle neyi amaçlamaktasınız? Habercilik bu mudur? Hem menfaat içinde bulunduğumu belirtmektesiniz hem de haber içerisinde yer vermediğinizi belirtmektesiniz, siz çocuk mu kandırıyorsunuz?

BİLİR MİSİNİZ?
Siz hiç 3bin 500-4 bin kişiyi çalıştırmanın, maaşlarını düzenli ödeyebilmenin, kazandığını toplumla paylaşmanın mutluluğunun ne demek olduğunu bilir misiniz?

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı
 

Hava Durumu

MerkezefendiSıcaklık (°C)Durum
En
Düşük
En
Yüksek
14 Haziran 2024 Cuma 26 43Rüzgarlı
15 Haziran 2024 Cumartesi 20 36Sıcak
16 Haziran 2024 Pazar 19 38Sıcak
17 Haziran 2024 Pazartesi 21 39Sıcak
18 Haziran 2024 Salı 22 40Sıcak