Hobi bahçesinde tohumlar toprakla buluştu - denizlihaber.com - Denizli Haber, Denizli'nin en çok okunan gazetesi
REKLAMI GEÇ

Hobi bahçesinde tohumlar toprakla buluştu

Hobi bahçesinde tohumlar toprakla buluştu

Merkezefendi Belediyesi tarafından ilçede yaşayan vatandaşların şehrin stresinden uzaklaşmaları ve toprağa temas ederek sebze meyve yetiştirmesi için yapılan hobi bahçelerinde tohumlar, toprakla buluştu. Bahçe sahipleri artık ektiği tohumların sulamasını ve bakımını yaparak ürün vermesini bekliyor.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 28 Kasım 2016 Pazartesi, 13:22

Merkezefendi Belediyesi’nin hobi bahçeleri kura çekimiyle sahiplerini bulmuştu. Bahçe sahiplerine ilk tohumlarını da Merkezefendi Belediyesi hediye etti. 40 yaş üstü vatandaşların yararlanabilmesi için yapılan hobi bahçelerinde ilk tohumlar toprakla buluşuyor. Bahçelerin sahipleri tohumları toprağa serpiyor.

Merkezefendililer, diktikleri çiçekler ve ektikleri tohumlarla birbirinden güzel bahçeler oluşturuyor. Stres atmak ve toprakla temas etmek isteyen bahçe sahiplerinin uğrak yeri olan hobi bahçelerinde, aileler bahçe işleriyle uğraşırken çocuklar da kurulan oyun parkında eğlenceli vakit geçiriyor. Aileler için ayrıca hobi bahçelerinin içinde dinlenme alanı olarak kullanılabilen kafeterya bölümü bulunuyor.

merkezefendi-hobi-bahcesi-1

SUBAŞIOĞLU, “HOBİ BAHÇELERİMİZDE VATANDAŞLARIMIZ HUZUR BULUYOR”
Merkezefendi Belediye Başkanı Muhammet Subaşıoğlu, “Denizli’de bir ilki gerçekleştirdik ve ilçemize hobi bahçelerini kazandırdık. Merkezefendili hemşerilerimizde yoğun ilgi göstererek hobi bahçelerine başvurularda bulundu. Bu çerçevede yapılan kura çekimi ile hobi bahçelerimiz sahiplerini buldu. Şimdilerde bahçe sahiplerimiz tohumlarını ekiyor. ‘İlk tohumlarda bizden olsun’ dedik. Hobi bahçesi sahibi vatandaşlarımız çok renkli ve güzel bahçeler oluşturacak. Kendi ektiklerini tüketebilecek. Vatandaşlarımıza kolaylıklar diliyorum” dedi.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı
 

Hava Durumu

MerkezefendiSıcaklık (°C)Durum
En
Düşük
En
Yüksek
15 Mayıs 2021 Cumartesi 15 32Parçalı Bulutlu
16 Mayıs 2021 Pazar 16 28Çok Bulutlu
17 Mayıs 2021 Pazartesi 15 30Az Bulutlu
18 Mayıs 2021 Salı 16 34Az Bulutlu
19 Mayıs 2021 Çarşamba 17 34Az Bulutlu