Merkezefendi’nin düzenlediği arabalı konser yoğun ilgi gördü - denizlihaber.com - Denizli Haber, Denizli'nin en çok okunan gazetesi
REKLAMI GEÇ

Merkezefendi’nin düzenlediği arabalı konser yoğun ilgi gördü

Merkezefendi’nin düzenlediği arabalı konser yoğun ilgi gördü

Merkezefendi Belediyesi, 29 Ekim Comhuriyet Bayramı’nı özel bir etkinlik ile kutladı. Merkezefendi Kültür Merkezi açık otoparkında gerçekleştirilen etkinlik yoğun ilgi gördü.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 30 Ekim 2020 Cuma, 13:57

Merkezefendi Belediyesi’nin, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı nedeniyle düzenlediği arabalı konser büyük ilgi gördü.

Cumhuriyetin 97. Yıldönümü kutlamaları kapsamında dün gece gerçekleşen konsere Merkezefendililer özel araçları ile gelerek Cumhuriyet Bayramı coşkusuna ortak oldular.

Arabalarına Türk bayrakları ile donatan vatandaşlar Merkezefendi Belediyesi Orkestrası’nın seslendirdiği birbirinden güzel şarkılarla Cumhuriyet Bayramı’nı kutladılar.

Yaklaşık 2 saat süren konserde Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün sevdiği şarkılar da seslendirildi.

BÜYÜK COŞKU
Merkezefendi Belediye Başkanı Şeniz Doğan, konsere ilgi gösteren Merkezefendililere teşekkür etti.

Başkan Doğan, “Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk, 1919 yılında başlattığı milli mücadeleyi 1923 yılında ‘Türk milletine cumhuriyet yönetimi yakışır, onların karakterinde bu vardır’ diyerek 1923 yılında cumhuriyeti ilan ederek taçlandırmıştır. Cumhuriyet yönetiminde egemenlik kayıtsız şartsız milletindir. Herkesin seçme seçilme hakkı vardır yönetim ne bir sınıfa ne bir zümreye nede bir kişiye aittir. Herkes eşit hakka sahiptir. Cumhuriyet yönetiminde Türk ulusu ulus olma bilinci kazanmıştır. Aynı şekilde Dünya ülkeleri milletleri arasında onurlu bir şekilde yer almamızı sağlamıştır. Türkiye Cumhuriyeti laik, demokratik çizgisinden hiçbir zaman bir gün bile taviz vermeyecektir. Atatürk’ün çizdiği yolda, muasır medeniyetler seviyesine ulaşmak için daima ilerlemiştir ve ilerleyecektir. Buna hiç kimse engel olamayacaktır. Ama bize düşen bir şey var: Atatürk’ün dediği gibi aklın ve bilimin yolundan hiçbir zaman şaşmayacağız. Sevgili Merkezefendililer haklarını kaybetmiş ülkeler yok olmaya mahkûmdurlar. Bizler bu bilinçle ülke olarak birlik ve beraberliğimizi korumak zorundayız. Bizler hepimiz Atatürk ilke ve devrimlerinin sonuna kadar takipçisi olmalıyız ve olacağız da… Size söz veriyorum Merkezefendililer! Merkezefendi Belediyesi daima büyük ve tek önder, ebedi önder Mustafa Kemal Atatürk’ün izinden gitmeye devam edecektir. Bugün bu topraklarda özgürce yaşamamızı sağlayan bizlere en iyi yönetim şekli olan cumhuriyeti ilan eden Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını saygıyla rahmetle ve minnetle anıyorum” dedi.

BAŞKAN DOĞAN’A TEŞEKKÜR EDİYORUM
CHP Denizli Milletvekili Teoman Sancar ise, “Cumhuriyet siz değerli dava arkadaşlarımız, dostlarımız varken asla ve asla zarar görmeyecektir. İyi ki varsınız… Bugün bu coşkuyu yaşatan başta Merkezefendi Belediye Başkanımız Şeniz Doğan’a, Atatürkçü kardeşime teşekkür ediyorum. İnşallah Merkezefendimizde bundan sonra bu bayramları her zaman olduğu gibi heyecanla gururla onurla bir milletin evladı olarak hep birlikte yaşayacağız ve yaşatmaya da devam edeceğiz. Siz Atatürkçü dostlar olduğu sürece bu milletle memleket bir daha asla ve asla esarete düşmez. Özgürlüğüne, vatanına milletine toprağına ve bayrağına ölümüne sahip çıkar çıkmaya da devam edecektir. Cumhuriyet Bayramınızı kutluyorum” dedi.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı
 

Hava Durumu

MerkezefendiSıcaklık (°C)Durum
En
Düşük
En
Yüksek
25 Kasım 2020 Çarşamba 4 13Puslu
26 Kasım 2020 Perşembe 4 14Az Bulutlu
27 Kasım 2020 Cuma 5 15Az Bulutlu
28 Kasım 2020 Cumartesi 5 15Az Bulutlu
29 Kasım 2020 Pazar 4 16Parçalı Bulutlu