REKLAMI GEÇ

Okul kantinlerinde denetimler sıklaştırıldı

Okul kantinlerinde denetimler sıklaştırıldı

Merkezefendi’de okul kantinleri gözetim altına alında. Merkezefendi Belediyesi Zabıta ekipleri düzenli olarak kantinleri denetleyip hijyen kurullarına uyulup uyulmadığı konusunda denetim yapıyor.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 1 Ekim 2019 Salı, 16:17

Merkezefendi Belediyesi Zabıta ekipleri, yeni eğitim yılının başlaması ile birlikte okul kantinlerindeki denetimlerini yoğunlaştırdı. Öğrencilerin daha sağlıklı koşullarda beslenmesi için kantinleri denetleyen ekipler, tüketim tarihi geçmiş gıdalar, hijyen koşullarına, iş yeri açma ve çalıştırma ruhsatı ile satış yapılan ürünlerde ambalaj kurallarına uyulup uyulmadığını inceledi.

114 KANTİN PERİYOTİK OLARAK DENETLENİYOR
Zabıta ekiplerinin yaptığı denetimlerin öğrencilerin sağlığı için önemli olduğunu söyleyen Merkezefendi Belediye Başkanı Şeniz Doğan, “Merkezefendi Belediyesi olarak öğrencilerimizin sağlığı bizim için önceliklidir. İlçemiz sınırları içerisindeki okullarımızda kantin denetimleri gerçekleştiriyoruz. Ekiplerimiz hijyen standartlarına uyulup uyulmadığı, ürünlerin tarihinin geçip geçmediği, gerekli evrakların bulunup bulunmadığı noktasında incelemelerde bulunuyor. Çocuklarımızın temiz bir ortamda, sağlıklı bir şekilde alışveriş gerçekleştirmesi anlamında bu denetimler büyük önem taşıyor. Kantin denetimlerimiz devam edecek” dedi. Merkezefendi Belediyesi Zabıta ekipleri, ilçe sınırları içerisinde bulunan ilkokul, ortaokul ve liselerde hizmet veren 114 kantinde periyodik olarak denetimlerini sürdürecek.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı
 

Hava Durumu

MerkezefendiSıcaklık (°C)Durum
En
Düşük
En
Yüksek
25 Temmuz 2024 Perşembe 25 39Gökgürültülü Sağanak Yağışlı
26 Temmuz 2024 Cuma 24 35Sıcak
27 Temmuz 2024 Cumartesi 22 36Sıcak
28 Temmuz 2024 Pazar 22 38Sıcak
29 Temmuz 2024 Pazartesi 24 39Sıcak