Hıfzıssıhha Kurulu’ndan önemli karar - denizlihaber.com - Denizli Haber, Denizli'nin en çok okunan gazetesi
REKLAMI GEÇ

Hıfzıssıhha Kurulu’ndan önemli karar

Hıfzıssıhha Kurulu’ndan önemli karar

Umumi Hıfzıssıhha Kurulu, halk sağlığın yakından ilgilendiren önemli bir karara imza attı. Kişiden kişiye kan yolu ile bulaşan Hepatit B, C ile AİDS / HİV hastalıklarının önlenmesi için bir dizi tedbir alınacak.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 2 Mart 2016 Çarşamba, 10:40

Merkezefendi Umumi Hıfzıssıhha Kurulu toplantısı Kaymakam Şükrü Görücü’nün başkanlığında gerçekleştirildi. Toplantıda Hepatit B, C ile AİDS / HİV enfeksiyonu gibi kişiden kişiye kan yolu ile bulaşan hastalıkların önlenmesi konusu ele alındı.

Kurulda alınan karara göre, Merkezefendi sınırlarında faaliyet gösteren tüm berber, kuaför ve güzellik salonlarında kullanılan malzemelerin titizlikle seçilmesi istendi. Özellikle berberlerin tıraş esnasında kullandıkları kan taşları ile kadın kuaförlerinde manikür, pedikür esnasında kullanılan cilt, tırnak ve saça temas eden her nevi malzemenin tek kullanımlık olmasına dikkat edilmesi kararı alındı.

Tek kullanımı mümkün olmayan aletlerin ise sterilizasyona tabii tutulması veya dezenfektanlar ile temizlenerek hazır hale getirilmesi konusunda işyerlerinin sıkı bir şekilde denetlenmesi de toplantıda karara bağlandı.

Umumi Hıfzıssıhha Kurulu’nun aldığı kararların tüm berber, kuaför ve güzellik salonu yetkililerine bildirilmesi, personelin alınan kararlar hakkında bilgi sahibi olmalarının sağlanması da benimsendi.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı
 

Hava Durumu

MerkezefendiSıcaklık (°C)Durum
En
Düşük
En
Yüksek
27 Mayıs 2022 Cuma 18 35Gökgürültülü Sağanak Yağışlı
28 Mayıs 2022 Cumartesi 19 36Sıcak
29 Mayıs 2022 Pazar 19 36Sıcak
30 Mayıs 2022 Pazartesi 22 34Az Bulutlu
31 Mayıs 2022 Salı 19 37Sıcak