Pilot Hamdi Yılmaz ve Öğrenci pilot Merve Altun’a ulaşılamıyor - denizlihaber.com - Denizli Haber, Denizli'nin en çok okunan gazetesi
REKLAMI GEÇ

Pilot Hamdi Yılmaz ve Öğrenci pilot Merve Altun’a ulaşılamıyor

Pilot Hamdi Yılmaz ve Öğrenci pilot Merve Altun’a ulaşılamıyor

Başkarcı sırtlarında düşen eğitim uçuşundaki pilotlardan birinin daha ismi belli oldu. Henüz hayatta olup olmadıkları bilinmeyen uçaktaki 2 pilottan diğerinin da eğitmen pilot Hamdi Yılmaz olabileceği belirtiliyor.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 19 Kasım 2018 Pazartesi, 14:01

Üzerinden saatler geçmesine rağmen henüz enkazına ulaşılamayan Cessna 72S tipi uçaktaki iki kişinin de kimlikleri belli oldu. Daha önce Denizlihaber.com’un duyurduğu Merve Altun’a eğitim uçuşu yaptıran diğer ismin eğitmen pilot Hamdi Yılmaz olabileceği söyleniyor.

Yoğun sis nedeniyle Barkarcı’da düştüğü sanılan ancak henüz enkazına ulaşılamayan uçaktaki ikinci isim Hamdi Yılmaz, THY’nin usta pilotları arasındaydı. Eğitim Uçuşları konusunda sıkça kullanılan usta pilot son olarak Çıldır Havaalanındaki eğitim uçuşlarına katılmak üzere Aydın’a gelmişti.

Uçaktaki teknisyen pilot Merve Altun, 2017 yılında THY’de çalışmaya başlamıştı. Pilot Altun 2 yıla yakın zamandır pilotluk eğitimi alıyordu.

Henüz enkaza ulaşılamadığından iki ismin hayatta olup olmadıkları da bilinmiyor.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.
 karakter kaldı
 

Hava Durumu

MerkezefendiSıcaklık (°C)Durum
En
Düşük
En
Yüksek
18 Şubat 2019 Pazartesi 5 15Az Bulutlu
19 Şubat 2019 Salı 6 17Az Bulutlu
20 Şubat 2019 Çarşamba 7 16Çok Bulutlu
21 Şubat 2019 Perşembe 7 15Sağanak Yağışlı
22 Şubat 2019 Cuma 6 16Parçalı Bulutlu