REKLAMI GEÇ

“Kemal” adlı müzikal belgeseli hayran bıraktı

“Kemal” adlı müzikal belgeseli hayran bıraktı

Merkezefendi Belediyesi’nin 19 Mayıs 1919’un 100. Yılı etkinlikleri sürüyor. Bu kapsamda Sanatçı Pınar Ayhan’ın, Orada Duruverseydi Zaman “Kemal” isimli müzikal belgeseli, büyük beğeni kazandı.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 22 Mayıs 2019 Çarşamba, 13:01

Merkezefendi Belediyesi 19 Mayıs 1919’un 100. yılı kutlamaları kapsamındaki etkinlikleri devam ediyor. Son etkinlikte Sanatçı Pınar Ayhan, Orada Duruverseydi Zaman “Kemal” isimli müzikal belgeseli ile Merkezefendi Kültür Merkezi’nde sahne aldı. Mustafa Kemal Atatürk’ün hayatının anlatıldığı müzikalde salonu dolduranlar duygulu anlar yaşadı.

“Merkezefendi yeni dönemde sanata doyacak” diyen ve gösteriyi çok beğendiğini dile getiren Merkezefendi Belediye Başkanı Şeniz Doğan, “, “Milli mücadelenin 100. yılında büyük ve tek önder Mustafa Kemal Atatürk’ün kurtuluş mücadelesini başlatmak üzere samsuna çıkışının 100. yılı kutlu olsun. Merkezefendi Belediyesi olarak 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramını büyük bir coşkuyla kutladık. Son etkinliğimiz olan Pınar hanımı buraya konuk ettik. Öncelikle ben kendilerine nazik davetimizi kırmayıp bizleri onurlandırdığı için çok teşekkür ederim. Çok keyifli bir gösteriydi. Kendilerini daha önce de izleme fırsatım oldu. Merkezefendili hemşerilerimin de buluşmasını istedim. Ben kendisine ve tüm ekibine sonsuz teşekkür ediyorum. Siz hemşerilerimize bir söz veriyorum, Merkezefendi yeni dönemde sanatla konuşulacak” dedi.

İki perdeden oluşan gösteride sanatçı Pınar Ayhan, Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün doğumundan ölümüne, dönüm noktalarından devrimlerine, mücadelesinden liderliğine, bilineninden bilinmeyenine kadar birçok hikâyesini müzik ve slayt ile birleştirerek izleyiciye sundu. Duygu dolu anların yaşandığı gösteride Pınar Ayhan, Atatürk’ün sevdiği şarkıları da seyircilerle birlikte seslendirdi. Pınar Ayhan, ‘Efelerin Efesi’ni de bir efenin eşliğinde söyledi. 1881-1938 tarihleri arasında izleyicileri zaman yolculuğuna çıkaran gösteri, sirenlerin çalması ile birlikte Mustafa Kemal Atatürk’ün anısına yapılan saygı duruşuyla sona erdi.

Diğer taraftan programının sonunda konuşan Sanatçı Pınar Ayhan, “Mustafa Kemal Atatürk gibi bir liderin ülkesinde de böyle Belediye Başkanı, böyle Kaymakam olmalı. Gerçekten bu nazik ve çok kıymetli daveti aldığımız günden beri heyecandan yerimizde duramıyorduk. Neden heyecanlandığımızı gelip de salonun bu halini görünce, sizlerin lütfedip koşa koşa buraya geldiğinizi görünce anladık. Var olun, sağ olun. Hakikaten selam olsun ülkemin bütün Mustafa Kemal’lerine. Bütün ekibim adına sizlere çok teşekkür ediyorum” diye konuştu.
.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı
 

Hava Durumu

MerkezefendiSıcaklık (°C)Durum
En
Düşük
En
Yüksek
19 Mayıs 2024 Pazar 19 33Gökgürültülü Sağanak Yağışlı
20 Mayıs 2024 Pazartesi 19 32Parçalı Bulutlu
21 Mayıs 2024 Salı 19 34Parçalı Bulutlu
22 Mayıs 2024 Çarşamba 20 36Parçalı Bulutlu
23 Mayıs 2024 Perşembe 20 33Parçalı Bulutlu