Merkezefendi çiçeklerini kendisi üretiyor - denizlihaber.com - Denizli Haber, Denizli'nin en çok okunan gazetesi
REKLAMI GEÇ

Merkezefendi çiçeklerini kendisi üretiyor

Merkezefendi çiçeklerini kendisi üretiyor

Bütçeyi doğru ve verimli kullanılması adına çalışmalar gerçekleştiren Merkezefendi Belediyesi, bu anlamda önemli tasarruflar sağlamaya devam ediyor.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 27 Mayıs 2021 Perşembe, 14:48

Başkarcı Mahallesi’nde bulunan Park ve Bahçeler Müdürlüğü Fidanlığındaki serada yaz dönemi için yetiştirilen 220 bin çiçek ve süs bitkisi, Merkezefendi’nin parklarını, kavşaklarını ve refüjlerini süslüyor. Merkezefendi Belediyesi’nin öz kaynaklarla gerçekleştirdiği petunya, kadife çiçeği, aslanağzı, ipek çiçeği, zinya çiçeği ve begonya üretimi sayesinde yüzde 70 oranında tasarruf sağlanıyor.

Öz kaynak ile çiçek üreterek tasarruf sağladıklarını belirten Merkezefendi Belediye Başkanı Şeniz Doğan, “Merkezefendi Belediyesi olarak bütçemizi etkin ve doğru kullanmaya devam ediyoruz. İlçemizin dört bir yanını süsleyen çiçek ve bitkileri Başkarcı Mahallemizde bulunan çiçek üretim sera ve fidanlığımızda öz kaynaklarımız ile yetiştiriyoruz. Bu sayede de hem büyük oranda tasarruf yapıyoruz hem de istihdam alanı oluşturuyoruz. Ürettiğimiz çiçekler ile ilçemizi güzelleştirmeye, süslemeye devam edeceğiz” diye konuştu.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı
 

Hava Durumu

MerkezefendiSıcaklık (°C)Durum
En
Düşük
En
Yüksek
21 Haziran 2021 Pazartesi 20 30
22 Haziran 2021 Salı 20 32Çok Bulutlu
23 Haziran 2021 Çarşamba 21 32Parçalı Bulutlu
24 Haziran 2021 Perşembe 21 33Parçalı Bulutlu
25 Haziran 2021 Cuma 20 35Sıcak