THK İşhanı’nın sahibi dışarıya kiracı içeriye - denizlihaber.com - Denizli Haber, Denizli'nin en çok okunan gazetesi
REKLAMI GEÇ

THK İşhanı’nın sahibi dışarıya kiracı içeriye

THK İşhanı’nın sahibi dışarıya kiracı içeriye

Merkezefendi’nin Saraylar Mahallesi’ndeki Türk Hava Kurumu (THK) İşhanı tamamen boşaltılarak, bir giyim firmasına 25 yıllığına kiraya verildi. THK Genel Merkezi, Denizli Şubesi ise faaliyetlerini kirada sürdürmesine karar verdi.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 4 Aralık 2015 Cuma, 16:30

TKH’nın Enverpaşa Caddesi’ndeki işhanı, Denizlililerin deri ve bağışlarıyla 1978 yılında yapıldı. İçinde 44 işyeri bulunan işhanı, yıllardır kuruma gelir kapısı oldu. Kiracılarının çoğunluğunu avukat ve muhasebeciler oluştururken, kurumun Denizli Şubesi de faaliyet ve hizmetlerini burada yürüttü. Kira gelirleri de Denizli şubesi’nin değil THK Genel Merkezi’nin oldu.

DEPREME DAYANIKSIZ
1976 depremi sonrası Denizli’de yapılan ilk işhanlarından birisi olan THK binası için, zamanla farklı düzenlemeler gündeme geldi. Ancak “depreme dayanıksız” olduğu gerekçesiyle belediyeden ruhsat alınamadı.

THK Şube Başkanı Hüseyin Köseoğlu, buranın iki yıl önce boşaltılmaya başlandığında otele dönüştürülmesinin planlandığını, fakat depreme dayanıksız olduğu gerekçesiyle belediyeden ruhsat alınamadığını, şimdi ise bir giyim firmasının ruhsat alarak katların tamamını mağaza olarak kullanacağını söyledi.

AYLIK 40 BİN LİRA KİRA
Köseoğlu, aldıkları bilgiye göre genel merkezin altı katlı binayı 40 bin artı KDV üzerinden kiraya verdiğini, kira süresinin 25 yıl olduğunu, şu anda yürütülen çalışmanın yıkım değil tadilat olduğunu kaydetti.

Yorumlar

THK   -  Bağlantı 5 Aralık 2015, 12:05

GÜÇLENDİRME İÇİN RUHSAT ALINMIŞ OLUP , YAPILAN İŞLEM ÖNCELİKLE BUDUR.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı
 

Hava Durumu

MerkezefendiSıcaklık (°C)Durum
En
Düşük
En
Yüksek
17 Nisan 2021 Cumartesi 14 29Sağanak Yağışlı
18 Nisan 2021 Pazar 17 29Sağanak Yağışlı
19 Nisan 2021 Pazartesi 16 28Çok Bulutlu
20 Nisan 2021 Salı 11 22Çok Bulutlu
21 Nisan 2021 Çarşamba 9 23Parçalı Bulutlu