REKLAMI GEÇ

Örki: “Pamukkale’de şifa bulursunuz”

Örki: “Pamukkale’de şifa bulursunuz”

Pamukkale Belediye Başkanı Avni Örki, Türkiye Karlsruhe Başkonsolosluğu’nda Baden Württemberg’de yaşayan Türk iş insanlarıyla bir araya geldi. Yaşlanan Avrupalıları şifa bulmak için Pamukkale’ye davet eden Başkan Örki, “Avrupalı yaşlı turistler için sağlık turizmi merkezi olabiliriz. İlçemizde yatırım yapmak isteyen herkese her türlü kolaylığı sağlayacağız” diye konuştu.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 17 Ocak 2020 Cuma, 14:13

Almanya’nın Stuttgart kentinde Ticaret Fuar Merkezi’nde düzenlenen CMT 2020 Fuarı’na katılan Pamukkale Belediye Başkanı Avni Örki, ilçenin tanıtımı adına için temaslarına devam ediyor.

Başkan Örki, Türkiye Karlsruhe Başkonsolosluğu’nda Başkonsolos Banu Terzioğlu’nu ziyaret etti, Baden Württemberg Eyaleti’nde yaşayan Türk iş insanlarıyla da bir araya geldi. Karlsruhe Başkonsolosu Banu Terzioğlu ev sahipliğinde düzenlenen toplantıya Kilim Gazetesi Genel Müdürü Ali Batmaz, MÜSİAD Avrupa Direktörü Burhan Sağlam, MÜSİAD Karlsruhe Başkanı Kamil Manzak, MÜSİAD Gençlik Başkanı Gökhan Çalışkan, Türk İşverenler Derneği (TİD) Başkanı Dr. A. Kadir Kılıç, UID Baden Başkanı Muhlis Alkan ve iş adamları katıldı.

SADECE TURİZM ŞEHRİ DEĞİLİZ
Pamukkale’nin kendi klasmanında en fazla turist çeken ören yeri olduğunu kaydeden Başkan Örki, 2019 yılında Pamukkale’ye 2.5 milyon, Denizli geneline ise toplam 4 milyon turist geldiğini söyledi.

İlçelerinin hep turizmle özdeşleştiğini ifade eden Başkan Örki, “Pamukkale sadece turizm ilçesi değil. Hayvancılık ve tarım da çok gelişmiş. İlçe genelinde 60 bin kişi istihdam ediliyor. Turizmin yanı sıra tekstil, nar, ayva üretiminde söz sahibiyiz. Soğuk hava depolarımız yetersiz. Bu alanda yatırım yapılabilir” diye konuştu.

Pamukkale travertenlerine 3 km mesafede yer alan Karahayıt bölgesinde tam teşekküllü bir hastane yapıldığını anlatan Başkan Örki, yaşlanan Avrupa nüfusuna dikkat çekerek, “İlçemizdeki turizmi çeşitlendirmek istiyoruz. Avrupalı yaşlı turistler için sağlık turizmi merkezi olabiliriz. İlçemizde yatırım yapmak isteyen herkese her türlü kolaylığı sağlayacağız” diye konuştu.

BAŞKAN ÖRKİ’DEN ZİYARET TURU
Pamukkale Belediye Başkanı Avni Örki, toplantıların yanı sıra yoğun bir ziyaret programı da uyguluyor. Fellbach Belediye Başkanı Johannes Berner’i makamında ziyaret eden Başkan Örki’ye Almanya Türk Toplumu Federal Başkanı ve Fellbach Belediye Encümen Üyesi Gökay Sofuoğlu da eşlik etti.

Başkan Örki ayrıca aslen Tavaslı olan Almanya’nın en büyük döner üretim tesislerinden birine sahip olan Faik ve Mevlüt Kabalar kardeşlerin genel müdürlük yaptığı Murat Lamm GmbH firmasını ile birlikte Almanya’da gıda pazarlama konusunda önemli bir yere sahip olan Çiloğlu firmasından Şahin ve Harun Çiloğlu’nu ziyaret etti.

Bu ziyaretlerde Pamukkale’yi anlatan Başkan Örki, “Pamukkale sadece travertenlerden oluşmuyor. Tarihi ve doğal güzelliklerinin yanı sıra balon ve yamaç paraşütü gibi özellikleriyle de sizleri bekliyor. Karahayıt ise termal sağlığın en önemli merkezlerinden. Herkesi Pamukkale’ye bekliyoruz” diyerek davette bulundu.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı
 

Hava Durumu

PamukkaleSıcaklık (°C)Durum
En
Düşük
En
Yüksek
19 Temmuz 2024 Cuma 26 40Sıcak
20 Temmuz 2024 Cumartesi 24 40Sıcak
21 Temmuz 2024 Pazar 25 41Sıcak
22 Temmuz 2024 Pazartesi 26 41Sıcak
23 Temmuz 2024 Salı 25 38Sıcak