Merkezefendi Belediyesi’nden uçurtma şenliği - denizlihaber.com - Denizli Haber, Denizli'nin en çok okunan gazetesi
REKLAMI GEÇ

Merkezefendi Belediyesi’nden uçurtma şenliği

Merkezefendi Belediyesi’nden uçurtma şenliği

Merkezefendi Belediyesi 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeniyle belediye binası önünde 5 bin çocuğa uçurtma dağıttı.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 23 Nisan 2015 Perşembe, 17:51

Belediye binası önündeki etkinliğe Merkezefendi Kaymakamı Şükrü Görücü, Merkezefendi Belediye Başkanı Muhammet Subaşıoğlu, İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz, Merkezefendi Belediye Başkan Yardımcıları Hasan Kılıç, Fatih Işık ve Yusuf Görgüç, MERTAŞ Yönetim Kurulu Başkanı Ayhan Mazıoğlu, Merkezefendi Belediyesi meclis üyeleri, daire müdürleri ile binlerce vatandaş katıldı.

denizli-merkezefendi-belediyesi-23-nisan-5-bin-ucurtma-ic-4
“UÇURTMA KÜLTÜRÜNÜ SÜRDÜRECEĞİZ”
Halkın yoğun ilgi gösterdiği şenlikte konuşan Merkezefendi Belediye Başkanı Muhammet Subaşıoğlu, bu etkinliği gelenek haline getirmek istediklerini belirterek, “Merkezefendi Belediyemizi geçtiğimiz yıl kurduk. 2014 yılını kuruluş, ilerleyen yılları proje ve yatırım yılları olarak ilan ettik. Birçok projelere bundan sonraki süreçte imza atacağız” dedi.

denizli-merkezefendi-belediyesi-23-nisan-5-bin-ucurtma-ic-1

Teknik projelerden ziyade ağırlıklı olarak sosyal projelere imza atacaklarını da belirten Subaşıoğlu, “Uçurtma bildiğiniz üzere bir gelenektir. Bu geleneği tekrar canlandırmak istiyoruz . Maalesef çocuklarımızın birçok vakti bilgisayar ve cep telefonu başında geçiyor. Oysa ki bizim geleneksel oyunlarımız var. Bunlardan biri de uçurtmadır. Hem uçurtma geleneğimizi yaşatmak hem de çocuklarımızın 23 Nisan Bayramı’nı kutlamak için bu etkinliği düzenledik. Belediye olarak sosyal projelere devam edeceğiz. 50 yaşını aşmış vatandaşlarımızı Çanakkale ve Bursa’ya götüreceğiz. Eylül ve ekim aylarında ise Merkezefendi sınırları içinde okuyan tüm lise son sınıf öğrencilerimizi ise İstanbul’a götüreceğiz. Merkezefendi’deki okullarımız başarı sıralamasında Türkiye genelinde ilk 2’de yer alıyor. Bu başarıyı daha iyi noktalara getireceğiz”diye konuştu. 
denizli-merkezefendi-belediyesi-23-nisan-5-bin-ucurtma-ic
İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz ile Merkezefendi Kaymakamı Şükrü Görücü de Belediye Başkanı Muhammet Subaşıoğlu’nu bu projesi nedeniyle kutladı. Etkinlikte uçurtma dağıtımının yanı sıra pamuk şeker, Osmanlı macunu ve kitap dağıtımı da gerçekleştirildi.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı
 

Hava Durumu

MerkezefendiSıcaklık (°C)Durum
En
Düşük
En
Yüksek
21 Ekim 2021 Perşembe 11 24Az Bulutlu
22 Ekim 2021 Cuma 11 25Az Bulutlu
23 Ekim 2021 Cumartesi 11 24Az Bulutlu
24 Ekim 2021 Pazar 13 24Parçalı Bulutlu
25 Ekim 2021 Pazartesi 12 22Parçalı Bulutlu