REKLAMI GEÇ

Merkezefendi’de jimnastik kurslarına yoğun ilgi

Merkezefendi’de jimnastik kurslarına yoğun ilgi

Merkezefendi Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Müdürlüğü bünyesinde ücretsiz olarak verilen spor kursları devam ediyor. Temel jimnastik kurslarına minik kursiyerler yoğun ilgi gösteriyor.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 4 Mart 2022 Cuma, 09:58

Akkonak, Merkezefendi, Sevindik, Gümüşçay Kadın Çocuk Yaşam Merkezleri ile Şemikler Sosyal Yaşam Tesisi’nde gerçekleştirilen jimnastik kurslarında bugüne kadar 5 bin öğrenci eğitim gördü.

Alanında uzman dört antrenör tarafından verilen ve şu anda aktif bin minik kursiyerin katıldığı kurslarda denge, kuvvet, çabukluk, esneklik, el-göz, sinir-kas koordinasyonun gelişmesine fayda sağlayan eğitim veriliyor.

Merkezefendi Belediye Başkanı Şeniz Doğan, “Merkezlerimizde gerçekleştirdiğimiz spor kurslarımız ile gelişim çağındaki çocuklarımıza küçük yaşta spor yapma alışkanlığı kazandırıyoruz. Jimnastik kursuna çocuklarımız büyük bir ilgi gösteriyor. Çocuklarımızın antrenörlerimizin gösterdiği hareketleri yaparken gösterdikleri çaba ise kesinlikle görülmeye değer. Cimnastik çok temel bir branş olduğu için ileride çocukların diğer sporlara yatkınlığı da gelişiyor. Minik kursiyerlerimize doğru bir vücut duruşu, iyi bir esneklik, iyi bir koordinasyon becerisi kazandırmaya çalışıyoruz” diye konuştu.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı
 

Hava Durumu

MerkezefendiSıcaklık (°C)Durum
En
Düşük
En
Yüksek
2 Haziran 2023 Cuma 16 25
3 Haziran 2023 Cumartesi 16 22
4 Haziran 2023 Pazar 15 24Gökgürültülü Sağanak Yağışlı
5 Haziran 2023 Pazartesi 15 26Parçalı Bulutlu
6 Haziran 2023 Salı 17 29Parçalı Bulutlu