Merkezefendi Belediyesi: Ornaz’da mahkeme kararı uygulandı - denizlihaber.com - Denizli Haber, Denizli'nin en çok okunan gazetesi
REKLAMI GEÇ

Merkezefendi Belediyesi: Ornaz’da mahkeme kararı uygulandı

Merkezefendi Belediyesi: Ornaz’da mahkeme kararı uygulandı

Merkezefendi Belediyesi’nden, Başkarcı Mahallesi’ndeki Ornaz Vadisi’nde bir işletmenin boşaltılmasıyla ilgili yapılan açıklamada, uygulamanın Anıtlar Yüksek Kurulu’nun yönetmeliği gereği alınan mahkeme doğrultusunda yapıldığı belirtildi.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 29 Temmuz 2015 Çarşamba, 18:08

Başkarcı’nın doğal güzelliğiyle bütünleşen Ornaz Vadisi’nde faaliyet gösteren işletmelerin tahliye edilmesiyle ilgili süreç başladı. Tahliye edilen ilk işletme Ornaz Restoran olmuş, ekipler; jandarma ve zabıta nezaretinde restoranın malzemelerini bir kamyona yükleyip yedi emin deposuna kaldırmıştı.

MERKEZEFENDİ BELEDİYESİ’NDEN AÇIKLAMA
Tahliyenin Ornaz Vadisi’nde faaliyet gösteren işletmelerde alkol satışı yapılmasından kaynaklandığı iddia edilirken, Merkezefendi Belediyesi’nden konuyla ilgili yazılı bir açıklama yapıldı. Açıklamada, mahkeme kararının uygulandığı ifade edilerek şöyle denildi:

“İlçemiz sınırları içinde bulunan Ornaz Vadisi 3. derece sit alanı olmakla birlikte, üstündeki yapılaşma Anıtlar Yüksek Kurulu’nun yönetmeliği dahilinde yapılabilmektedir. Geçtiğimiz günlerde basına da konu olan tasfiye çalışmaları da yine Anıtlar Yüksek Kurulu’nun yönetmeliği gereği alınan mahkeme kararınca uygulanmıştır.
Ornaz Vadisi, tasfiye işlemlerinin ardından, proje dahilinde yapılacak rekreasyon çalışmalarıyla halkımızın çok daha rahat yararlanabileceği mesirelik bir alan haline gelecektir. Aynı projede Ornaz Vadisi içerisinde hiçbir özel işletmeye yer verilmemiştir. Saygılarımızla…”

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı
 

Hava Durumu

MerkezefendiSıcaklık (°C)Durum
En
Düşük
En
Yüksek
12 Mayıs 2021 Çarşamba 15 32Az Bulutlu
13 Mayıs 2021 Perşembe 15 30Az Bulutlu
14 Mayıs 2021 Cuma 14 30Az Bulutlu
15 Mayıs 2021 Cumartesi 14 32Az Bulutlu
16 Mayıs 2021 Pazar 17 26Gökgürültülü Sağanak Yağışlı