Aşkın Gözyaşları Tebrizli Şems adlı oyun sahnelendi - denizlihaber.com - Denizli Haber, Denizli'nin en çok okunan gazetesi
REKLAMI GEÇ

Aşkın Gözyaşları Tebrizli Şems adlı oyun sahnelendi

Aşkın Gözyaşları Tebrizli Şems adlı oyun sahnelendi

Pamukkale Belediyesi’nin ev sahipliğinde düzenlenen tiyatro etkinliğinde, “Aşkın Gözyaşları -Tebrizli Şems” adlı oyun sahnelendi.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 11 Nisan 2016 Pazartesi, 11:53

Denizli Büyükşehir Belediyesi Kongre ve Kültür Merkezi’nde sahnelenen “Aşkın Gözyaşları -Tebrizli Şems” isimli oyunu Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, başkan yardımcıları Adnan Kaya, Veli Demir ve Türkay Gözlükaya, Pamukkale Belediye Meclisi üyeleri ve vatandaşlar izledi.

denizli-pamukkale-askin-goz-yasi-tiyatro-oyunu-2

Sinan Yağmur’un eserinden sahneye uyarlanan oyunda, 1200’lü yıllarda Tebrizli Derviş Şems ile Mevlana’nın Konya’da karşılaşmaları ve birlikte aşkı aramalarını konu ediliyor. Şems ve Mevlana’nın tasavvuf üzerine yaptıkları tartışmaları, o günlerin insanlarıyla yaşadıkları çekişmeleri ilginç örneklerle anlatantiyatro oyunu, izleyenleri adeta o yıllara götürdü.

Oyunu sahneleyen ekibi teşekkür eden Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, ilçede sanatsal ve kültürel etkinliklere büyük önem verdiklerini belirterek, “Yeni bir belediye olmamıza rağmen gerçekleştirdiğimiz etkinliklerimiz ve organizasyonlarımızla ilçemizde vatandaşlarımızın kültürel ve sanatsal anlamda ihtiyaçlarının eksikliğini yaşatmıyoruz” dedi.

denizli-pamukkale-askin-goz-yasi-tiyatro-oyunu-1

İMZA GÜNÜ
Bu arada Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin’in verdiği destekle programda Denizlili yazar Aysel Menteş, bir engellinin hayat mücadelesini aktardığı “Aksak Hayat” isimli kitabının imza gününü gerçekleştirdi. Desteklerinden dolayı Başkan Gürlesin’e teşekkür eden Yazar Menteş, imzaladığı bir kitabını da hediye etti.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı
 

Hava Durumu

PamukkaleSıcaklık (°C)Durum
En
Düşük
En
Yüksek
20 Nisan 2021 Salı 10 22Parçalı Bulutlu
21 Nisan 2021 Çarşamba 7 24Parçalı Bulutlu
22 Nisan 2021 Perşembe 10 25Az Bulutlu
23 Nisan 2021 Cuma 13 30Az Bulutlu
24 Nisan 2021 Cumartesi 16 30Çok Bulutlu