REKLAMI GEÇ

Şeniz Doğan, kadınlar ile yeşil sahada ter döktü

Şeniz Doğan, kadınlar ile yeşil sahada ter döktü

Merkezefendi Belediye Başkanı Şeniz Doğan, bu yıl 11.si düzenlenen “Annem Futbol Oynuyor” turnuvasında yeşil sahaya çıktı.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 8 Mart 2020 Pazar, 13:28

Merkezefendi Belediyesi ile Türkiye Futbol Antrenörleri Derneği Denizli Şubesi tarafından düzenlenen ve 2 Mart’ta başlayan 11. Geleneksel Annem Futbol Oynuyor Dünya Kadınlar Günü Etkinliği’ ödül töreni ile sona erdi.

Törene Gençlik ve Spor İl Müdürü Ahmet İbanoğlu, Türkiye Futbol Antrenörleri Derneği Denizli Şubesi Başkanı Bülent Fil ve çok sayıda sporsever katıldı.

Selçukbey Spor Eğitim Merkezi’ndeki turnuvaya 10 takım katıldı. Turnuvada Merkezefendi Belediyesi ile Denizli Gazeteciler Cemiyeti gösteri maçında karşı karşıya geldi.

İki takım sahaya ‘Kadına Şiddete Hayır’ pankartı ile çıktı. Merkezefendi Belediye Başkanı Şeniz Doğan ilk yarı 20 numaralı forma ile Merkezefendi Belediyesi’nde, ikinci yarı ise 23 numaralı forma ile Denizli Gazeteciler Cemiyeti’nde ter döktü.

Başkan Doğan, “Öncelikle şehitlerimize Allah’tan rahmet, annelerine de başsağlığı diliyorum. Bugün 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü… Bu günün bir sembol olduğunu düşünüyorum. 8 Mart, kadının sosyalleşmesinde, özgürleşmesinde, erkek ile eşit şartlarda çalışmasında verdiği mücadelenin bir simgesidir. Biz her alanda bu mücadelemizi veriyoruz. Dünyada ve ülkemizde teknoloji ve bilim ilerlerken maalesef kadına karşı şiddet bir türlü engellenemiyor. Kadın en çok şiddeti sevdiklerinden görüyor. Bunun sebebi 17 yıldır cezaların caydırıcılığının olmaması ve verilen imtiyazlar. Eğer siz, kadının gülüşüne, giyinişine, kaç çocuk doğuracağına, çalışıp çalışamayacağına yorum yaparsanız kadını toplumda itibarsızlaştırırsınız. Bu yüzden erkek de kadına karşı şiddet kullanmayı hak görür. Yeni dönemde Merkezefendi Belediyesi olarak, kadınlar önceliğimiz olacak. Turnuvamıza katılan tüm kadınlarımıza teşekkür ediyorum. Hepinizin 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü kutlu olsun” dedi.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı
 

Hava Durumu

MerkezefendiSıcaklık (°C)Durum
En
Düşük
En
Yüksek
24 Haziran 2024 Pazartesi 26 43Sıcak
25 Haziran 2024 Salı 26 43Sıcak
26 Haziran 2024 Çarşamba 24 41Sıcak
27 Haziran 2024 Perşembe 23 42Sıcak
28 Haziran 2024 Cuma 26 42Sıcak