REKLAMI GEÇ

Merkezefendi’den Çanakkale konseri

Merkezefendi’den Çanakkale konseri

Çanakkale Zaferi’nin 107. yıl dönümüne özel Merkezefendi Belediyesi Türk Halk Müziği Tek ve Çok Sesli Gençlik Korosu Zühal Feray Şenkibar şefliğinde ilk konserini verdi.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 19 Mart 2022 Cumartesi, 10:48

Konsere Merkezefendi Belediye Başkanı Şeniz Doğan, CHP Denizli İl Başkanı Bülent Nuri Çavuşoğlu, CHP Merkezefendi İlçe Başkanı Ali Osman Horzum, Atatürkçü Düşünce Derneği Denizli Şube Başkanı Azize Akdemir, Kadın Haklarını Koruma Derneği Denizli Şube Başkanı Nurten Karakış, meclis üyeleri, muhtarlar ve çok sayıda vatandaş katıldı.

18 Mart Çanakkale Deniz Zaferi ve Şehitleri Anma etkinlikleri kapsamında Merkezefendi Kültür Merkezi’nde düzenlenen konserde birbirinden değerli ve özel türküler söylendi.

Yaklaşık iki saat süren konsere Denizlililer büyük ilgi gösterdi. Konserin son kısmında salondaki kalabalık dağıtılan Türk bayrakları ile söylenen marş ve türkülere eşlik etti.

Konser sonunda Zühal Feray Şenkibar şefliğindeki Merkezefendi Belediyesi Türk Halk Müziği Tek ve Çok Sesli Gençlik Korosu ayakta alkışlandı.

Merkezefendi Belediye Başkanı Şeniz Doğan, “Bugün 18 Mart Çanakkale Zaferi’nin yıl dönümü. Bugün birliğin, beraberliğin, mücadelenin hissedildiği o büyük gün. Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde başlatılan Çanakkale Savaşında şunu demiştir, ‘Ben size taarruzu değil ölmeyi emrediyorum’ O dönemde genç, yaşlı demeden daha 15, 16 yaşındaki çocuklarımız siperlerde savaşmış ve ‘Çanakkale Geçilmez’ demiştir. İşte bu ruhla, bu heyecanla uzun zamandır toprak kaybeden Osmanlı imparatorluğu tekrardan kendine gelmiş, milli mücadele başlamıştır. Bizler bu gün sizlerle birlikte o ruhu, o heyecanı tekrardan yaşamak istiyoruz. Burada Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarının bir kez daha saygıyla, rahmetle ve minnetle anıyoruz. Merkezefendi Belediyesi olarak göreve geldiğimiz tarihten itibaren milli değerlerimize, milli bayramlarımıza sonuna kadar sahip çıkmaya çalışıyoruz. Sizlerden aldığımız güçle ve enerjiyle de bunu yansıtmaya çalışıyoruz. Uzan zaman önce bir koro kurduk. Zuhal hocamın eşliğinde koromuz çok çalıştı. Gerçekten büyük emekler verdiler. Onlar da bugün çok heyecanlanlılar. Hepinize katılımlarınız için çok teşekkür ediyorum” dedi.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı
 

Hava Durumu

MerkezefendiSıcaklık (°C)Durum
En
Düşük
En
Yüksek
17 Temmuz 2024 Çarşamba 26 39Sıcak
18 Temmuz 2024 Perşembe 25 41Sıcak
19 Temmuz 2024 Cuma 26 40Sıcak
20 Temmuz 2024 Cumartesi 26 41Sıcak
21 Temmuz 2024 Pazar 27 42Sıcak