500 pehlivandan Denizli’ye çıkarma - denizlihaber.com - Denizli Haber, Denizli'nin en çok okunan gazetesi
REKLAMI GEÇ

500 pehlivandan Denizli’ye çıkarma

500 pehlivandan Denizli’ye çıkarma

Denizli bu hafta sonu pehlivanların çıkarmasına sahne olacak. Pamukkale Yağlı Güreşleri için ilimize bu hafta sonunda 500 pehlivan gelecek. Denizlili güreş severler Atatürk Stadı’ndaki güreşleri ücretsiz olarak izleme imkânını sahip olacak.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 18 Ağustos 2021 Çarşamba, 16:14

Denizli, tarihinde ilk kez şehir merkezinde yapılacak olan yağlı pehlivan güreşlerine ev sahipliği yapacak. Bu hafta sonunda Pamukkale Yağlı Güreşleri Denizli Atatürk Stadı’nda gerçekleşecek.

Pamukkale Belediye Başkanı Avni Örki himayesinde gerçekleşecek olan güreşler için kentimize, pehlivanlar adeta çıkarma yapacak.

Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri’nde boy gösteren ve altın kemer alma başarısını elde eden başpehlivanlarla birlikte toplam 500 pehlivan Denizli’de olacak. Ali Gürbüz, İsmail Balaban, Orhan Okulu, Osman Aynur, Recep Kara, Mehmet Yeşil Yeşil, Şaban Yılmaz ve Fatih Atlı gibi başpehlivanlar, Pamukkale Yağlı Güreşleri’nde başpehlivan olmak için mücadele verecek. 38 başpehlivan ile birlikte diğer kategorilerde toplam 500 pehlivan Pamukkale er meydanında ter dökecek.

Pamukkale Belediye Başkanı Avni Örki, bu özel organizasyon için her türlü hazırlığın eksiksiz bir şekilde yapıldığını ifade ederek, “Bu tarihi etkinlik Denizli’miz için ilk olacak. Denizlili güreş severler ücretsiz olarak yağlı güreşlerin önemli isimlerini izleme imkânına sahip olacak. Bu büyük mücadeleleri canlı olarak izlemek isteyen tüm Denizlili vatandaşlarımızı hafta sonunda Denizli Atatürk Stadı’na bekliyorum. Gelin hep birlikte tarihe tanıklık edelim” dedi.

Yorumlar

M.Tanju SARICA   -  Bağlantı 18 Ağustos 2021, 19:57

bu güreş müsabakalarından sonra stadımızın o güzelim çimlerine inşallah bir şey olmaz,yanlış hatırlamıyorsam yine yıllar öncesi aynı statda yapılan güreşlerden sonra çimler çok kötü olmuştu ??

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı
 

Hava Durumu

PamukkaleSıcaklık (°C)Durum
En
Düşük
En
Yüksek
18 Eylül 2021 Cumartesi 17 35Az Bulutlu
19 Eylül 2021 Pazar 19 35Parçalı Bulutlu
20 Eylül 2021 Pazartesi 20 35Parçalı Bulutlu
21 Eylül 2021 Salı 21 36Parçalı Bulutlu
22 Eylül 2021 Çarşamba 18 32Az Bulutlu