REKLAMI GEÇ

Akköy’den Büyükşehire 3 bin 300 hayır

Akköy’den Büyükşehire 3 bin 300 hayır

Büyükşehir Yasası ile birlikte ilçe statüsünden çıkarılan Akköy halkı, ilçe meydanında eylem yaparak imza kampanyası başlatmışlardı. Kampanya kapsamında 3 bin 300 imza toplayan Akköylüler, imzaları TBMM Başkanlığı ile Başbakan ve Cumhurbaşkanı’na göndererek, ilçelerini geri isteyecekler.

/ DENİZLİHABER / 3 Mart 2014 Pazartesi, 09:41

ŞENGÜL BOZ
Denizli’nin büyükşehir olmasını öngören Büyükşehir Yasası ile yeni oluşturulan iki ilçeden biri olan Pamukkale İlçesi’nin Mahallesi olan Akköylüler, isyan etti. Türkiye genelinde ilçe statüsü elinden alınan tek ilçe olan Akköy, kendilerinin kandırıldığını ileri sürerek imza kampanyası başlattı.

3 BİN 300 İMZA
İmza Kampanyası’nı organize eden Akköylü vatandaş Evran Kuzu, “Yasa kabul edildiği dönemlerde bizleri kandırdılar. Bize Akköy’ün ilçe statüsünün devam edeceğini yalnızca isminin değiştirileceğini belirttiler. Kaymakamlık başta olmak üzere tüm resmi kurumlar hizmet vermeye devam edecekti. Ancak, son dönem kaymakamlık kapatıldı, binası İmam Hatip Ortaokulu oldu. Diğer kurumlar da bir bir taşınmaya başladı. Biz ilçemizi geri istiyoruz. Akköy İlçe halkı kandırılmıştır” dedi.

CUMHURBAŞKANI VE BAŞBAKAN’A GÖNDERECEKLER
İmza Kampanyası’nda 3 bin 300 imza topladıklarını söyleyen Evran Kuzu, Salı günü Cumhurbaşkanlığına, Başbakan’a, İçişleri Bakanlığına ve TBMM’sine göndereceklerini belirtti. Kuzu, “Türkiye genelinde ilçeliği alınan tek ilçe Akköy var. Biz içemize yapılan bu haksızlığın giderilmesini istiyoruz. Bunun için da mücadelemiz devam edecek” diye konuştu.

Yorumlar

ali poyraz   -  Bağlantı 3 Mart 2014, 17:35

Siz hala akp’ye oy verin.
Onlar size YOL verir.
Müstehak size

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı
 

Hava Durumu

PamukkaleSıcaklık (°C)Durum
En
Düşük
En
Yüksek
2 Ekim 2022 Pazar 19 36Sıcak
3 Ekim 2022 Pazartesi 15 29Parçalı Bulutlu
4 Ekim 2022 Salı 13 28Çok Bulutlu
5 Ekim 2022 Çarşamba 11 26Parçalı Bulutlu
6 Ekim 2022 Perşembe 10 25Parçalı Bulutlu