REKLAMI GEÇ

Akköy’de banka eylemi

Akköy’de banka eylemi

Denizli’nin Pamukkale ilçesine bağlı Akköy Mahallesi’nde bulunan kamu bankası şubesinin başka bir yere taşınacağını öğrenen çiftçiler, karara tepki gösterdi. Banka önünde oturma eylemi yapan kalabalık, karardan vazgeçilmesini talep etti.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 14 Ağustos 2023 Pazartesi, 13:34

Pamukkale ilçesine bağlı Akköy Mahallesi’nde 1985 senesinden beri hizmet veren bir kamu bankası, şube konumunu başka bir noktaya taşıma kararı aldı. 38 yıldır hizmet aldıkları banka şubesinin kapanacağını öğrenen yüzlerce çiftçi, sabah erken saatlerde şubenin önünde toplantı. Bölge sakinlerinin de destek verdiği eylemde yaklaşık 200 çiftçi, banka şubesi önünde oturma eylemi yaparak karardan vazgeçilmesini ve şubenin mahallelerinde faaliyet göstermeye devam etmesini talep etti.

Zaman zaman duygusal anların yaşandığı eyleme katılan 75 yaşındaki Zehra Karabulut, yaşı itibariyle başa bir yere gitme imkanı olmadığı için şube taşınırsa büyük zorluk yaşayacaklarını söyledi. Üzüntüden sesinin kısıldığını anlatan yaşlı kadın, karar tepki gösterdi.

“MAHALLEYE DÖNÜŞTÜKTEN SONRA ÇOK ŞEY KAYBETTİK”
Belediyelerinin kapanmasının ardından çok değer kaybettiklerini öne süren emekli din görevlisi Halil İbrahim Çetin de, ilçeden mahalleye dönüşmelerini daha yeni kabullenmeye başladıklarını söyledi. 1985 senesinde açılan şubenin bölgede üretim yapan 15 mahalle vatandaşına 38 senedir hizmet ettiğini belirten Çetin, “Banka şubesi çalışmıyor sanılmasın. Belki de Denizli’de en çok çalışan şubelerden birisi burası. Defalarca yeni bina yapma önerimize rağmen banka yetkilileri tarafından nedenini bilmiyoruz ama isteklerimiz dikkate alınmadı, alınmayacak da. Bana göre Akköy, Türkiye’nin dünyaya açılan penceresidir. Bu köşede, yüzlerce turist geçmekte Akköy’den. Akköy’e bakarak Türkiye’ye değer biçilmekte, ne olduğu görülmektedir” dedi.

“ALMADIKLARI BİR DONUMUZ KALDI”
Karara pantolonunu çıkartarak tepki gösteren 72 yaşındaki üretici Hayati Acar ise, “Bölgedeki çiftçiler, banka şubesi burada yokken Denizli’de bulunan bankaya gidip kredi çekemiyordu. Banka şubesinin açılışıyla birlikte çiftçimiz kalkındı ve her ihtiyacını gördü. Bu nedenle de bankanın gitmemesi gerekiyor. Artık bir şey kalmadı, bir donumuz kaldı. Donumuzu götürsünler, biz çıplak gezmeye hazırız” diye konuştu. DENİZLİ (İHA)

Yorumlar

Cengiz   -  Bağlantı 14 Ağustos 2023, 17:37

Ziraat bankasının gitmesi iyidir. Bankada para bulunmuyordu zaten

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı
 

Hava Durumu

PamukkaleSıcaklık (°C)Durum
En
Düşük
En
Yüksek
3 Ekim 2023 Salı 15 27Çok Bulutlu
4 Ekim 2023 Çarşamba 16 29Az Bulutlu
5 Ekim 2023 Perşembe 17 29Az Bulutlu
6 Ekim 2023 Cuma 16 29Parçalı Bulutlu
7 Ekim 2023 Cumartesi 16 29Az Bulutlu