REKLAMI GEÇ

Okul Başkanları Meclisi’nde seçim

Okul Başkanları Meclisi’nde seçim

Merkezefendi Belediyesi tarafından Türkiye’de ilk kez lise okul başkanlarından oluşturulan ‘Okul Başkanları Meclisi’ başkanını belirledi. 4 adayın kıyasıya yarıştığı seçimlerde Furkan Tarhan başkanlığa seçildi.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 25 Şubat 2016 Perşembe, 09:19

Merkezefendi Belediyesi meclis salonunda gerçekleştirilen seçim heyecanı kıyasıya yaşandı. İlk olarak meclis başkanının belirlendiği seçimlere Ozan Akyol, Rabia Eyüpoğlu, Mert Dağdelen ve Furkan Tarhan aday olarak girdi.

denizli-merkezefendi-okul-baskanlari

Seçim öncesi 3’er dakikalık konuşma yapan adaylar siyasetçilere taş çıkaran cinsten vaatlerde bulundu. Ardından seçimlere geçildi. Gizli oyla yapılan seçimler sonucunda Furkan Tarhan 14 oyla başkan olurken, rakipleri Mert Dağdelen 7, Ozan Akyol 3, Rabia Eyüpoğlu 3 oy aldı.

Başkanlığa seçilen Furkan Tarhan oy veren vermeyen herkese teşekkür ederken, öğrencilerin ve okulların yaşadığı sorunlara köklü çözümler bulabilmek ve yerel yönetimlerde etkin rol alabilmek için ellerinden gelen çabayı göstereceğini söyledi.

Ardından da başkan vekilliği ve katip üyeliği seçimlerine geçildi. Yapılan seçimlerin ardından 1. Başkanvekilliğine Kerimcan Demir, 2. Başkanvekilliğine Özge Gökçen seçildi. 1. Katip Üyeliğe Ayşenur İyilikçi, 2. Katip Üyeliğe Burçak Makal, 1. Yedek Katip Üyeliğe Furkan Döngül, 2. Yedek Katip Üyeliğe ise Doğukan Hazer Yerlikaya seçildi.

ÖRNEK ÇALIŞMALARA İMZA ATILACAĞINA İNANIYORUM
‘Okul Başkanları Meclisi’ ile ilgili açıklamalarda bulunan Merkezefendi Belediye Başkanı Muhammet Subaşıoğlu, Merkezefendi Belediyesi olarak bir ilke imza atıldığını belirterek, çalışmanın Türkiye’ye örnek olacağının altını çizdi.

Başkan Subaşıoğlu, “Merkezefendi Belediyesi olarak Türkiye’de bir ilki gerçekleştirdik. İlçemizdeki liselerde demokratik yolla seçilmiş okul başkanları arkadaşlarımızdan oluşturduğumuz ‘Okul Başkanları Meclisi’nin ikinci oturumunu gerçekleştirdik. Bu toplantımızda başkan, başkanvekilleri ve katip üyelerimiz belirlendi. Seçimlerimiz gerçekten demokratik bir ortamda gerçekleştirildi. Başkanlığa seçilen Furkan Tarhan kardeşime ve diğer seçilmiş kardeşlerime çıktıkları yolda başarılar dilerim. Meclisimizin tüm Türkiye’ye örnek olacak çalışmalara imza atacağına inanıyorum” dedi.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı
 

Hava Durumu

MerkezefendiSıcaklık (°C)Durum
En
Düşük
En
Yüksek
18 Haziran 2024 Salı 24 40Gökgürültülü Sağanak Yağışlı
19 Haziran 2024 Çarşamba 25 41Sıcak
20 Haziran 2024 Perşembe 25 42Sıcak
21 Haziran 2024 Cuma 25 42Sıcak
22 Haziran 2024 Cumartesi 25 41Sıcak