Akvadi ve Akköy statlarına FİFA kontrolü - denizlihaber.com - Denizli Haber, Denizli'nin en çok okunan gazetesi
REKLAMI GEÇ

Akvadi ve Akköy statlarına FİFA kontrolü

Akvadi ve Akköy statlarına FİFA kontrolü

Pamukkale Belediyesi’nin ilçeye kazandırdığı Akköy ve Akvadi statlarında çalışmalar devam ediyor. Her iki stadın zeminlerinin FİFA standartlarına uygunluğu yapılan testlerle ölçülüyor. Çalışmalar tamamlandığında her iki stat da hizmete sunulacak.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 15 Aralık 2021 Çarşamba, 13:51

Pamukkale’yi spor kenti yapmak amacıyla yatırımlarına devam eden Pamukkale Belediyesi, bu konuda iki önemli projeyi hayata geçiriyor. Daha önce atıl durumda olan Akköy Stadı’ndaki çalışmalar çerçevesinde standart ölçülerde FİFA kriterlerine uygun sentetik zeminli futbol sahası ile birlikte 2 adet soyunma odası, hakem odası, sağlık odası, kafeterya, ısıtma odası ve diğer bölümler inşa ediliyor. Ayrıca 576 kişi kapasiteli kapalı tribün yapılırken, gece maçlarının oynanabilmesi için de stat ışıklandırılıyor.

Yine yıllar önce yapılan ve zeminindeki sorunlar nedeniyle kullanılamayan Akvadi Stadı’ndaki nizami boyuttaki futbol sahasının zemini baştan sona yenilendi. Çalışmalarda tamamlanma aşamasına gelindi. Her iki stadın zemini ise FİFA (Uluslararası Futbol Federasyonları Birliği) standartlarına uygunluğu yapılan testlerle gerçekleşiyor. Yetkili ekip tarafından yapılan testlerde zeminin sporcu sağlığına uygunluğu, topun yuvarlanma ve zıplama durumu, zemindeki minik çukurların tespitinin yapıldığı ondülasyon testi, krampon dönme direnci testi ve saha ölçüleri inceleniyor.

Yetkili firma tarafından yapılan incelemelerin sonuçları FİFA’ya onay için gönderildi. Bu onaydan sonra Pamukkale Belediyesinin Akköy ve Akvadi statlarının zeminleri FİFA standartına sahip sertifika almış olacak.

HER ŞEY GENÇLERİMİZ İÇİN
Pamukkale Belediye Başkanı Avni Örki, spor konusunda tesisler yapmaya devam ettiklerini belirterek, “Spor bizim için çok önemli. Geleceğimizi emanet edeceğimiz gençlerimizin sağlıklı birey olmaları için gerekli olan önemli unsurlardan biri spor. Bunun için 2021 yılı içinde ilçemizde spor tesisleri konusunda adeta atılım yaptık. Daha önce atıl durumda olan Akköy’deki stadı FİFA standardına zemine sahip ve modern bir hale getirerek hizmete sunacağız. Aynı şekilde Akvadi Parkı içinde bulunan ve yıllar içine oluşan sorunlar nedeniyle kullanılamayan statta da zemin değişikliğini gerçekleştirdik. Her iki stadın zemininin uluslararası standartlara uygun olması bizim için çok önemliydi. Tüm çalışmalarımızı bu yönde yaptık. FİFA’nın yetki verdiği firma tarafından zeminde çeşitli testler yapıldı. İlk sonuçlar zeminlerin FİFA’nın standartlarına uygun olduğu yönünde. Onaya gönderilen raporlar sonrası hem Akköy hem de Akvadi statlarının zeminleri için uygunluk sertifikası alınacak. Sadece bu iki stat değil ilçemizde 30 yeni halı saha da yaparak gençlerimizin sporla tanışması ve kendilerini geliştirmesine destek sağlayacağız. Yaptığımız bu yatırımların tamamı gençlerimiz için” dedi.

Yorumlar

MEHMET AKYEL   -  Bağlantı 15 Aralık 2021, 17:20

Sayın Başkanım Öncelikle Amatörler için Yapmış Olduğunuz Bu sahalar için Irlıganlı Spor Olarak Size Çok Teşekkür Ederiz.
Böyle Bir Sahanında Mahellemize’de Kazandırılması İçin Sizlerden
Irlıganlı Halkı Olarak Rica Ediyoruz.

Saygılarımla ,

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı
 

Hava Durumu

PamukkaleSıcaklık (°C)Durum
En
Düşük
En
Yüksek
28 Ocak 2022 Cuma -6 3Parçalı Bulutlu
29 Ocak 2022 Cumartesi -3 6Yağmurlu
30 Ocak 2022 Pazar 2 9Yağmurlu
31 Ocak 2022 Pazartesi 3 9Yağmurlu
1 Şubat 2022 Salı 2 10Yağmurlu