Merkezefendi’de iyilik hareketi başladı - denizlihaber.com - Denizli Haber, Denizli'nin en çok okunan gazetesi
REKLAMI GEÇ

Merkezefendi’de iyilik hareketi başladı

Merkezefendi’de iyilik hareketi başladı

Merkezefendi Belediyesi tarafından ilçede iyilik hareketi başlatıldı. İhtiyaç sahipleri ile hayırsever esnaf bir araya getirilecek, hem dar gelirliye sıcak iftar imkanı sunulacak, hem de zor günler geçiren esnafa can suyu verilecek. Merkezefendi Belediye Başkanı Şeniz Doğan, “Merkezefendimizde Ramazan’ın ruhunu kalplere işliyoruz. Haydi Merkezefendi! El ele verelim ve güçlüklerin üstesinden birlikte geldiğimizi gösterelim” dedi.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 1 Mayıs 2020 Cuma, 09:50

Merkezefendi Belediyesi tarafından Ramazan ayı için başlatılan “Merkezefendi El Ele” hareketi çerçevesinde hayırseverler aracılığı ile ihtiyaç sahiplerine iftar yemeği yardımında bulunulurken, ekonomik sıkıntı yaşayan esnaflara da can suyu olunacak.

“Merkezefendi El Ele” iyilik hareketinde, hayırsever vatandaşlar ve restoran sahibi esnaflar, www.merkezefendi.bel.tr/elele adresinde bir araya gelecek, iftar talep eden ihtiyaç sahibi vatandaşlara iftar yemeği yardımı yapılacak. Harekete, kişi başı en az 20 lira ve katları olmak üzere katkı sağlanacak. Sisteme dahil olmak isteyen restoranların, Merkezefendi sınırları içerisinde bulunması ve dağıtım ağına sahip olması gerekiyor.

Hayırseverler ve esnaflar ile ihtiyaç sahibi vatandaşlar arasında iyilik köprüsü kurmayı amaçladıklarını belirten Merkezefendi Belediye Başkanı Şeniz Doğan, hem ihtiyaç sahiplerinin hem de esnafın yanında olduklarını söyledi.

Başkan Doğan, “Esnafımızı, ihtiyaç sahibi hemşerilerimizi ve hayırseverlerimizi bir araya getirdiğimiz bir iyilik hareketi ile Merkezefendi’de Ramazan’ın ruhunu kalplere işliyoruz. Bugün, ‘Vakit birlik olmak vaktidir’ diyerek ‘Merkezefendi El Ele’ iyilik hareketini başlatıyoruz. Hayırsever hemşerilerimiz ve restoran sahibi esnaflarımız ile talepte bulunan ihtiyaç sahibi hemşerilerimiz arasında iyilik köprüsü kurmayı amaçlıyoruz” dedi.

Hayırseverlerin yardımlarının hem evlerinde sıcak iftar yemeği bekleyen ihtiyaç sahiplerine ulaşacaklarını, hem de bu zorlu süreçte esnaflara adete bir nefes, bir can suyu olacaklarını anlatan Doğan, “Zor günleri el ele aşacağımızı biliyoruz. Çünkü biz ‘birlikte daha güçlü’ olduğumuzu tarih boyunca göstermiş bir toplumuz. Haydi Merkezefendi! El ele verelim ve güçlüklerin üstesinden birlikte geldiğimizi gösterelim” diye konuştu.

Yorumlar

Bilal   -  Bağlantı 1 Mayıs 2020, 19:10

İnsan olarak kendi sınırlarımızı bilip Vicdan olarak İyilik Hareketi başlatması Şeniz Doğan kendi Şahsı münhasır olarak Allah katında en güzel sevaplar işlemesidir.Seviliyorsunuz ve Takip ediliyorsunuz.Allah yar ve yardımcımız olsun.Böyle Devam.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı
 

Hava Durumu

MerkezefendiSıcaklık (°C)Durum
En
Düşük
En
Yüksek
26 Mayıs 2020 Salı 16 25
27 Mayıs 2020 Çarşamba 15 23Gökgürültülü Sağanak Yağışlı
28 Mayıs 2020 Perşembe 12 23Gökgürültülü Sağanak Yağışlı
29 Mayıs 2020 Cuma 13 23Gökgürültülü Sağanak Yağışlı
30 Mayıs 2020 Cumartesi 14 25Mevzi Sağanak Yağışlı