İş insanı Kızıl kuşlar için yuva yapıyor - denizlihaber.com - Denizli Haber, Denizli'nin en çok okunan gazetesi
REKLAMI GEÇ

İş insanı Kızıl kuşlar için yuva yapıyor

İş insanı Kızıl kuşlar için yuva yapıyor

İş insanı Erdoğan Kızıl, fabrikasının bir bölümünde oluşturduğu atölyede kuşlar için ahşaptan yaptığı kuş yuvalarını Merkezefendi Belediyesi Park Bahçeler Müdürlüğü’ne bağışladı. Bağışlanan 160 yuva Şemikler Doğal Yaşam Parkı ile diğer parklardaki ağaçlara yerleştirdi.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 17 Mart 2022 Perşembe, 17:37

Merkezefendi’nin Hacıeyüplü Mahallesi’ndeki fabrikasında havlu ve bornoz üretimi yapan Erdoğan Kızıl, 8 yıl önce tesisinin bir bölümünde boş vakitlerini değerlendirmek için atölye kurdu.

İş hayatına kaynakçılık yaparak başlayan, daha sonra ise tekstil sektörüne giren ve 25 ülkeye ihracat yapan Kızıl, atölyesinde ahşap ve metalden çeşitli eşyalar yapmaya başladı.

Bugüne kadar yüzlerce kuş yuvası yapan iş insanı, Kızıl ayrıca yine ahşap materyallerden çocuklar için oyuncaklar da yapmaya devam ediyor.

160 ADET KUŞ YUVASI
Günde yaklaşık 3 saatini atölyedeki çalışmalarına ayırdığını belirten iş insanı Kızıl, “Yaptığım yuvaların kuşlara ev olması beni çok mutlu ediyor. Bu konuda farkındalık yaratmak istiyorum. Görenlerden çok olumlu tepkiler alıyorum. Fabrikamın bir bölümü atölye haline getirdim. Merkezefendi Belediyesi tarafından ilçeye birçok park kazandırıldı. Ahşaptan yaptığım kuş yuvalarını bu parklardaki ağaçlara asılmasından dolayı çok mutluyum. Ayrıca çocuklarımız için ahşaptan oyuncaklar yapıyorum” diye konuştu.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı
 

Hava Durumu

MerkezefendiSıcaklık (°C)Durum
En
Düşük
En
Yüksek
23 Mayıs 2022 Pazartesi 16 29Gökgürültülü Sağanak Yağışlı
24 Mayıs 2022 Salı 16 31Parçalı Bulutlu
25 Mayıs 2022 Çarşamba 16 32Parçalı Bulutlu
26 Mayıs 2022 Perşembe 18 34Parçalı Bulutlu
27 Mayıs 2022 Cuma 20 36Parçalı Bulutlu