REKLAMI GEÇ

Merkezefendi’de oyun alanları dezenfekte ediliyor

Merkezefendi’de oyun alanları dezenfekte ediliyor

Merkezefendi Belediyesi, parklarda ve yeşil alanlarda bulunan çocuk oyun alanlarında dezenfekte işlemi başlattı. Çalışmanın hedefi, çocukları en eğlenceli anlarında virüslerden korumak.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 19 Şubat 2020 Çarşamba, 15:52

Merkezefendi Belediyesi, ilçedeki çocukları kış aylarında artan bulaşıcı hastalıklardan korumak ve sağlıkları açısından risk oluşturabilecek durumları ortadan kaldırmak amacıyla ilçe sınırları içerisindeki parklarda bulunan oyun gruplarını özel ürünlerle dezenfekte etmeye başladı.

Merkezefendi Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekiplerince ilk dezenfekte çalışması Karaman Mahallesi’nde gerçekleştirildi. Periyodik olarak sürdürülecek olan çalışmalarda 320 oyun grubu ve fitness spor aletleri dezenfekte edilecek.

Pülverizatör ile yapılan ilaçlama işlemi, Merkezefendili çocukların parkları kullanmadıkları saatlere ve hava şartları değerlendirilerek gerçekleştiriliyor.

Merkezefendi Belediye Başkanı Şeniz Doğan, Merkezefendi Belediyesi olarak, çocukların sağlığının kendileri için her şeyden önce geldiğini belirterek, “Özellikle kış aylarında artan salgın ve bulaşıcı hastalıklara karşı parklarda dezenfekte çalışmalarına başladık. Bu sayede hastalık riskini en aza indirmiş, çocuklarımızı korumuş olacağız. Ekiplerimiz, insan sağlığına zararı olmayan ilaçlar ile oyun gruplarını dezenfekte ediyor. Bu çalışma ile Merkezefendimizdeki çocuk oyun gruplarını daha sağlıklı, daha hijyenik hale getiriyoruz” dedi.

Yorumlar

Uns   -  Bağlantı 20 Şubat 2020, 00:23

Başarılı ve akıllı bir uygulama yapanların elleri dert görmesin.bunu okullarda bilakis ilköğretim okullarında uygulansa bence daha da iyi olur.cocuklar okulda virüsleri birbirlerine çabuk yayiyorlar ve de genelde okullardan çok yayılım oluyor.tesekku

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı
 

Hava Durumu

MerkezefendiSıcaklık (°C)Durum
En
Düşük
En
Yüksek
16 Haziran 2024 Pazar 20 38Sıcak
17 Haziran 2024 Pazartesi 22 40Sıcak
18 Haziran 2024 Salı 23 41Gökgürültülü Sağanak Yağışlı
19 Haziran 2024 Çarşamba 23 41Sıcak
20 Haziran 2024 Perşembe 24 41Sıcak