İlbade’de oyun parkı tartışması - denizlihaber.com - Denizli Haber, Denizli'nin en çok okunan gazetesi
REKLAMI GEÇ

İlbade’de oyun parkı tartışması

İlbade’de oyun parkı tartışması

Merkezefendi’nin İlbade Mahallesi’nde ilçesindeki bir arsaya, inşaat işçisi Mehmet Özdemir’in çocukların oynaması için yaptığı kaydırak ve salıncak, tartışmalara neden oldu. Arsa sahibi parkın kaldırılmasını istedi, mahalle sakinleri, yakında park olmadığı gerekçesiyle tepki gösterdi. Merkezefendi Belediye Başkanı Şeniz doğan ise 100 metre mesafede iki modern parkın bulunduğunu söyledi.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 27 Kasım 2019 Çarşamba, 18:48

DENİZLİ (AA) – Alınan bilgiye göre, İlbade Mahallesi’nde inşaat işçisi Mehmet Özdemir, mahalledeki çocukların eğlenmesi için evinin karşısındaki arsaya, ahşap malzemeden kaydırak ve salıncak yaptı. Merkezefendi Belediyesi Zabıta Müdürlüğüne bağlı ekipler, oyuncakların güvenli olmadığı gerekçesiyle sökülmesini istedi.

Bazı medya organlarında haber yer alması üzerine arsa sahibi Zafer Solak da Merkezefendi Belediyesine başvurarak arsasındaki oyun alanının kaldırılmasını talep etti.

“ÇOCUKLARIMIZ GÖZ ÖNÜNDE OLSUN”
Mehmet Özdemir, gazetecilere yaptığı açıklamada, kendisinin de baba olduğunu, mahalledeki çocukların yollarda oynamasını güvenli bulmadığını, bu nedenle arsaya salıncak ve kaydırak yaptığını dile getirdi.

Mahallelilerin de desteğiyle oyuncakları yaptığını aktaran Özdemir, şöyle dedi:

“Parkta çok güzel bir şekilde kazasız belasız oynuyorlar. Çocuklarımıza zarar verecek bir şekilde olduğunu zannetmiyorum. Belediyeden geldiler, parkımızı yıkmak istediler uygunsuz olduğu gerekçesiyle. Bir de şahsi mülk olduğu için arsa sahibi geldi. O da yıkılmasını istedi. Ben bu parkın yıkılmasını istemiyorum. Çoluğumuzun çocuğumuzun oynaması için emekle yapmışım. Çocuklara oyun alanı yaptığım için çok mutluyum, ama ne yazık ki mutluluğumuzu kırmaya çalışıyorlar. Burası yıkılacaksa Belediye uygun bir yere park yapsın, çocuklarımız göz önünde olsun, yollarda oynamasın.”

Mahalle sakinlerinden Fatma Yıldız,  bölgede çocukların oynayacağı bir parkın olmadığını savundu.Mahalle sakinlerinden Ebru Özdemir de kullanılmayan arsada çocukların oynamasının kimseye bir zararı olmayacağını kaydederek, yıkılmasına karşı olduğunu söyledi.

ARSA SAHİBİ OYUNCAKLARIN KALDIRILMASINI İSTİYOR
Arsa sahibi Zafer Solak ise yaptığı açıklamada, özel mülkün izinsiz kullanılamayacağını belirtti. Solak, mahallelilere, “İsterseniz kendiniz sökün, isterseniz belediye söksün. Ben zarar görmesini istemem. Kendiniz sökün, malzemeyi nasıl değerlendirecekseniz değerlendirin” dediğini ifade etti.

Alanın bilgisi dışında çocuk parkı gibi kullanıldığını aktaran Solak, “Parkı yapan kişiye de söyledim. Emek verdiğini, yıkmaya gönlünün razı olmayacağını ifade ederek, belediye tarafından yıkılmasını istediğini söyledi. Çocuklar için kaydırak ve salıncaklar yapılmış. Çok sağlıksız, güvenli olmayan bir yapı. Her şeyden önce benim iznim yok. Burasının yıkılmasını istiyorum” diye konuştu.

“ARSANIN 100 METRE YAKININDA, İKİ PARK VAR”
Merkezefendi Belediye Başkanı Şeniz Doğan ise yaptığı açıklamada, parkın çocuklar için güvenli olmadığını belirterek, “Bugün arsa sahibi, belediyemize dilekçe ile müracaat ederek kendisinin bilgisi ve izni dışında yapılan bu parkla ilgili olarak gerekli sürecin işletilmesini talep etmiştir. Öte yandan söz konusu arsanın 100 metre yakınında modern ve oyun parkları standartlara uygun iki adet park, bölgenin bu alandaki ihtiyaçlarına cevap verilmektedir” diye konuştu.

Merkezefendi Belediyesi’nin çok sayıda çocuk parkı inşa ettiğini anlatan Doğan, “İhtiyaç duyulan alanlarda çocuklarımızın sağlığını gözeterek gerekli bakım ve revizyon çalışmalarını titizlikle yerine getirdik. Çocuklarımızın fiziksel ve ruhsal gelişimlerine olumlu anlamda etki edecek her türlü faaliyetin ve uygulamanın destekçisi olduğumuzu, çocuklarımızın sağlığını tehlikeye atacak her türlü girişim ile ilgili olarak gerekli adımları atacağımızı kamuoyuna saygıyla duyururuz” ifadelerini kullandı.

Yorumlar

Muhlis   -  Bağlantı 28 Kasım 2019, 18:18

Yorumsuz kaldım. Yani inşaatçının niyeti çok güzeldi, emekleriyle yaptı ama çocuklar için güvenli olmadığı ve özel arsada yapıldığı ortaya konulunca kaldırılması söz konusu oldu. İnşaatçının ne hissettiği ile ilgili empati kurulmalı. Hayırlısı olsun.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı
 

Hava Durumu

MerkezefendiSıcaklık (°C)Durum
En
Düşük
En
Yüksek
17 Nisan 2021 Cumartesi 14 29Sağanak Yağışlı
18 Nisan 2021 Pazar 17 29Sağanak Yağışlı
19 Nisan 2021 Pazartesi 16 28Çok Bulutlu
20 Nisan 2021 Salı 11 22Çok Bulutlu
21 Nisan 2021 Çarşamba 9 23Parçalı Bulutlu