Merkezefendi’de 320 çocuk sünnet oldu - denizlihaber.com - Denizli Haber, Denizli'nin en çok okunan gazetesi
REKLAMI GEÇ

Merkezefendi’de 320 çocuk sünnet oldu

Merkezefendi’de 320 çocuk sünnet oldu

Merkezefendi Belediyesi ilçe sınırlarında yaşayan 320 çocuğu sünnet ettirdi. Sünnet çocukları, Merkezefendi Kültür Merkezi’nde düzenlenen eğlencede bir araya geldi, keyifli anlar yaşadı.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 18 Ağustos 2021 Çarşamba, 12:16

Merkezefendi Belediyesi daha önce uzman doktorlar tarafından modern cerrahi yöntemlerle sünnet edilen 320 çocuk, Merkezefendi Kültür Merkezi’nde düzenlenen eğlencede aileleriyle birlikte keyifli anlar yaşadı.

Palyaço, maskot ve zeybek ekibiyle etkinlik alanına giren çocuklar Merkezefendi Belediye Orkestrası’nın seslendirdiği birbirinden güzel şarkılar ile doyasıya eğlendiler.

Merkezefendi Belediye Başkanı Şeniz Doğan ile birlikte İYİ Parti Denizli Milletvekili Yasin Öztürk, CHP Denizli İl Başkanı Bülent Nuri Çavuşoğlu, CHP Merkezefendi İlçe Başkanı Ali Osman Horzum, CHP Pamukkale İlçe Başkanı Arda Arpacı, Merkezefendi Belediye Başkan Yardımcıları Fatma Atıcı Bakcan, Necdet Yılmaz ve Fatih Coşkun, meclis üyeleri ve muhtarlar da sünnet çocuklarını ve ailelerini yalnız bırakmadı.

EĞİTİM VE SAĞLIK

Eğitimde ve sağlıkta fırsat eşitliği sağlamak amacıyla çalıştıklarını belirten Merkezefendi Belediye Başkanı Şeniz Doğan, “Bir söz vermiştik. Çocuklarımıza eğitimde ve sağlıkta fırsat eşitliğini tanıyacağız demiştik. İşte bu sünnet etkinliğimiz ile verdiğimiz sözlerden bir tanesini daha gerçekleştirmiş olduk. Birçok mahallemize açtığımız kadın çocuk yaşam merkezlerimiz ile çocuklarımız arasındaki eğitim farklılığını, eğitim adaletsizliğini gidermeye çalışıyoruz. Bu merkezlerimizde çocuklarımız her branşta eğitim görüyor. Anneleri de unutmadık. Annelerimiz içinde farklı kursları bu merkezlerimizde hep birlikte açtık. İlçemize kazandırdığımız birçok kadın çocuk yaşam merkezleri amacına ulaşıyor. Bu merkezlerimizin sayısını artıracağız. Kadın istihdamı bizim için çok önemli. Kadın istihdamını artırmak ve çocuklarımızın doğru eğitim alabilmesi adına kreşlerimizi ilçemize kazandırıyoruz, kazandırmaya da devam edeceğiz” diye konuştu.

“ÇOCUKLAR BİZİM GELECEĞİMİZ”

Büyük bir güçle, destekle ve sevgiyle çalıştıklarını belirten Merkezefendi Belediye Başkanı Şeniz Doğan, “Çocuklarımız bizim geleceğimiz, vizyonumuz. Çocuklar her annenin, her babanın en kıymetlisi, en değerlisi. Bize düşen onları bu ülkede doğru şekilde yetişmelerini sağlamak, hayırlı evlat olmasını sağlamak, vatanına, milletine, bayrağına, Atatürk ilke ve devrimlerine bağlı bir birey olarak yetiştirmeyi sağlamaktır. Burada her mahallemizden gelen 320 çocuğumuzla bu güzel etkinliği gerçekleştirdik. Sizlerden aldığımız güçle, destekle ve sevgiyle çalışıyoruz. Bizler birlikte başardık ve birlikte başarmaya da devam edeceğiz. Sevgili çocuklarımıza, aileleriyle birlikte gözlerinin ışıl ışıl parladığı, sağlıklı ve mutlu bir yaşam diliyorum. Çocuklarımıza ve ailelerimize sünnetleri hayırlı ve uğurlu olsun. Katılımınız için çok çok teşekkür ediyorum” dedi.

Yorumlar

Hakan G   -  Bağlantı 19 Ağustos 2021, 06:31

Yahu bu ilçe belediyeleri de artık ne yapacağını şaşırdı.İyi güzel de bunu büyük bir faaliyetmiş gibi sunuyorlar bir de.İyi ettiniz sağolun da bu kadar şölen ve şov yerine yarın o çocuklar büyüdüğünde iş isteyecek asıl onun için çözümler üretin

seckiner   -  Bağlantı 18 Ağustos 2021, 16:16

başlık ne kadar kötü! Sünnet olmayan erkek olamıyor mu ya?

Demir   -  Bağlantı 18 Ağustos 2021, 14:21

Bu ne biçim başlık. Sünnet olmayan çocuklar erkek olamıyor mu. Derhal bu başlığı silin!!!

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı
 

Hava Durumu

MerkezefendiSıcaklık (°C)Durum
En
Düşük
En
Yüksek
17 Eylül 2021 Cuma 15 29Az Bulutlu
18 Eylül 2021 Cumartesi 17 33Az Bulutlu
19 Eylül 2021 Pazar 19 33Az Bulutlu
20 Eylül 2021 Pazartesi 19 33Az Bulutlu
21 Eylül 2021 Salı 20 34Az Bulutlu