Merkezefendi’ye bilim merkezi - denizlihaber.com - Denizli Haber, Denizli'nin en çok okunan gazetesi
REKLAMI GEÇ

Merkezefendi’ye bilim merkezi

Merkezefendi’ye bilim merkezi

Merkezefendi Belediyesi tarafından Selçukbey Mahallesi’ne 4 bin 200 metrekare kapalı alanı bulunan ‘Bilim Merkezi’ yapılacak.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 23 Ekim 2020 Cuma, 11:58

2021 yılında hizmete açılacak olan merkez bodrum katı, yer katı ve gök katı olmak üzere üç kattan oluşacak. Bodrum katında eğitici-öğretici atölyeler ve laboratuvarlar, yer katında temel bilimler ve doğa bilimleri galerileri ile kafeterya, gök katında ise uzay bilimleri, havacılık galerisi ve atölyeler bulunacak.

Bilim Merkezi’nin içerisinde dünyayı ve evreni anlamaya yardımcı olacak planetaryum adı verilen küre şeklindeki 3 boyutlu gösterim alanı da yer alacak. Merkezefendi sınırları içerisindeki bütün eğitim kurumları Bilim Merkezi’nden en iyi şekilde yararlanacak. Merkezefendi Belediye Başkanı Şeniz Doğan, “Bilim Merkezimiz, Merkezefendimize çok yakışacak” dedi.

“YOL GÖSTERECEK”
Bilim Merkezi sayesinde toplumu bilim ve teknoloji ile buluşturmayı hedeflediklerini belirten Merkezefendi Belediye Başkanı Şeniz Doğan, öğrencilerin ve gençlerin bilimi sadece teorik olarak değil aynı zamanda yaşayarak öğreneceklerini söyledi.

Başkan Doğan, “Vizyon projelerimiz arasında yer alan Bilim Merkezimizi 2021 yılı içerisinde ilçemize kazandıracağız. Söz vermiştik ve şimdi yapıyoruz. İlçemizi eğitimin, bilimin ve teknolojinin merkezi yapma yolunda yoğun bir şekilde çalışıyoruz. Selçukbey Mahallemizde yapımına başlayacağımız Bilim Merkezimiz ile her yaştan hemşehrimizi bilimle buluşturarak, bilim ve teknolojiyi toplum için anlaşılır ve ulaşılır bir hale getireceğiz” dedi.

“BİLİM KÜLTÜRÜ GELİŞECEK”
Bilim Merkezi’nin Merkezefendi’ye çok yakışacağını söyleyen Doğan, “Deneysel ve uygulamalı etkinlikler içeren bu merkezimiz, gelecek yıllardaki projelere adeta yol gösterecek. Bu sayede ülkemizdeki bilim merkezleri sayısı artacak ve bilim kültürü gelişecek. Geleceğimiz olan çocuklarımız bu merkezimizde bilimsel çalışmalar hakkında daha ayrıntılı bilgilere sahip olacak, evreni daha iyi tanıyacaklar. Öğrencilerimiz bilimi sadece teorik olarak değil aynı zamanda yaşayarak öğrenecek. Bilim Merkezimiz, Merkezefendimize çok yakışacak. Merkezefendimiz, Denizlimiz ve ülkemiz için, geleceğimiz için çalışmaya devam edeceğiz” diye konuştu.

Yorumlar

nevin güçlü   -  Bağlantı 24 Ekim 2020, 11:52

Sevindik, Karşıyaka yolları bir yıldır perişan toz duman, 40 cm lik çukurlar araçlar perişan İnsanlar perişan ve belediyeler bir şey yapmıyor yazıklar olsun, ne bilim evi önce yollara bak…

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı
 

Hava Durumu

MerkezefendiSıcaklık (°C)Durum
En
Düşük
En
Yüksek
25 Kasım 2020 Çarşamba 4 13Puslu
26 Kasım 2020 Perşembe 4 14Az Bulutlu
27 Kasım 2020 Cuma 5 15Az Bulutlu
28 Kasım 2020 Cumartesi 5 15Az Bulutlu
29 Kasım 2020 Pazar 4 16Parçalı Bulutlu