REKLAMI GEÇ

İyi Parti Merkezefendi Belediye Başkan Adayı Coşkun: Merkezefendi’de deprem izolatörü üreteceğiz

İyi Parti Merkezefendi Belediye Başkan Adayı Coşkun: Merkezefendi’de deprem izolatörü üreteceğiz

İyi Parti Merkezefendi Belediye Başkan Adayı Fatih Coşkun, İnşaat Mühendisleri Odası Denizli Şubesi yönetimi ile bir araya geldi. Denizli’nin depremselliğine dikkat çeken Coşkun, kendisinin de mühendis olduğunu belirterek, “Merkezefendi’de deprem izolatörü üreteceğiz. Deprem izolatörü benim olmazsa olmazım” dedi.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 22 Şubat 2024 Perşembe, 18:10

İyi Parti Merkezefendi Belediye Başkan Adayı Fatih Coşkun, seçim çalışmalarına hız verdi. İnşaat Mühendisleri Odası (İMO) Denizli Şubesini ziyaret eden Coşkun, Şube Başkanı Seyhun Türk ve yönetim kurulu üyeleri ile bir araya geldi.

Genel kurulunu tamamlayan İnşaat Mühendisleri Odası’nda başkanlığa seçilen Seyhun Türk ve ekibine görevlerinde başarılar dileyen İyi Parti Merkezefendi Belediye Başkan Adayı Fatih Coşkun, Denizli’nin birinci derece deprem kuşağında olduğunu belirterek yapı güvenliğinin önemine dikkat çekti. Kendisinin de mühendis olduğunu belirten Coşkun, “5 yıl boyunca Merkezefendi için çalıştık. Şimdi, de hayırlı bir iş için yola çıktık. Odalara proje denetimini geri kazandırmak istiyoruz. Ben de makine mühendisiyim. Kendi odamız dahil olmak üzere bütün proje kontrollerinin odadan geçmesi, teknik elemanın daha nitelikli iş üretebilmesi ve burada eksikliklerinin tamamlanması, belediyedeki iş yükünün biraz daha hafiflemesi anlamında çok faydalı olacağına inanıyorum” dedi. Projelerde elektronik imzanın hızlandırılmasının çok önemli olduğunu söyleyen Coşkun; “Şehrimiz, çok kalabalık. Zaten park edecek yer yok. O konuda büyük problem yaşıyoruz” ifadelerini kullandı.

MERKEZEFENDİ’DE DEPREM İZOLATÖRÜ ÜRETECEĞİZ
Merkezefendi’de deprem izolatörü üreteceklerini belirten Coşkun; “Deprem izolatörü üretmek zor değil. Bunu paydaşlarımızla yapacağız. Özel sektör desteği de alabiliriz, hiç problem yok. En kısa zamanda, göreve başladığımız andan itibaren bununla ilgili çalışma yapacağız. Devamında TMMOB’a bağlı odalarımızdan zemin sınıfına veya yapının sınıfına göre statik proje yapan sizlerin takdir edeceği ölçüde deprem izolatörü kullanılmasını zorunlu hale getireceğiz. Bir teknik eleman olarak bir yerden başlamamız gerekiyor. Şehrimiz dere yatağında.  Çok ciddi imalat problemi, fazlasıyla eski yapı var. Yüzde 40’a yakın eski yapı var. En önemli konunun deprem olduğuna inanıyorum. Buradan yola çıkarak size deprem izolatörünün üretilmesi ve uygulanmasını zorunlu hale getireceğimi beyan ediyorum” diye konuştu.

DEPREM İZOLATÖRÜ İNDİRİMLİ OLACAK
Deprem izolatörünün kendisi için olmazsa olmaz projelerden olduğuna dikkat çeken Coşkun; “İlçemizde kullanılan bu izolatör, müteahhitlere ve inşaat yapanlara ciddi oranda indirimli olarak verilecek.  Deprem bölgesinde yaşıyoruz ve deprem hayatımızın gerçeği. Olası bir afete hazırlıklı olmalıyız” dedi.

DANIŞMA MECLİSİ OLUŞTURACAĞIZ
Başkan seçilmesi halinde ilk iş olarak Danışma Meclisi oluşturacaklarını söyleyen Coşkun; “1 Nisan’dan itibaren Danışma Meclisi oluşturacağız. Sanayi Odası’ndan, Ticaret Odası’ndan ve Esnaf Odası’ndan birer temsilcimiz olacak. Odaların teknik birimlerinden birer temsilci olacak. Bu temsilciler ayda 1-2 kez toplanacaklar. Burada kamu-sivil toplum kuruluşu iş birliği anlamında neler yapılabileceği, nelerin eksik kaldığı değerlendirilecek. Bununla ilgili bir arkadaşımız raportör olacak ve her ay toplandığımız meclis neticesinde bize bir şey sunacak. Meclise alınması gereken bir dosya varsa, memnuniyetle meclise alınacak. Özellikle sanayicinin güneş enerji santrali (GES) yaparken; GES uygunluk belgesinde, trafo yerlerinde, esnafın ruhsatla ilgili sorunlarında, Ticaret Odası’ndaki kapasite raporlarında ve yetişmesi gereken raporlarında prosedüre takılmamaları için de böyle bir meclis kurmak istiyoruz. Geliştirilecek her türlü projede varız” diye konuştu.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı
 

Hava Durumu

MerkezefendiSıcaklık (°C)Durum
En
Düşük
En
Yüksek
16 Nisan 2024 Salı 13 31Az Bulutlu
17 Nisan 2024 Çarşamba 12 29Gökgürültülü Sağanak Yağışlı
18 Nisan 2024 Perşembe 12 28Parçalı Bulutlu
19 Nisan 2024 Cuma 11 27Parçalı Bulutlu
20 Nisan 2024 Cumartesi 12 28Gökgürültülü Sağanak Yağışlı